lavrov
16.5.2020
Kategorie: Politika

Soudruhu Lavrove, ČR už není vaše gubernie!

Sdílejte článek:

VLADIMÍR KROUPA

Až do teď mi byl osud sochy Koněva v podstatě ukradený, to se ale dnes změnilo. Po tom, co ruský ministr zahraničí zapomněl, že už nepatříme do jha ruského molocha, už vím jedno – tu sochu už nechci v naší zemi ani vidět…

Ruský ministr Lavrov ukázal světu svou pravou tvář. Jeho drzost je až neskutečná a doufám, že si toho všimli už i ti, co se k současnému Rusku modlí, jako ke zlatému teleti. Jak vidět, Rusové stále nezkousli, že jsme si dovolili sesadit z kamenného piedestalu sochu maršála Koněva. Ani se mi nechce věřit, že Lavrov opravdu pronesl slova že, cituji… „(čeští diplomaté) budou muset velice vážně vysvětlit, jak se chystají situaci napravit, protože závazky stále platí a pomník musí být obnoven“.

Nemusejí, Sergeji, vůbec nic nemusejí.

Ta socha totiž není vojenský hrob, kterých se smlouva mezi naší republikou a Ruskou federací týká. Ta socha je jen pomník, neleží pod ní ani slepé střevo, natož kus kosti kohokoliv, a už vůbec ne žádného ruského vojáka.

V Rusku je mnoho hrobů našich českých legionářů, dokonce i nějaké ty hroby českých vojáků z pluku Ludvíka Svobody, by se tam myslím našly. Zajímalo by mě, jak se o tyto Ruská federace stará…?

Má Rusko skutečně v tomto směru čisté svědomí…?

V naší zemi je celá řada hrobů vojáků Rudé armády. Nevím nic o tom, že by některý z nich byl zanedbáván, ničen, nebo by byla snižována jeho vážnost. Co je snižováno v tuto chvíli, to je z ruské strany naše právo na řízení si svých vlastních věcí.

My si budeme rozhodovat o tom, jaká socha nám kde bude stát.

My si budeme rozhodovat o tom, jestli si necháme od někoho kecat do našich vlastních věcí.

My si budeme sami rozhodovat o tom, před kým se skloníme a komu ukážeme vztyčenou hlavu, popřípadě prostředníček.

Vy, Rusové, se třeba opupínkujte, my už nejsme ve vašem područí. To, že vám leze někdo z našich politiků hluboko do pozadí, ani v nejmenším neznamená, že si budete tutéž část těla vytírat i se zbytkem národa. Už jste to zkusili, chtěli jste růst do nebe a dopadlo to tak, že se vám ten váš svaz rozsypal, jako domeček z karet. Ukažte, jak jste silní v řešení vlastních nemalých problémů, neukazujte ramena na slabšího, to z vás velmoc fakt neudělá. Máte možná určitou sílu, ale nemáte prestiž.

A tu silou, nátlakem, ani vyhrožováním fakt nezískáte…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 538 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 3,37 out of 5)
Loading...
politicon.cz
212 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.