sssr
6.6.2021
Kategorie: Historie

Sovětský svaz nás hospodářsky ruinoval

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieVýchodoevropské státy prodělávaly na komunistickém Rusku a nikoliv opačně. Sovětská armáda nám způsobila značné ekologické škody. V Polsku pak Sověti kradli černé uhlí za zlomek světových cen.

Předseda dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy Vjačeslav Volodin vytkl bývalým sovětským satelitům nevděčnost, že prý tehdejší SSSR na nás doplácel a my si žili dobře na jeho úkor. Není to poprvé, pan Volodin není vůbec originální a pouze opakuje nesmysly po sovětské propagandě. Bylo to v roce 1980, kdy v Polsku vznikla Solidarita a sovětský komunistický deník Pravda zveřejnil tzv. „otevřený dopis dělníků ze SSSR“ polským pracujícím. V něm se Polákům vytýkaly antisocialismus a nezávislé odbory s tím, že sovětští lidé si mnohé odepřeli, aby se Poláci mohli mít dobře a oni jsou za to tak nevděčni. Obyvatelé Sovětského svazu byli dlouhodobě infikováni rudou propagandou, podle které se ostatní socialistické státy měly dobře na jejich úkor. To byla samozřejmě jedna z velkých sovětských lží. Lidé v Československu a Polsku se měli lépe než v sovětském impériu z toho důvodu, že socialismus mající silně devastující na ekonomiky zemí, které ovládl, u nich naštěstí trval kratší dobu a navíc oba zmíněné státy byly i historicky hospodářsky výkonnější než carské Rusko a jeho následovník Sovětský svaz. Takže si nyní ukážeme na faktech Volodinovy lži.

Sovětský svaz také podle článku na iDNES.cz získal pomoci nevýhodné obchodní smlouvy právo na veškerý náš vytěžený uran. Bohužel ji podepsal už v listopadu 1945 ministr zahraničního obchodu národní socialista Hubert Ripka se svým sovětským protějškem. Československý stát se v ní totiž zavazoval i k dodávkám všech budoucích zásob, které ani nebyly všechny známy. Do šedesátých let minulého století nám SSSR platil za uran pevné ceny, ovšem později jeho výrobní cena převyšovala tu kupní a Československo tak na těžbu doplácelo ze svých peněz. V letech 1965 až 1990 nás to stálo přes 38 miliard korun!

Sovětská armáda využívala na území České republiky 73 lokalit. Průzkumy ukázaly, že na zhruba 60 z nich zanechala významné ekologické škody. Jen do roku 2010 stála jejich sanace jeden a půl miliardy korun! Náklady by měla hradit Ruská federace jako nástupnický stát po SSSR, ovšem to se neděje.

Podobně trpělo pod komunistickou nadvládou i Polsko. Sověti v něm masívně rabovali, olupovali místní lidi, vybíjeli hospodářská zvířata, odváželi ze země zařízení továren a drancovali i po válce jeho přírodní zdroje. Tato válkou těžce zničena země musela dodávat sovětskému Rusku v letech 1946 – 1950 třináct milionů tun uhlí ročně za cenu jednoho dolarů a třiceti centů za tunu, což byla šestina světové ceny!

Václav Růžek v diskusi pod blogem Tomáše Flašky na stejné téma uvedl: Rusko je první stát na světě, kde se podařilo zvítězit buranům, zločincům a lůze. Stačilo být loajální a kdejaký sadista či šílenec dostal volné pole k seberealizaci. V průběhu několika generací tehdejší sovětský režim zlikvidoval nejen inteligenci, ale také lidi s přirozenou autoritou a lidi samostatně myslící. Rusko nemůžeme porovnávat s žádnou jinou zemí. Má naprosto unikátní historickou zkušenost. Dnešní ruský národ, to jsou jen potomci vrahů a nebo jejich obětí a je to znát…“ Ano, jsou to silná a příkrá slova, ale v mnohém pravdivá. Sám Stalin býval za carské éry bankovním lupičem.

Ladislav Feierabend emigroval po únoru 1948 na Západ ve zmíněné knize o ekonomickém vývoji po komunistické puči napsal: „Hospodářská pětiletka kladla důraz na těžký průmysl a na výrobu kapitálových statků, což bylo na újmu lehkého a spotřebního průmyslu, který byl páteří hospodářského života první republiky… Odborníci byly nahrazeni lidmi s politickou legitimací, která dávala moc a rozum. Vše bylo organizováno tak, aby nekomunistická většina musela za drahé ceny zaplatit v podobě špatných výrobků a služeb. Dělníci zatím věřili frázi: Budete pány podniků a ještě netušili, že se místo svobodnými lidmi stanou otroky státního aparátu… Skoro jsem plakal, když jsem si jako národohospodář uvědomoval, jak bohatá mohla být republika, a jak vysokou životní úroveň mohl v ní mít každý, kdo chtěl pracovat.“ A to, že se tak nestalo, je rovněž vina Sovětů a socialismu.

Současná Ruská federace prý není komunistickým Sovětským svazem. Jenomže vystoupení pana Volodina dokazuje, že mnozí Rusové jsou silně nasáklí socialistickou propagandou. Je na pováženou, že takové lži hlásá předseda hlavní ruské parlamentní komory, čelní představitel země a člověk blízký prezidentu Vladimíru Putinovi.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 937,- Kč
Vybráno 51.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 2,26 out of 5)
Loading...
135 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)