lavrov
16.5.2020
Kategorie: Politika

Soudruhu Lavrove, ČR už není vaše gubernie!

Sdílejte článek:

VLADIMÍR KROUPA

Až do teď mi byl osud sochy Koněva v podstatě ukradený, to se ale dnes změnilo. Po tom, co ruský ministr zahraničí zapomněl, že už nepatříme do jha ruského molocha, už vím jedno – tu sochu už nechci v naší zemi ani vidět…

Ruský ministr Lavrov ukázal světu svou pravou tvář. Jeho drzost je až neskutečná a doufám, že si toho všimli už i ti, co se k současnému Rusku modlí, jako ke zlatému teleti. Jak vidět, Rusové stále nezkousli, že jsme si dovolili sesadit z kamenného piedestalu sochu maršála Koněva. Ani se mi nechce věřit, že Lavrov opravdu pronesl slova že, cituji… „(čeští diplomaté) budou muset velice vážně vysvětlit, jak se chystají situaci napravit, protože závazky stále platí a pomník musí být obnoven“.

Nemusejí, Sergeji, vůbec nic nemusejí.

Ta socha totiž není vojenský hrob, kterých se smlouva mezi naší republikou a Ruskou federací týká. Ta socha je jen pomník, neleží pod ní ani slepé střevo, natož kus kosti kohokoliv, a už vůbec ne žádného ruského vojáka.

V Rusku je mnoho hrobů našich českých legionářů, dokonce i nějaké ty hroby českých vojáků z pluku Ludvíka Svobody, by se tam myslím našly. Zajímalo by mě, jak se o tyto Ruská federace stará…?

Má Rusko skutečně v tomto směru čisté svědomí…?

V naší zemi je celá řada hrobů vojáků Rudé armády. Nevím nic o tom, že by některý z nich byl zanedbáván, ničen, nebo by byla snižována jeho vážnost. Co je snižováno v tuto chvíli, to je z ruské strany naše právo na řízení si svých vlastních věcí.

My si budeme rozhodovat o tom, jaká socha nám kde bude stát.

My si budeme rozhodovat o tom, jestli si necháme od někoho kecat do našich vlastních věcí.

My si budeme sami rozhodovat o tom, před kým se skloníme a komu ukážeme vztyčenou hlavu, popřípadě prostředníček.

Vy, Rusové, se třeba opupínkujte, my už nejsme ve vašem područí. To, že vám leze někdo z našich politiků hluboko do pozadí, ani v nejmenším neznamená, že si budete tutéž část těla vytírat i se zbytkem národa. Už jste to zkusili, chtěli jste růst do nebe a dopadlo to tak, že se vám ten váš svaz rozsypal, jako domeček z karet. Ukažte, jak jste silní v řešení vlastních nemalých problémů, neukazujte ramena na slabšího, to z vás velmoc fakt neudělá. Máte možná určitou sílu, ale nemáte prestiž.

A tu silou, nátlakem, ani vyhrožováním fakt nezískáte…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 432 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
212 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.