rich-man-11
8.8.2019
Kategorie: Ekonomika

Soukromě něco vlastnit je přežitek?

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Přestože tento nepoměr je šokující a překvapivý, též těžko představitelný, bohatým se zdá, že mají málo a mohli by mít ještě více. Většina globálních změn se děje se záměrem vydělat další desítky miliard navíc. Vzhledem k tomu, že neustálá výroba čehokoliv vede k nadprodukci, kterou už není jak prodat, je třeba vytvářet nové prostředí, které produkuje zisky jiným způsobem. Politika je těsně spjatá s ekonomikou, takže války, migrace, klimatologie a další negativní jevy mají svůj původ v hromadění peněz těmi nejmocnějšími. V jejich hře jsou pouhými figurkami i takové veličiny, jakými jsou papež, německá kancléřka, šéf Evropské komise i parlamentu, americký prezident či mnoho dalších nám známých elit, staly se z nich pouhé nástroje.

K propagaci ideologií, které ve skutečnosti nejsou ničím jiným, než novým strojem na tištění peněz, poslouží poté zfanatizovaní užiteční idioti. Někteří jsou za to finančně odměňováni, například politici, umělci, organizátoři davů, tvůrci zaručeně odborných expertíz, nejvýraznější aktivisté, novináři a jim podobní propagátoři, jiní to dělají úplně zadarmo a ještě si navzájem tleskají. Mezi ně patří část obyvatelstva, kterou lze nazvat davem. I v něm lze nalézt individuality, které později své přesvědčení prezentují na sociálních sítích i v soukromí. No, ono to není úplně zadarmo. Někdo musí vytvářet zisk bohatých. Takže ten dav, který si plácá dlaněmi v přesvědčení, že bojuje za dobrou věc, například za lepší životní prostředí, je zároveň dojnou krávou, která výrazně přispívá na režii luxusního života nejmocnějších. Jen k úvaze. Kdo vlastní všechny ty chemičky, elektrárny, továrny a zbrojařské firmy, těžební společnosti, rafinérie a největší lodě, které posledních 150 let údajně zdevastovali přírodu kolem nás? Ano, jsou to ti samí, kteří nyní volají po elektrifikaci dopravy a organizují přesuny národů. Jen naivní hlupák by věřil tomu, že například Sörös je lidumil, který investuje své peníze do neziskovek a migrace, aniž by se mu vložené prostředky 100x vrátily.

Vše nové a dobře promyšlené je pro běžné lidi interesantní a jsou ochotni za to utrácet, zvláště je li to kvalitně propagované. Jak jinak vysvětlit nadšení Norů pro elektroauta, když vezmeme v potaz nedostatečné dojezdové vzdálenosti, problémy s topením a omezení komfortu, vysokou cenu, byť dotovanou a komplikace při shánění zásuvky, pokles hodnoty vozidla. Je prostě nepochopitelné, že jsou ochotní nakupovat užitností zastaralé stroje. Jenže pokrok jde dále a po světě se šíří další infekce nazvaná sdílení. Sdílet lze totiž kdeco. Auta, koloběžky, bydlení, možná i partnery. Ve Švédsku udělali první krok ke sdílení vlastních peněz. Ve chvíli, kdy bude zrušena hotovost, budou vklady v rukách bank a státu, přijdou záporné úroky a nikdo nebude mít jistotu, co se s jeho penězi (majetkem) bude dít dále. Zmrazení vkladů a neumožnění manipulovat s nimi bude otázkou ochoty nechat Vás žít dle představ Vašich nebo potřeb mocných. Už teď stačí vyřadit bankomaty z provozu, vypnout platební terminály a půlka národa je bez možnosti koupit si obyčejný rohlík. Snahou tvůrců sdílení je odnaučit prosté lidi mít vztah k vlastnictví. V podstatě jde o to, abyste za vše platili a zároveň nic neměli. A své výdělky utráceli bez ohledu na to, že nic nemáte. Budete tak poté více svých výplat a odměn rozpouštět a skončí tam, kde se budou scházet podnikatelské nitky tvořící zlaté žíly. Takže budete jezdit v cizím autě, bydlet v cizím bytu, jezdit na cizí chalupy, sdílet různé sítě a cizí názory.

