DETITESTY
15.4.2021
Kategorie: Společnost

“Špejlování” a trend nejít proti proudu …

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Že vše okolo COVID-19 není tak, jak je prezentováno v tomto článku rozebírat nebudu. Zaměřím se ale na jednu věc, protože tohle už je o zdraví – s bojem proti COVID-19 to prokazatelně nemá nic společného. Závěr si pak udělejte sami.

Jak jistě všichni ví, ve školách se začaly testovat děti “špejlováním” 2x týdně. Okolo toho lze na “konspiračních” a “fejk-ňůs” webech najít docela dost, přičemž je zde ústřední narativ – články, které nesdílejí testovací nadšení, jsou okamžitě onálepkovány autorstvím z hybridní zbrojnice Putinovy úderky. K takové nálepce pak postačuje i pouhé sdílené ironické poznámky MUDr. M. Macka, která zní:

Domnívat se, že se pravidelným testováním zbavíme covidu, je stejně moudré jako předpokládat, že pravidelným vážením zhubneme.

Pojďme ale ke “špejlování”, protože tady už jde o zdraví. Něco jiného je o konspiracích číst a něco jiného se pak s “konspiračními” fakty setkat …. a zjistit, že se o konspirace opravdu nejedná.

Dle konspirátorů a Putinových lhářů se mají používat neověřené a zdraví nebezpečné testy. Jakmile bylo zahájeno testování, mohl jsem se osobně seznámit s testy, které se ve školství používají – viz. obrázek.

K testům pak je nutno dodat následující, přičemž podotýkám, že pro uvážení nakolik jsou “konspirační lži” mimo mísu všem postačí schopnost porozumět psanému textu, znalosti fyziky na úrovni látky ZŠ a obyčejný selský rozum.

 • na obrázku je nerozbalená “špejle” vyrobená 20210226 s použitelností do 20240225 a další symboly. Podstatné, v těchto opravdu formalitách, ovšem je, co chybí – chybí, že se jedná o zdravotnický materiál a jaké zdravotní normě vlastně vyhovuje => co se týče formalit, tak “konspirace” opět mají pravdu. Konspirace např. dále mj. tvrdí, že testy nemají zdravotní certifikaci ani v Číně. Odkazy na stránku s vysvětlením symbolů máte zde nebo pak dole pod článkem.
 • jeden z podstatných údajů ovšem je, jak a čím byly špejle sterilizovány. Dle obalu se jedná o sterilizaci “EO” (ethylenoxidem). Sterilizace “EO” se používá celkem běžně, na začátku se asi (můj odhad) nevědělo, že jde o karciogenní látku, přičemž dnes se to už ví, proto se od této metody ustupuje … a můžete se dočíst i to, jak k ní přistupují v USA, resp. omezují používání. Pro naše hodnocení bude stačit rozumět psanému textu a udělat z něj logický závěr.
 • na “www.chemicke-listy.cz” lze najít dokument SÚKL s názvem “MONITOROVANÍ ÚROVNI ETHYLENOXIDUV PROSTŘEDCÍCH ZDRAVOTNICKÉ TECHNIKY“. Dokument je z r. 1999″ (odkaz zde nebo dole pod článkem). Hned na první straně je, cituji: “Možnosti sterilizovat různé materiály ethylenoxidem je využíváno zejména v poslední době velmi často. … Nevýhodou ethylenoxidu je totiž jeho velká perzistence (pozn. perzistence = stálost) v materiálu, přestože jde o plynnou látku” konec citace. A protože jde o dnes již známý karciogen, tak jsou zpracovány přesné normy a postupy, jak se chovat při styku s “EO”. Všechny pak směřují k jednomu – klíčové je nechat “EO” vyprchat z povrchu sterilizovaného materiálu. Odvětrat, resp. nechat vyprchat z povrchu např. skalpelu bude asi něco jiného než nechat odvětrat napuštěnou vatu), pokud už tedy musí být metoda EO použita jako dezinfekce. V tomto bodě “konspirace” mají nepříjemnou pravdu.
 • i ten nehloupější ožralý mužik jistě ví, že vata schne celkem blbě. Je to dáno fyzikou, kdy vata je v podstatě shluk, resp. propletenec mikrovláken, přičemž savá vlastnosti vaty se dosahuje právě tímto v kombinaci s fyzikálním jevem, kdy molekuly ulpívají na povrchu tělesa. Spousta mikrovláken = spousta malých povrchů navzájem propletených a tím je mj. bráněno odpařování z těchto povrchů. Tohle je fyzika, nikoliv medicína nebo konspirace.
 • na obalu “špejle” je uvedena doba použitelnosti – cca 2 roky. Z logiky věci pak vyplývá, že toho plynu “EO” tam musí být tolik, aby vydržel min. ty dva roky, přestože ze své fyzikální podstaty má tendenci degradovat v čase. Někdo může vznést argument, že “špejle” se sterilizuje plynem EO jednorázově a pak uzavře v neprodyšném obalu. Pokud by tato úvaha byla pravdivá, pak ztrácí smysl vyznačovat dobu, do které je “špejle” použitelná, resp. sterilizovaná – byla by sterilizovaná až do doby otevření nebo narušení obalu. Tak tomu ale není, použitelnost je vyznačena, doba po kterou působí plyn EO je tak dána, tím ovšem je dáno také kolik toho plynu musí v obalu být. Tohle je opět o fyzice a logice nikoliv medicíně a konspiraci.
 • a poslední – tímto testem se nezjišťuje přítomnost viru “COVID”, ale přítomnost antigenů na COVID-19. V principu věci mohou nastat následující situace:
  • člověk má v sobě hladinu COVID takovou, že autoimunitní reakce organismu se nespustí a antigeny se neprodukuji … přestože COVID má a může jej šířit.
  • hladina COVID je taková, že u dané osoby “nastartovala” tvorbu antigenů a test je zachytí
  • v teoretické rovině je asi i varianta, že člověk COVID-19 prodělal a má ještě v sobě dostatečnou hladinu antigenů proti COVID-19

