demonstracemilion
6.6.2019
Kategorie: Společnost

Sorry lidi, ale demonstrace jsou úplně na hovno. Vysvětlím proč…

Sdílejte článek:

MATTHIAS LUKL

Každou chvíli všude možně čtu o tom, jak lidé byli zase demonstrovat. Vytvořili si transparenty a vyrazili na Václavák (v případě Prahy) nebo na Svoboďák (v případě Brna) si pořádně zahulákat a zamávat vlajkou. Nedávno zase. Milion chvilek pro demokracii zorganizovali nějaký pochod Prahou proti Babišovi.

Demonstrovalo se vždycky – proti vládě Nečase, Rusnoka, Sobotky a teď Babiše. Demonstruje se proti Zemanovi, pro Zemana, proti EU, pro EU, proti různým zákazům, anebo pro různé zákazy a tak dále.

Já jsem nikdy na žádné demonstraci nebyl, takže jsem si říkal, že je to jen akce, kam se někteří chodí vyblbnout jak na koncert. Naštěstí jeden můj blízký kamarád na demonstrace chodí pravidelně (ale nedemonstruje, jen pozoruje) a vysvětlil mi, že někteří lidé jsou opravdu zoufalí a chtějí změnu. Budiž tedy, názor jsem trochu přehodnotil. Chápu to jako určité gesto, vyjádření nesouhlasu…

Je fakt, že vidím v demonstracích jedno pozitivum. A to je fakt, že lidi nedrží hubu, neposlouchají fanaticky vládce a dávají najevo, že se jim to nelíbí. Tím ale výčet pozitiv končí.

Já jsem přesvědčen, že demonstrace jsou totiž na hovno, ničemu a nikomu nepomáhají a lidi by s nimi měli přestat. Ostatně, děsí mě ještě jedna věc.

Před nějakou dobou jsem viděl reportáž z nějaké demonstrace, kdy se reportérka ptala demonstrantů, proč tam jsou a co jim vadí. A byla to NAPROSTÁ HRŮZA, protože kromě „Babiš je STBák“ a „Babiš je svině“ atd., tam padala přehlídla úplně blbých nudných prázdných frází o ničem, jako třeba DeMoKrACiJe a SvObOdA a taky LePší SySTéM jSmE ZaTíM NeVyMySlEli a taky SvObOdA JeDnOhO kOnČÍ tAm, KdE ZaČíNá SvObOdA DrUhÉhO a další bla bla bla bla bla.

Co lidi jako čekají? Že si zademonstrují a Babiš rezignuje a vypadne z politiky? Ha Ha, ten má lidi úplně v píčí. Je mu je úplně ukradený, co si lidi myslí.

Dost ale nadávání na demonstrace a nyní si povíme, co na rozdíl od hulákání na náměstí skutečně mění naši společnost k lepšímu, a pokud ji člověk skutečně měnit chce, tak by to měl dělat.

1) Je nutné celoročně dřít

Jsou lidi, co se jim nelíbí, jak některé věci ve společnosti jsou, takže se téměř na plný úvazek věnují různým aktivitám. Například spolek Svoboda učení – nelíbí se jim povinná školná docházka, osnovy sestavené papalášem a úplně zcestný školní systém, jaký stát vytvořil. Takže o tom píší články, dělají přednášky, besedy, účasní se diskuzí, točí videa na Youtube, pořádají různé akce a prakticky tomu obětují všechen svůj volný čas.

Nebo takový Urza chce šířit anarchokapitalismus, takže místo toho, že kouká celý den na Netflix, tak přednáší v DeCentrále, vydal knihu, na které jsem mu pomáhal a teď pracujeme na další. Děláme toho hodně. A je to popravdě někdy nevděčná práce, kdy to pár lidí osloví, ale většina mě pošle někam do prdele.

Ale je to lepší, než nedělat nic.

A vy si opravdu myslíte, že svět změníte tak, že se jednou zvednete od televize a zahulákáte si na náměstí? To je velmi líná představa a známka neochoty skutečně něco dělat, sorry.

2) Začněte u sebe

Chcete změnit svět k lepšímu? Tak musíte začít u sebe.

Pokud se vám nelíbí, že někteří papaláši mají velkou moc – třeba jako Babiš – tak musíte přestat podporovat jejich moc. A jejich moc podporuje celá řada věcí – někdy přímo, někdy nepřímo.

Proč má Babiš moc?

Přímo: Někteří lidé pro něj volili, podporují ho, šíří svůj pozitivní postoj k jeho osobě mezi další lidi.

Nepřímo: Kdokoliv podporuje jakoukoliv větší moc státu nepřímo podporuje lidi jako Babiš. Chcete zakázat kouření v hospodách? Ok, ale to dává státu větší moc, protože má další věc, která se stala jeho záležitostí, o které může rozhodovat, sledovat ji, trestat ji, kecat do ní. Najednou může udělat pokuty hospodám, kde se kouří, může provádět kontroly. Aby tyhle věci mohl dělat, potřebuje víc peněz, víc úředníků, víc úřadů – jednoduše: víc moci.

Jste pro povinnou školní docházku a škola by měla být státní podle vás? Ok, ale pak stát může rozhodovat co se bude učit, jak se to bude učit a prakticky má moc nad vašimi dětmi. Učí se tam poslušnosti, a že cokoliv stát dělá, je svaté. Výsledek: Škola vytváří další generaci voličů Babišů a podobných.

A čím je stát mocnější, tím snadněji se vyšplhají po žebříku moci lidi jako Babiš.

3) Vzdělávejte se

Myslím si, že svět se teoreticky může stát daleko lepším místem, kdyby se lidé vzdělávali. Nejlepší je pokládat si otázky jako:

  • Pokud mám pocit, že je na současné situaci něco špatně, tak co to přesně je a proč?
  • Jak k takové situaci vlastně došlo? Jaký mechanismus je motorem, který udává do pohybu sled událostí, jehož výsledkem je třeba vláda jakou máme?
  • Je demokracie skutečně dobrý a funkční systém? Co když to tak není? Co když existuje někde nějaký lepší?
  • Co můžu osobně udělat pro to, abych to všechno změnil?
  • Jsou věci, které mi připadají špatné, opravdu špatné? Co když se ve všem mýlím? Co kdybych si vyhledal třeba knihy někoho, kdo na věc má odlišný pohled a dal šanci jeho argumentům?
  • Je skutečně můj pohled neomylný? Co když se na svět dívám celou dobu úplně ze špatného úhlu a všechno je jinak?
  • Potřebujeme vůbec, aby nám někdo vládl a říkal, jak máme žít?

A pak hledat odpovědi na tyhle otázky všude možně, být otevřený… To je podle mě cesta, jak věci změnit. Ne neustále číst Reflex, vyřvávat o demokracii a čekat, že stát s příštími politiky začne konečně fungovat. Vzdělaní lidé jsou pro stát hrozbou, proto populisté často cílí na idioti, kteří neumí počítat a věří nereálným slibům.

Pokud souhlasíte s tím, co píšu, budu rád, když tohle pošlete každému, kdo pravidelně navštěvuje demonstrace.

Autor: Matthias Lukl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 153 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.