babishamacek42021
6.5.2021
Kategorie: Politika

Současná vláda už nad sebou ztratila vládu

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Augiášův chlév. Nebo také galimatyáš. To ve mně vyvolává konání současné vlády, jež nad sebou ztratila jakoukoli vládu.

  • Motto “Výborné jméno je nad hojné bohatství, lepší než stříbro a zlato je přízeň. (Přísloví Šalomounova, Druhá sbírka, 22.1)

Augiášův chlév. Nebo také galimatyáš. To ve mně vyvolává konání současné vlády, jež nad sebou ztratila jakoukoli vládu.

Řekla bych, že současná vláda ztratila jakékoli zábrany, jakýkoli ostych a není jí stydno za to, co svými kroky způsobuje. Jaký strašlivý obraz vysílají naši vládní představitelé do zahraničí. Stydím se za ně a myslím si, že nejsem sama.

Rychlá zpětná vazba na naši vládu. V čele stojí vydíratelný premiér, jenž selhal jako krizový manažer. Muž, který neumí promluvit na veřejnosti, když mu to někdo předem nenapíše. A stále nad ním visí Damoklův meč v podobě střetu zájmů. Ministryně financí dle mého soudu financím nerozumí, možná svému rodinnému rozpočtu, ale státní kasu potopila do nezměrných dluhů. Ministryně spravedlnosti byla zřejmě do své funkce dosazena, aby odvolala nejvyššího státního zástupce. Na její adresu nutno uvést, že mluví lacinou češtinou, její jazyk připomíná trhovkyni. Ministryně pro místní rozvoj kope za premiérův Agrofert. Tyto ministryně naplňují slova Karla Čapka, že ženy do politiky nepatří. Nebylo by od věci, aby naše současné ministryně přesunuly své pole působnosti do jiné oblasti. Například se zaměřily na zdravý životní styl a udělaly něco se svou nadváhou. Lze tušit, že snad máme ministra obrany, hlavně podle toho, že před nedávnem vyhrožoval svou demisí. Velmi směšné. Jeden jej nezná, proto nechápe, proč neviditelný ministr vydírá svým odchodem. Byla by to od něj bláhovost, vždyť by ochudil svůj rodinný rozpočet.

Současná vláda zatím ustála své všemožné eskapády. V současnosti je dalším zářným příkladem velkého průšvihu ministr vnitra Jan Hamáček alias Červená mikina. Velmi mě irituje, když si pan Hamáček bere do úst české občany, a tvrdí, že dělá vše pro ně. Tento pán buď mluví ve frázích, kterými konkuruje komunistickým kolegům, nebo fabuluje. Ale postrádá dar fabulace, nevěřím mu, do svých fabulací se zaplétá a stává se ještě víc nedůvěryhodnějším. Když sleduji to, co zde pan Hamáček předvádí, docházím k hypotéze, že nám ministr vnitra lže. A nemálo. Domnívám se, že cesta do Moskvy nebyla žádná kamufláž, ale promyšlený plán. A aby ji mohl uskutečnit, musel se nejprve zbavit svého stranického kolegy. Nepohodlného ministra zahraničí Petříčka. Protože ten by se nikdy nepropůjčil k tomu, aby odletěl do Moskvy dojednat vakcínu Sputnik-V. Dá se říci, že doslova na koleně plánoval Jan Hamáček cestu do Ruska, aniž by toto probral s premiérem. A zradil svého slovenského přítele Andreje Danka. Premiér Babiš teď raději dává od ministra vnitra ruce pryč. Každý tvrdí něco jiného, vzniká blamáž, jež si ničím nezadá s marasmem.

V České republice se pod touto vládou může stát vše, vláda spoléhá na to, že jí budou procházet aktivity, které se pohybují na samotné hranici zákona. Na veřejnost pronikne jen zlomek špíny, která vládě nevadí. Mně jako občance této země se tu nedýchá zrovna nejlépe, necítím se tu bezpečně. Jsme zasaženi pandemií, máme vykotlanou státní kasu, hospodářskou krizi a do toho všeho Jan Hamáček a jemu podobní. I když takový Jaroslav Faltýnek není členem vlády, jeho aktivity by měl řešit trestní soud, velmi mi připomíná předlistopadového šmelináře či veksláka. A tento člověk se nepřímo na vládě podílí též.

Politici žijí z našich daní. Současná vládní reprezentace by si dle mého soudu nezasloužila ani korunu. Snad jedině suchý chléb a vodu. Přijde mi, že současné vládě je jedno, že ztratila vládu nad sebou. Ani se to už nesnaží zakrývat…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 547 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)