SIRTO92
25.9.2018
Kategorie: Společnost

Spasení sirotků se nekoná?

Sdílejte článek:
PAVEL. B. REICHLTo byl zase maglajz. To byl zase Kocourkov. Válka o nevinné dětské duše, které trpí a strádají válkou. Opuštění a osamocení sirotci v lágrech.

 

A tak se v nejednom oku zaleskla slza a začalo předhánění, kdo adoptuje více sirotků a nabídne jim nový a krásný domov. Sirotci byli záhy rozebráni, ovšem nastal tak trošku malý problém.

Sirotci, hledající zázemí v naší krásné zemi u náhradních rodičů, jaksi nejsou.

Tedy prozatím, byly vypraveny výpravy, které dostaly jasný úkol. Najít sirotky a přitáhnout je do republiky za každou cenu. No, uvidíme.

Je škoda, že se tato humanita určité skupiny lidí a politiků, včetně neziskových organizací a našich předních „umělců“, zajímá jen o tyhle neexistující sirotky.

Nicméně jsem sebral odvahu a nalezl jsem pro všechny ty zklamané a zarmoucené adoptivní rodiče, několik set tisíc jiných, a podle mě, velmi potřebných sirotků.

Vynechám ty naše české, o ty je snad státem celkem obstojně postaráno, ale i tak věřím, že i ti čeští sirotci by rádi objali někoho, komu by mohli po čase říkat mámo a táto, ale o tom až jindy.

Již desítky let se po celém světě píše a upozorňuje na hladem umírající děti. Nejedná se jen o Afriku či Asii, ale třeba v Jižní Americe a nebo dokonce i v bývalých sovětských republikách o tom vědí své.

Navážu ale na současnou migrační politiku, kdy se imigranti do Evropy vydávají především z Afriky.

Tam hladomor a ztráta rodičů sužuje ne padesát, ani ne padesát tisíc, ale více jak půl milionu, v tuto chvíli umírajících dětí.

Jasně, ony nemají peníze pro pašeráky a ani nepochází ze zájmových oblastí politiků a mafiánů, ale prostě tam jsou a prostě umírají. Marně jsem hledal nějaké aktivity těch našich politicko-humanistických neziskovek a sdružení, které by směrovaly k záchraně alespoň padesáti z těch dětí. Nikde ani řádka, ani zmínka o tom, že je potřeba tyto děti zachránit, adoptovat a nebo na ně udělat sbírku a pomoci jim tam u nich doma.

A nebo jsem zaspal a skutečně budu za troubu a někdo v posledních týdnech projevil zájem a soucit nad polomrtvým chlapečkem nebo holčičkou třeba ze Somálska nebo Etiopie?

Viděli jste někde v posledních pěti letech nějakou aktivitu k záchraně opuštěných dětí z brazilských slumů a ghet? A nebo to jsou jakože jiné děti nespadající do humanistických plánů?

Ti „slušní“ politici, kteří vyjádřili své zhnusení nad malostí Čechů, nad jejich nelítostí a neochotou pomoci sirotkům-nesirotkům, dělají snad rozdíly v sirotcích? Proč třeba neadoptují děti z Moskvy, Leningradu a nebo Doněcka? Nebo si snad myslí, že tam žádní sirotci nejsou?

Tak to by byli asi hodně překvapení kolik opuštěných dětí žije na ulici v naoko vyspělých západních zemích. A těm nikdo nepomáhá, možná z počátku pár aprobačních úředníků, ale většinou do chvíle, než tyto děti spadnou do rukou mafie a nebo jiných, obrovské peníze na nich vydělávajících parchantů.

Drogy, dětská prostituce, organizované zlodějny, skupinové násilí a pro něj tyto opuštěné děti speciálně vycvičené…

Nemá smysl to všechno vypisovat, kdo chce to vidí, kdo ne, stejně neuvidí.

Ale zeptat se musím. Čím se tito sirotci provinili, že politici nemají potřebu je zachránit, „umělci“ adoptovat a nebo neziskovky jim nabídnout nový domov? O co méně jsou potřební než ti syrští, než ti, kteří byli svinsky zneužití ke zviditelnění se lidí, kteří hned po volbách po nějakém strádajícím děcku ani nevzdechnou?

Všude je něco, ale vždy je potřeba vidět svět takový, jakým skutečně je. Pokud chce být někdo humanistou, nesmí dělat rozdíly a nesmí se jim stát jen na chvíli.

Existuje spousta lidí, kteří jsou skutečnými humanisty po celý svůj život. Pomáhají kde se dá a nikomu o tom nevypráví, nikoho nenapadají a nikomu nevyčítají.

Je to v nich, uvnitř, mají obrovská srdce a nedělají to pro pár debilních hlasů v tak naprosto bezvýznamné taškařici jakou jsou české volby.

Ano, pomáhejme opuštěným dětem, hladovějícím, strádajícím a umírajícím, ale nedělejme rozdíly a nehleďme na blížící se datum voleb.

A už vůbec nehazardujme s dětskou nevinností a potřebou, jen proto, že budeme alespoň chvilku slavní a někdo o nás bude, těch pět minut, mluvit.

Všichni jsme byli kdysi děti. Všichni si umíme vzpomenout na to, jaké to bylo, když o nás rozhodovali třeba rodiče a uprostřed filmu nás poslali spát a nebo o prázdninách k babičce, ke které se nám moc nechtělo.

A tady v posledních týdnech rozhoduje pár šílenců o životech dětí, které nejen, že neznají, ale nikdy je na vlastní oči neviděli, ale vědí, že by právě teď, chtěly být adoptované českými lidmi, pro které se stanou zárukou humanitního a dobrosrdečného charakteru.

A nemyslím si naprosto upřímně, že o tohle by jakékoliv opuštěné dítě stálo.

 

 

Auotr: Pavel B. Reichl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...