michalakova2
11.9.2019
Kategorie: Společnost

Soudy s Norskem, o Norsku a co to znamená pro paní Michalákovou?

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Už podruhé v krátké době se je veřejnost informována o jakémsi posunu, v dění kolem zločinné organizace Barnevernet v Norsku a o tom, jak mezinárodní soud pro lidská práva konečně začal konat.

To největší nadšenci a optimisté dokonce vidí reálnou šanci pro paní Evu Michalákovou, že se brzy shledá se svými, do pěstounských rodin odvlečenými dětmi. Přestože bych jí to opravdu ze srdce přál, jako pravděpodobnější vidím spíše přirozené setkání díky věku, staršího ze synů, nežli rozhodnutím soudu. Vzhledem k tomu, že Denis bude v příštím roce mít 15 let, mohlo by to znamenat, že se podaří navázat s ním kontakt.

Co se ale týče jakéhokoliv soudního rozhodnutí, tam si paní Michaláková na výsledek ještě bude muset delší dobu počkat. Důvodem pro tento blog je ale trochu jiná věc. V diskusích na téma paní Michalákové se dodnes opakuje jedna fáma – nehorázná lež. Jedná se o fotografie, které poskytl mediím otec chlapců, ve snaze paní Michalákové uškodit.

Přestože už při vzniku tohoto hoaxu bylo jasně řečeno jaká je historie oněch fotografií, jsou tací co tuto nehoráznou pomluvu stále vytahují a přidávají k ní další a další “pikantnosti” . Takže pro ně a pro ty co by těmto fámám měli tendenci snad věřit, zde jsou fakta:

Během prázdnin měla na starosti Davida a Denise jejích teta. Denis krátce předtím dostal jako dárek nový digitální fotoaparát a jako v každém klukovi se v něm probudil fotograf objevitel. A tak fotil co se dalo i nedalo. Jedním z objektů se stala právě teta, která si potřebovala odskočit na toaletu a protože David i Denis byli kluci jednak malí ale hlavně neposední, logicky nechala dveře k WC otevřené, čehož využil mladší z hochů a na toaletu vběhl a kolem tety pobíhal. Samozřejmě Denisovi tato situace evidentně připadala vhodná zaznamenání a tak jí vyfotil. A projevil se už tehdy jako zkušený paparazzi, jelikož si teta ničeho nevšimla.

A na tuto epizodu by se zapomnělo, kdyby otec chlapců ten fotoaparát po létech nenašel a neviděl v něm ty fotografie. No a protože válka mezi ním a jeho bývalou ženou už probíhala naplno, a možná také protože jistá “novinářka” z ČR mu snad něco slíbila, tak tyto fotografie zveřejnil a ty se pak objevily, rozpixelované v mediích. Je nutné zdůraznit, že nikdy nebyly součástí žádného spisu, jelikož o jejích existenci nikdy nikdo nevěděl.

A jak už je v Česku zvykem, fantazie, živená žurnalisty, se rozjela naplno. Takže na těch rozostřených záběrech někdo viděl Davida pobíhajícího s použitým toaletním papírem, někdo jiný zase viděl jak utírá tetě zadek. Jiný zase si byl naprosto jistý že teta vykonávala velkou potřebu. Prostě vidělo se v tom co se vidět chtělo.

No a dnes se situace opakuje. Znovu se probudili škodiči a prudiči, kteří jako hyeny odsuzují paní Michalákovou, troubí že jí nevěří, že je jím nesympatická a aféru s fotografiemi používají jako důkaz, že děti byly odebrány právem.

Jenže:

K odebrání dětí došlo na základě podezření, že je otec sexuálně zneužívá. Nikoliv matka ale otec. Paní Michaláková byla vyzvána aby se s ním rozvedla a když tak po krátké době váhání učinila, nedočkala se naplnění slibu, že jí děti budou vráceny. Ani jí ani bývalému manželovi nikdy nikdo nedokázal, že by děti jakkoliv zneužívali. Neprokázalo se žádné násilí. Nakonec byla paní Michaláková potrestána za to, že o své děti, jako každá správná matka bojovala a bojuje. A i to je trnem v oku v diskusích.

Bohužel, paní Michaláková propásla hned v začátku možnost jednat radikálně. Věřila cestě práva. Věřila ve spravedlnost. Marně. Nedočkala se ani pomoci země, která je domovskou zemí jejích synů a její také. České republiky. Politici, včetně toho nejukecanějšího co ještě tři roky bude strašit na Hradě jen žvanili. Bez výsledku.

Nejsem velkým optimistou ani v případě evropského soudu pro lidská práva. Já věřím ve vyšší spravedlnost a tak doufám že se matka nakonec se svými syny setká.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 836 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,82 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.