VOLBYUSAPODVOD
26.11.2020
Kategorie: Politika

Soud v Pensylvánii zablokoval vyslání volitelů ze Demokratickou stranu na volební shromáždění, které má zvolit prezidenta USA

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

1Během soudního vyšetřování volebních podvodů, které soudními žalobami napadl tým právníků úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, vyplouvají na povrch právní vady amerického volebního systému, jaké si český volič zatím nedokáže ani představit. Federální soudkyně Patricia McCulloughová (obrázek 1) včera nařídila státu Pensylvania pozastavit oficiální vyhlášení výsledků voleb v tomto státu USA až do doby pravomocného rozsudku ve věci soudem projednávaného volebního podvodu. Pensylvánský guvernér za „Demokratickou“ stranu Tom Wolf (obrázek 2) chtěl včera oznámit výsledek, k němuž při sčítání dospěli volební úředníci. Podle něj měj v Pensylvánii zvítězit „demokratický“ kandidát Joe Biden.

2Podle informací sítě místních novin The Epoch Times chtěl guvernér rovněž jmenovat 20 volitelů za tento stát s 13 miliony obyvateli z řad „Demokratické“ strany. Soudkyně mu to závazným soudním příkazem zakázala. Podle zdůvodnění rozsudku nemohou být oficiální výsledky vyhlášeny dříve, než budou vyšetřeny a pravomocně rozhodnuty soudní žaloby na podvody při volbách. Bez toho nelze dna volební shromáždění vyslat ani volitele, kteří by při závěrečném aktu voleb 14. 12. 2020 měli zvolit prezidenta USA, jež má úřadovat od ledna 2021.

Soudkyně McCulloughová současně napadla žalobou k Nejvyššímu soudu i nejnovější novelu pensylvánského volebního zákona, která umožnila hlasování e-mailem bez dostatečného ověření indentity odesilatele. Pensylvánský zákon č. 77/2019, který umožnil hlasování e-mailem, je podle jejího podání k Nejvyššímu soudu v rozporu s Ústavou státu Pensylvanie i s Ústavou USA.

„Zákon 77 je doposud nejrozsáhlejší a nejzásadnější změnou volebního zákoníku v Pensylvánii, který je dosud implementován nelegálně,“ uvádí se v žalobě podané federální soudkyní k Nejvyššímu u soudu státu Pensylvánie. „Stejně jako u předchozích historických pokusů o nezákonné rozšíření hlasování prostřednictvím pošty podle zákonů, které byly zrušeny již od doby, kdy byl přijat zákon o nepřítomnosti vojáků z roku 1839, je zákon č. 77 dalším nezákonným pokusem o zrušení omezení hlasování nepřítomných předepsaných v Ústavě státu Pensylvánie.“ uvádí v žalobě Soudkyně McCulloughová. Takovou změnu volebního práva podle ní nelze provést bez předchozí změnu Ústavy.

3Novelu volebního zákona, která umožnila e-mailové hlasování bez ověření totožnosti hlasujícího prosadil ve státním Kongresu guvernér spolu s členskou Sněmovny reprezentantů za „Demokratickou“ stranu Wandou Loganovou (obrázek 3). Možná se Vám zdá divné, proč se poslanec Evropského parlamentu zvolený za ČR zabývá detaily volebního práva v USA.

Paradoxně ve stejný den, kdy v Pensylvánii federální soudkyně McCulloughová napadla žalobou k Nejvyššímu soudu kvůli protiústavnosti zákon umožnující volit přes e-mail, doporučoval francouzský zpravodaj zprávy o volbách v EU Pascal Durand (obrázek 5) z frakce RENEW zavést e-mailové hlasování i při volbách do Evropského parlamentu. Přispělo by to podle něj k ještě „vyšší volební účasti“. Ve své zprávě rovněž konstatoval, že voliči poslance Evropského parlamentu volí podle národních zákonů svých zemí. Unijní právo předepisuje pouze, že musí být použit systém poměrného zastoupení. Detaily však ponechává na vnitrostátní úpravě. Zpravodaj by to chtěl změnit a zavést jednotný unijní volební kodex. Ten by chtěl obohatit řadou novinek hlasování na dálku.

Spolu s ostatními členy frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, jsme návrh jeho zprávy odmítli. V ČR propagují různé formy korespondenčního hlasování – včetně elektronické volby přes tablety a mobilní telefony Piráti. Na příkladu z USA mžeme vidět konce, k jakým by to mohlo vést.

Podle dosavadního úředního sčítání bylo v Pensylvánii z více než 2 milionů hlasů započítaných jako korespondenční hlasy zasláno téměř 300 tisíc fomou e-mailu bez spolehlivého ověření odesilatele. Asi 80% těchto „hlasů“ bylo pro kandidáta „Demokratů“ Joe Bidena. Podle součtu, který se guvernér chystal vyhlásit jako oficiální výsledek voleb měl vyhrát „demokratický“ kandidát o asi 80 tisíc hlasů.

  • MUDr. Ivan David, FB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 937,- Kč
Vybráno 51.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 330 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)