a2larm
28.4.2021
Kategorie: Ekonomika

Soudruzi a soudružky z A2 (Alarmu) zase dostali od Ministerstva kultury grant přes dva mega

Sdílejte článek:

COM/DANIEL VAVRA

Jak být mladým zapáleným socialistickým revolucionářem a přitom dojit zlý kapitalistický stát píše na svém profilu D. Vavra:

Soudruzi a soudružky z A2 (Alarmu) zase dostali od Ministerstva kultury grantíček před dva mega. A zase začali tvrdit, že nejsou politický časopis, ale literární a že nemají s redakcí A2 Alarmu nic společného a v komisi nesedí nikdo, kdo by měl s A2 něco společného a ta částka taky nesouhlasí.

Po loňském roce, kdy jsem jim udělal příspěvkem níže docela velké mrzení, už začala dělat grantová komise zápis z jednání udělování grantů, kde se rozdělují miliony korun (do té doby se to nedělo, však jde o drobný a věříme si).

Jen tak mimochodem – členy komise vybírá podle svého uvážení náměstek ministra, takže to je taky dost dobrá metodika jak si mezi známejma vzájemně pomoct a žádná korupce určitě nehrozí. Že dostávají granty naprosto obskurní ulralevicová periodika, které nikdo nečte, je jistě jen čirá náhoda. Kdyby se přihlásil někdo z Dělnické strany, určitě mu to rádi přiklepnou stejně jako na časopis s Karlem Marxem na obálce.

A2 Alarm o mě po té úplnou náhodou napsal článek, že jsem kokot, ale jelikož jim došlo, že není dobrý se pouštět do nějakejch větších argumentačních akcí, protože to zkoušel jejich kámoš Wagner v dalším podobným plátku Heroine (jakože herák, hahaha) a taky měl mrzení, tak to rozjeli přes starou dobrou vinu asociací, že mí followeři jsou lůza a já takový lidi přitahuju a tak jsem taky lůza. A pak se snažili mě zesměšňovat na facebooku. Což jim tak úplně nevyšlo, protože jednak nejsou vtipní, nemají moc dosah a hlavně loni jim šíření betonářského hoaxu o 500 letém suchu, kterého se účastnili a na kterém se mě snažili zesměšnit, moc nedopadlo.

A2

Takže si i letos připomeňme, že tahle ultralevicová parta od státu nasbírala za pár posledních let přes 30 milionů na grantech, na “literární časopis” (viz obálky), přičemž většinu času několik jejich autorů, redaktorů, šéfredaktorů a jiných kolegů a kamarádíčků sedělo pravidelně v komisi udílející jim cca 2.5 milionů ročně.

Není super být rebelem proti zlotřilému kapitalistickému systému a dojit ho při tom na grantech?

Je. Tak gratulujeme!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 982 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)