VZPERACKA

Soumrak nad fair play?

Sdílejte článek:

MONIKA HRABÁKOVÁ

hrabákováDnešní situace v olympijských hrách připomene to, jak se svět mění před očima a ne vždy úplně nutně k lepšímu. Po krátkém komentáři k událostem na téma transgender „sportovkyně“, jež se ženami soutěží ve vzpírání nad 87 kg, se nejen v mé komentářové sekci objevilo pár názorů zavánějících liberální demokracií, nýbrž i v různých kavárnických zákoutích facebookových skupin má glosa byla čtena a rozhořčené komentáře kavárnových sluncí se přímo-úměrně počaly množit a násobit.

Ač se z mé strany jednalo o naprosto slušný komentář dokonce užívající liberálně-inkluzivního pokrokového gender slovníku, byla jsem okamžitě obviněna z nenávisti, čemuž nerozumím, protože já nenávist vůbec necítím. Co ovšem při čtení podobných případů cítím, je stoprocentně jistá lítost, a to lítost ke sportovkyním, které přípravou na olympiádu trávily leta letoucí a potom jim titul a medaile uzme chlap. Ano, chlap. Protože co se ženou narodí, zůstane ženou. A co se mužem narodí, zůstane mužem. A žádné dojmy, pojmy, pocity ani „pochopení k druhým“ na tom zkrátka nezmění vůbec nic.

Reakce prozářené sluncem však pokračovaly dál a na mou rétorickou otázku, zda se vůbec ještě někdy vrátíme do normálního světa, mi bylo vyčteno, že normálním světem „jako myslím škatulky, kategorie a omezení“?! Pánovi asi ještě nedošlo, že tyto škatulky jsou zde proto, aby se aspoň nějakým způsobem povedlo udržet fair play, která v posledních pár letech raketovou rychlostí mizí na smetiště a propadliště dějin. Jsou k pochopení chybějící gender škatulky u šachových turnajů. Nejsou k pochopení převrácené škatulky u sportů, které pracují s biologickou daností člověka – právě vzpěračství, box, ale i běh a vlastně jakákoliv atletická disciplína.

Není to zkrátka vůbec fér a já bych mileráda viděla, kdyby se sportovkyně na turnaji rozhodly tuto nespravedlnost bojkotovat. Když jsem ale četla reakce zahraničních médií, bude se zjevně dnes v poledne jednat o oduševnělou oslavu gender progresivismu, který bude první transgender “účastnici” stavět na piedestal jako vzor nového chápavého světa.

My ostatní, pojďme si od 12:50 přát to, aby se nám ještě někdy vrátil náš normální svět. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 990 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)