Martin-Schulz
28.1.2018
Kategorie: Historie

Soumrak multikulti levičáků

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Hans Heckel v PreussischeZeitung: V debatách o velké koalici skýtá sociální demokracie (stejně jak Merkelová a CDU) smutný obraz. SPD uvázla v bahně. Jedno kterým směrem se pohne, bahno je všude a čím dál víc se propadá. Teoreticky by se nemusela partaj vůbec pohnout, ale propadá se i bahno pod ní. Soumrak této partaje už nic nezastaví. Bahno požírá i mrtvé předměty, jimž se partaj  i předseda Schulz podobají. Alice Weidel včera prohlásila, že AfD nahradí SPD v roli lidové strany, „nás zajímá německý občan a jeho starosti“.

Sněm SPD rozhodl minulý týden těsnou většinou o pokračování v jednáních o velké koalici. Martin Schulz byl před rokem oslavován jako zachránce strany, z toho už všichni vystřízlivěli, na sněmu působil bezradně a vyčpěle se mátožil. Jeho čas se naplnil, na tom se shodují všichni komentátoři. Představa, že by frakční šéfka Andrea Nehlesová partaji výrazně pomohla, není opodstatnělá. Mnozí socani vkládají naději do šéfa mládežnické organizace socanů (Juso) Kevina Kühnerta a vidí v něm německého Sebastiana Kurze. Věkem si jsou blízcí, ale tím dalším?

Kühnert kritizuje vedení partaje i její politiku, on a jeho stoupenci jsou však částí existenciálního problému, který strhl německou levici do historické propasti. Právě „malý člověk“, sociálně slabí a nižší střední třída čelí tíživým důsledkům jejich politiky „otevřené hranice“ a masové imigrace. Na pracovním trhu, při hledání dostupného bydlení i jako oběti mizící veřejné bezpečnosti. Právě ve čtvrtích a oblastech, které nejsou moc bohaté, důsledky politiky masové imigrace krutě zasáhly tradiční volební klientelu levicových partají.

Navzdory tomu levicová elita lpí na ideologii multikulti, je slepá ke starostem a obavám malého člověka, dokonce jím velmi často zcela otevřeně pohrdá, „balík, buran“, když jim dojde trpělivost. Pouze zelení mohou uniknout sestupné spirále. Jejich stoupenci v průměru vydělávají nejvíc. Starosti méně úspěšných nesdílí ani sociálně ani prostorově.

Levicový sen, který vysnil Oscar Lafontaine se Sahrou Wagenknechtovou, o levicovém hnutí, které by dostalo nový odraz ve spojení s levicovým křídlem SPD, se nemůže realizovat. Totiž jejich idea, že sociální stát bez národa a hranice nemůže přežít, je právě to, co Kühnert a jeho křídlo vášnivě odmítají.

Ve velké koalici nebo v opozici, je pro sociální demokracii druhořadou záležitostí. Problém levicového tábora je hlubší: nehledě na několik rozumných, jako Wagenknechtová a Lafontaine, se nachází levice v zajetí ideologie, která jde proti zájmům jejich tradičních voličů a sympatizantů.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.