KLINIKA
14.1.2017
Kategorie: Společnost

Soudci rozhodli: Tzv. aktivisté okupují Kliniku protiprávně

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Tento rozsudek zatím není pravomocný, nicméně doufám, že odvolací soud potvrdí verdikt první instance. Dům v Praze na Žižkově patří Správě železniční dopravní cesty, a nezvaní obyvatelé musí zmizet.

Budovu tzv. Kliniky si pořídila v souladu se zákonem Správa železniční dopravní cesty, která v ní chce mít kanceláře pro své zaměstnance a řádně za ní zaplatila. Jsou v ní však nějací nezvaní squatteři, říkají si aktivisté, kteří zde prý provozují bohulibou činnost. No nevím, místní lidé říkají, že je to doupě feťáků. Nemusí to být pravda, jisté však je, že sousedé Kliniky ze současného osazenstva nadšeni nejsou.

Drzé je, že tito lidé odmítají Kliniku vyklidit s tím, že SŽDC by jí prý nevyužívala v souladu s dobrými mravy. Tomu nerozumím. Co to má znamenat. Chápal bych, že kdyby v ní chtěl vlastník zřídit např. výcvikové centrum teroristů, tak bych takovou výtku chápal a byl bych pro její okamžité vyvlastnění. Jenomže státní organizace v ní chce mít kanceláře, ve kterých budou úředníci starající se o české železnice. A to přece není nic špatného.

V rozporu s dobrými mravy je naopak počínání okupantů, kteří protiprávně obsadili bývalou plicní kliniku, která jim nepatří. Dovedeno do absurdna, můj známý – vdovec bydlí sám v třípokojovém bytě. Děsím se toho, že někdo si vzpomene, že to je vlastně proti dobrým mravům a vnutí mu tam nezvané obyvatele. Je to šílené, já vím, ale tak nějak uvažují oni aktivisté.

Neměli bychom si však zahrávat s ohněm. V diskusi pod článkem na iDNESu se objevují názory tipu, že on se někdo naštve, vezme kulomet a půjde to tam vystřílet. Nejsem příznivec radiálních řešení, ale pokud stát nebude schopen zajistit dodržování zákonů, lidé mohou začít brát právo do vlastních rukou. A to bych vážně nechtěl.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Michal Horák 333,- Kč

Celkem za měsíc: 8 283,00 Kč
Vybráno 23.66%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.