Na první pohled fajn. Bude třeba méně aut, nebude jich tolik stát na parkovištích, nebudou ležet byty ladem, ale… Až bude vše v určitém stádiu, poplatky za sdílení poletí nahoru, ale už nebude možné to zvrátit. Všudypřítomné čipy o Vás řeknou vše, budete hříčkou v rukách bank a politiků, bohatých a mocných. Navíc ztráta dobrého pocitu z toho, že je něco Vaše a musíte se k tomu chovat s určitým citem, zodpovědností a láskou, zapříčiní změnu myšlení. Když vidíte poházené a rozlámané koloběžky po městě a polorozebraná sdílená kola, jak se asi budou lidé chovat k autům, bytům domům či jiným sdíleným předmětům? A možná právě to je teď nejdůležitější. Odnaučit lidi mít vztah k vlastním věcem. Následovat mohou poté vazby rodinné a citové, pak bude běžné sdílet cokoliv, možná i životní partnery a děti. Ostatně o jejich odcizení rodičům v Norsku posunuli na národní zájem a odebírání jede naplno. Také intervence neziskovek do našich škol podporuje vznik mezigeneračních rozkolů a umožňuje změny, pro které si naší mládež určitá skupina lidí vychovává. A mimochodem, teď úvaha k zamyšlení. Takový nevěstinec je de facto příkladné sdílení žen, byť jen v oblasti sexu. Plno mužům to vyhovuje a jde o starý důkaz toho, že sdílení může fungovat. Jenže opravdu je naší prioritou mít v přeneseném významu vše v podobném stavu, v jakém jsou děvky pro všechny? A opět, nejde především o byznys?

Zdá li se Vám to být sci-fi, jak jinak bychom před 30ti roky nahlíželi na nyní úplně ,,normální” věci? Migrace, gender, platební karty místo peněz, totální cenzura, likvidace moderních vozidel, zavírání elektráren, boj proti letecké dopravě, indoktrinace dětí, výnosnost neziskového sektoru, antikrist v papežském hávu, islamizace Evropy… Copak byste tomu rok po tzv. Sametové revoluci věřili? Tomu, že druhou nejsilnější politickou stranou u nás budou legalizátoři marihuany? Že bohaté Švédsko ovládnou arabsko-černošské gangy a Německo bude chtít opět převzít vládu nad Evropou, zatím co se z Číny stane světová hospodářská velmoc a Rusko bude bez zahraničních dluhů, Velká Británie bude chtít opustit zbytek Evropy a jít vlastní cestou? Ne nevěřili. A podobně možná koukáte na to, co se připravuje nyní a mlčíte, nebo tomu dokonce fandíte. Takže to chce otevřít oči a pochopit, že sdílení všeho je de facto přistoupení k tomu, že z každého z nás se tím stává vazal bohatých, který se v rámci modernizace vědomí stává člověk plně závislý na vrtkavé vůli někoho jiného. Soukromé vlastnictví je základním lidským právem a zároveň motorem progresu. Odevzdat se do rukou jiných je možná na první pohled pohodlné a módní, proto také předurčené mladým a naivním, kterým chybí zkušenosti. Ve skutečnosti jde však o další oklešťování svobody. Jde jen o to o všem více přemýšlet. Ono totiž být soběstačným je mnohem pracnější, náročnější, ale jste více připraveni a to, co přijde. Budete li žít teoreticky na samotě na svém pozemku, kde si budete vyrábět elektřinu ze své malé elektrárny, budete si pěstovat zdravé plodiny a udržovat kvalitní domácí chov zvířat, čerpat vodu z vlastní studny a jezdit svým autem, možná budete unavení, ale nebudete relativně na nikom závislí. Vnímáte ten rozdíl? Jste ochotní vyměnit svobodu za prvoplánované pohodlí?

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 953 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
138 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.