virus3
24.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Soustřeďování navrátilců do jedné společné karantény?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRCosi takového se údajně na vládě šušká. Jenomže tohle opatření nemá žádnou logiku. Někteří skutečně mohou být nakaženi, jiní nikoliv. Jejich rozlišení musí být provedeno testováním , nikoliv svezením na „jednu hromadu“, protože to se ti zdraví dostanou mezi nakažené. Jaký by tohle mělo smysl?

Předpokládat, že navrátivší občané budou apriori neukáznění a nebudou domácí karanténu dodržovat je něco jako aplikace „předsudečné nenávisti“. Nesmysl právní i lidský. To nestačil jako varování před těmito nebezpečnými úvahami film Minority Report od Stevena Spielberga?

Lidem, kteří uvízli v zahraničí vyhrožujeme předem v podstatě vězením s rizikem, že se z něj nevrátí živí. Vždyť žádný lék zatím nikdo na koronavir nemá. Proč bychom měli provádět koncentraci kohokoli jenom protože si to „někdo něco myslí“? Takové „internace“ by začaly u navrátilců z ciziny a končily třeba u kritiků vlády? Lépe se pokušení vyhnout.

Tohle opatření by těžko v jakémkoliv soudním řízení obstálo. Odvolání na zákon č.372/2011 Sb. o zdravotních službách, konkrétně na paragraf 38, kdy hospitalizaci pacienta a poskytování zdravotních služeb lze provést bez jeho souhlasu a s použitím omezovacích prostředků, musí(!) mít restriktivní výklad. Hovoří se o pacientovi. TEDY O PROKAZATELNĚ NEMOCNÉM.

Predikovat, že každý, kdo se vrátí ze zahraničí je automaticky pacient neobstojí. Testy jsou jedinou cestou, které pacienta určí. Pouze na prokázaného pacienta se mohou vynucená internační omezení vztahovat.

Obavy z dalšího zavlečení koronaviru, jako tomu bylo při návratu našich občanů především z Itálie, se sice dají pochopit, ale všichni se nevrátili nakažení a nemalá část jich držela karanténu odpovědně a dobrovolně. Žádná státní represe by se proto neměla připouštět. Svévolí výkladu zákona by se mohlo dosáhnout opaku, tedy, že zdravé občany nakazí sám stát zbytečnou internací.

To by se nikomu nelíbilo a příbuzní neoprávněně internovaných by mohli propadnout nevídané panice se všem extrémy, co taková panika vyvolá. Úvahy o nedobrovolných internacích by bylo dobré přinejmenším přehodnotit, lépe zapomenout. Testování a testování je tou správnou cestou. Ukázala ji Jižní Korea a prokazuje to i překvapivě Německo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 860 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...
loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.