exekuce3
9.9.2019
Kategorie: Ekonomika

Spiknutí peněžních „půjčovatelů“

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK

vaclav-husak53659552_0Ať už si zapnete televizi kdykoli, můžete si být jisti, že během maximálně několika desítek minut na vás zaútočí reklama nějakou neuvěřitelně výhodnou nebankovní půjčku.

„Půjčíme Vám bez prověřování na cokoli, peníze budete mít k dispozici v několika mi­nutách a ještě Vám od­pustíme nejméně jednu splátku!“

No, neber to, když je vše tak snadné a výhodné.

A právě ta úžasná „snadnost, rychlost a výhodnost“ těchto půjček se mi jeví jako krajně po­dezřelá. Prostě v tom něco musí být. Copak je možné někomu, koho skutečně dobře neznáte a o jehož schopnostech úvěr splácet se podrobně a objektivně nepřesvědčíte, poslat na jeho účet peníze v řádu desetitisíců?

Většina bank si své potenciální dlužníky pečlivě prověřuje, ale i jim se určité procento klientů z různých důvodů dostane se splátkami do prodlení. Jak vysoké to procento asi bude u těch dlužníků důkladně neprověřených? Podle mne mnohonásobné.

Kdybych se takto neodpovědně choval jako fyzická osoba, velmi brzo bych byl nejen bez pe­něz, ale i bez naděje získat ty půjčené peníze v nějaké přiměřeně krátké době zpět. A to i kdyby se mi podařilo na všechny dlužníky u soudu zajistit exekuční příkazy.

Vzhledem k tomu, že inkriminovaní nebankovní „půjčovatelé“ nejenže nekrachují, ale pro­střednictvím relativně drahé televizní reklamy své služby stále agresivně nabízejí, musejí znát způsob, jak se ke svým penězům včetně úroků snadno a rychle dostat.

Pokud přímo nenajímají gangstery lámající dlužníkům pro výstrahu ruce, musí být jejich po­stup legální. Možná nemorální, ale v souladu s naším, bohužel značně nedokonalým právem.

Jako jediné logické vysvětlení stálé existence nekrachujících a z hlediska úhlu pohledu oby­čejného člověka zdánlivě neodpovědně peníze půjčujícím firmám, je jejich velmi těsné napojení na soudní exekutory. Dokonce si dovedu představit, že „půjčovatelé“ mají přímý zájem na co největším počtu neplatičů.

Nebankovní úvěrové společnosti mohou být svým způsobem „smluvním dodavatelem lukrativních zákazníků“ pro soudní exekutory, kteří již mají systém a páky, jak z dlužníků ty peníze včetně úroků dostat. Aby se však příslušný dohodnutý finanční a majetkový podíl z výnosů exekucí a často zmanipulovaných aukcí dostal k těm, kteří peníze půjčují a na tomto procesu vydělávají, musejí být vztahy mezi „půjčovateli“ a exekutory pravděpodobně neveřejně smluvně upraveny. Podobnému jednání se obvykle říká KOMPLOT. Nemusí to však být vždy. Zejména když jsou obě strany majetkově či lidsky těsně provázány.

Je z toho nějaká cesta ven? Ano, vcelku jednoduchá. To by ale soudci vydávající exekuční příkazy museli po navrhovateli exekuce požadovat věrohodný doklad o pečlivém prověření solventnosti žadatele o úvěr. Bez něj by neměl být příkaz k soudní exekuci majetku dlužníka vydán.

Určitě to ale nepůjde, protože exekutoři a úvěrové firmy jsou častými sponzory politických stran, a ty je nutno si „pěstovat a chránit“.

Autor: Václav Husák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 390 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.