Můj závěr – po rozbalení obsahuje vata špejle koncentraci karciogenního plynu “EO”, přičemž je přikládána na jednu z necitlivějších část lidského těla – sliznici v nose. Dnes existuje více bezpečných způsobů sterilizace, proč byla vybrána potenciálně nebezpečná varianta sterilizace je bez odpovědi. Účel testování je nejasný, jedna z možných variant je, že se jedná o bezohledný byznys. Konspirace mají, dle mého, bohužel pravdu.

Uvádím ještě něco z metodického pokynu, který mají školy k dispozici – jedná se o několikastránkový manuál:

 • dítě, které odmítne (rodiči) testování, je posláno domů s tím, že má omluvenou absenci a škola nemusí zajišťovat distanční výuku
 • zaměstnanec, který odmítne testování, je poslán domů, s tím, že se jedná o překážku na straně zaměstnance, tj. je doma bez náhrady. K tomuto bodu ovšem existuje i opačný právní výklad.
 • rodiče přicházející do školy vč. ostatních osob nepodléhají testování
 • přestože je např. celá třída v testech negativní, tak stále MUSÍ používat roušky … proč, když mají čerstvý doklad o údajné “bezvirovosti” je bez odpovědi.

Jak se bránit – tohle je zásadní otázka. Odpověď je zatím jenom jedna a spočívá na principu počtu (ne)rebelujících. Pokud odmítne testování 1 zaměstnanec, je “zpacifikován” a odejit domů. Pokud odmítne testování rozhodující počet zaměstnanců (pro chod firmy) nastává pro autory tohoto nesmyslu problém, který nejde vyřešit násilím.

Pokud někdo poukazuje na princip “nejít proti proudu”, pak nechť se ohlédne do minulosti a odhadne svůj osud. Příkladů je mnoho. Po skončení masakrů I. svět. války všichni považovali za nemožné další hromadné vyvražďování. Židé, kteří nešli proti proudu a neemigrovali nebo neuprchli následně se s tímto proudem dostali až do dobytčáků směr Osvětim a zcela jistě mnoho z nich i v těch vagónech nevěřilo, že je možné, aby byli jen tak vyvražděni v plynových “sprchách”.

Dnes nikdo nechce věřit faktům okolo COVID-19 …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 033 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)