exekuce3
9.9.2019
Kategorie: Ekonomika

Spiknutí peněžních „půjčovatelů“

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK

vaclav-husak53659552_0Ať už si zapnete televizi kdykoli, můžete si být jisti, že během maximálně několika desítek minut na vás zaútočí reklama nějakou neuvěřitelně výhodnou nebankovní půjčku.

„Půjčíme Vám bez prověřování na cokoli, peníze budete mít k dispozici v několika mi­nutách a ještě Vám od­pustíme nejméně jednu splátku!“

No, neber to, když je vše tak snadné a výhodné.

A právě ta úžasná „snadnost, rychlost a výhodnost“ těchto půjček se mi jeví jako krajně po­dezřelá. Prostě v tom něco musí být. Copak je možné někomu, koho skutečně dobře neznáte a o jehož schopnostech úvěr splácet se podrobně a objektivně nepřesvědčíte, poslat na jeho účet peníze v řádu desetitisíců?

Většina bank si své potenciální dlužníky pečlivě prověřuje, ale i jim se určité procento klientů z různých důvodů dostane se splátkami do prodlení. Jak vysoké to procento asi bude u těch dlužníků důkladně neprověřených? Podle mne mnohonásobné.

Kdybych se takto neodpovědně choval jako fyzická osoba, velmi brzo bych byl nejen bez pe­něz, ale i bez naděje získat ty půjčené peníze v nějaké přiměřeně krátké době zpět. A to i kdyby se mi podařilo na všechny dlužníky u soudu zajistit exekuční příkazy.

Vzhledem k tomu, že inkriminovaní nebankovní „půjčovatelé“ nejenže nekrachují, ale pro­střednictvím relativně drahé televizní reklamy své služby stále agresivně nabízejí, musejí znát způsob, jak se ke svým penězům včetně úroků snadno a rychle dostat.

Pokud přímo nenajímají gangstery lámající dlužníkům pro výstrahu ruce, musí být jejich po­stup legální. Možná nemorální, ale v souladu s naším, bohužel značně nedokonalým právem.

Jako jediné logické vysvětlení stálé existence nekrachujících a z hlediska úhlu pohledu oby­čejného člověka zdánlivě neodpovědně peníze půjčujícím firmám, je jejich velmi těsné napojení na soudní exekutory. Dokonce si dovedu představit, že „půjčovatelé“ mají přímý zájem na co největším počtu neplatičů.

Nebankovní úvěrové společnosti mohou být svým způsobem „smluvním dodavatelem lukrativních zákazníků“ pro soudní exekutory, kteří již mají systém a páky, jak z dlužníků ty peníze včetně úroků dostat. Aby se však příslušný dohodnutý finanční a majetkový podíl z výnosů exekucí a často zmanipulovaných aukcí dostal k těm, kteří peníze půjčují a na tomto procesu vydělávají, musejí být vztahy mezi „půjčovateli“ a exekutory pravděpodobně neveřejně smluvně upraveny. Podobnému jednání se obvykle říká KOMPLOT. Nemusí to však být vždy. Zejména když jsou obě strany majetkově či lidsky těsně provázány.

Je z toho nějaká cesta ven? Ano, vcelku jednoduchá. To by ale soudci vydávající exekuční příkazy museli po navrhovateli exekuce požadovat věrohodný doklad o pečlivém prověření solventnosti žadatele o úvěr. Bez něj by neměl být příkaz k soudní exekuci majetku dlužníka vydán.

Určitě to ale nepůjde, protože exekutoři a úvěrové firmy jsou častými sponzory politických stran, a ty je nutno si „pěstovat a chránit“.

Autor: Václav Husák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 317 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.