VANOCEKOMIS-678x381
2.12.2021
Kategorie: Společnost

Soudruzi a soudružky, ano!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNa pokyn předsedkyně Evropské komise se jedna z komisařek věnuje tomu, jak korektně mluvit nejen o homosexuálech, ale o Vánocích a křestních jménech. Je to skutečná „cancel culture“ dirigovaná z USA.

Když Evropská komise představila na 32 stránkách příručky své rady, jak mají její úředníci hovořit „korektním“ jazykem, strhl se poprask. Podle unijních „pokynů pro inkluzivní komunikaci“ je třeba zcela nevhodné hovořit o vánočním čase nebo oslovovat ženy slečna či paní. Eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová, která měla pokrokovou terminologii v kompetenci, musela nakonec ustoupit s tím, že pokyny jsou ještě „nevyzrálé“….. Podle unijních „pokynů pro inkluzivní komunikaci“ je třeba zcela nevhodné hovořit o „vánočním čase“, protože ne každý v Evropě je křesťan, a tudíž se tím někdo může cítit zraněn. Tento interní dokument podle italského listu Il Giornale radí mluvit jednoduše o „volnu“ či „dovolené“….. Iniciativní maltské eurokomisařce tak nezbylo než couvnout. „Byly vzneseny obavy ohledně některých příkladů uvedených v pokynech pro inkluzivní komunikaci,“ připustila. „Zkoumáme tyto obavy s cílem řešit je v aktualizované verzi pokynů,“ přislíbila Dalliová.

Vůbec to není tak směšné, jak by se mohlo někomu na první pohled zdát. Máme totiž za sebou vlastní historickou zkušenost s kulturou rušení, kterou u nás zařídili komunisté po uchopení moci. Policie přestala být policií a stala se z ní „veřejná bezpečnost“, ze všech lidí se stali „soudruzi a soudružky“, takže jsme ve škole říkali „soudruh učitel či soudružka učitelka“. Na zrušení Vánoc si soudruzi netroufli, ale místo křesťanských svátků to byly svátky „klidu a míru“. Do kultury rušení se však promítlo přepisování dějin, zamlčování či úplná negace historických skutečností.

Vše výše uvedené se dnes na Západě, zejména v USA, kde se k moci dostala Demokratická strana a její krajně levicové křídlo se činí, seč může, prosazuje a EU nechce “zaostávat”.  To, že současná Evropská komise „překonává“ ve všech aspektech komisi minulou (a ta se taky činila) je zřejmé. Předsedkyně Ursula von der Leyenová jen dokazuje svou „schopnost“ zvrtat všechno, do čeho se pustí. I německý tisk si všiml, že během svého šéfování Ministerstvu obrany Spolkové republiky Německo v letech 2013-19 klesla významně bojeschopnost německé armády i tím, že klesl podíl bojeschopné techniky – i ta se totiž musí opravovat. Zato byly představeny uniformy pro ženy včetně těhotných.

Ještě k mé zkušenosti ze „socíku“. Když chtěl nějaký mluvčí a zástupce KSČ navázat „přátelštější“ atmosféru, použil místo oslovení „soudruzi a soudružky“ slovo „přátelé“. Tím se snažil „odblokovat“ strnulou oficiální atmosféru, ale stejně to nebylo nic platné. Po sovětské invazi zavládl ve společnosti strach z represí a o „přátelství“ se nenechalo mluvit ani omylem.

Pokusy vytvářet nový „slovník“ s cílem, jak se vyjádřila Ursula von der Leyenová vytvořit „Unii rovnosti“, jsou vždy znamením hlubokého úpadku společnosti. Je jedno, zda se tak děje pod záminkou budování komunismu nebo „rovnosti“. Je to klasické vítězství ideologie nad tím, čemu se obvykle říká „zdravý rozum“ nebo tradice. Nefungovalo to kdysi v éře budování socialismu a nebude to fungovat ani v této době, která se zaštiťuje „korektností“. Vede to jenom k autocenzuře, k prohlubování nesvobody a může to skončit i tak, jak komunismus v roce 1989.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 404 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)