george-soros
16.2.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Sorosovo pozdní probuzení

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Americký finančník se pro mnohé Evropan stal symbolem toho nejhoršího zla. A přiznejme, že dost právem. Jeho „aktivity“ rozhodně jednotu Evropy nepodporovaly, spíše naopak. Ta fanatická podpora migrace totiž Evropu rozklížila natolik, že je otázkou, zda Evropská unie vůbec přežije.

 

.
Soros prý myšlenku jednotné Evropy vždy podporoval. Ale najednou přichází se slovy, která mnozí říkali už v roce 2015, kdy kancléřka Merkelová naprosto nezodpovědně otevřela dveře nikoliv uprchlíkům, to by bylo asi správné, ale parazitním migrantům, pro něž stejně v Evropě není práce a to dokonce za situace, kdy pracovní síly chybí. Avšak mnozí z těch, co mazaně přišli, pracovní silou nejsou a ani se nehodlají touto silou stát.

.

„Evropa odchází do bezvýznamnosti a její lid se musí probudit; pokud k tomu nedojde, hrozí, že Evropská unie bude následovat Sovětský svaz roku 1991“, říká Soros. Chce to hodně duševní síly vydržet takové pokrytectví právě od Sorose, který se na současném nedobrém stavu Evropy tolik podílí.

Soros přirovnává dnešní vedení EU k sovětskému politbyru těsně před kolapsem Sovětského svazu, ale jako vždy mazaně skrývá koho myslí, protože žádné místo ani orgán neoznačuje. A samozřejmě přichází ze systémem rad, kterým říkáme hraběcí. „Za prvé je třeba si uvědomit velikost a hloubku problému, kterému čelíme. A za druhé je nutné probudit spící proevropskou většinu a mobilizovat ji k ochraně hodnot, na nichž byla Evropská unie založena.“

Hodnoty sjednocené Evropy byly tak dlouho pošlapávány Evropskou komisí a vládami v Paříži a Berlíně, až se z nich staly pahodnoty. To je také důvod, proč Britové hlasovali pro odchod z EU. Místo toho, aby vedení EU adekvátně reagovalo, je z toho osobní válka msty, schválností a naprosté hlouposti. Taková unie se udržet nedá, protože se její hodnoty změnily natolik, že o ně Evropané už nestojí. Přidáme-li k tomu nastupující ekonomický úpadek, (a ten je více než zřejmý), problémy s terorismem a migranty, pak EU už pomalu nemá co lidem nabídnout.

Možná, že tzv. populisté, kteří chtějí změnu v EU nakonec v květnu volby do Evropského parlamentu nevyhrají, ale to úpadek EU nezastaví. Z kdysi silného EHS zůstane žalostné souručenství okupováno hloupým eurem a neschopností elit pochopit, že tudy cesta dál nevede.

Soros se probudil pozdě a navíc vyjma slov ničemu dobrému věcně nepomáhá. Škodil, ale nenapravuje. Jako kdyby byl členem této Evropské komise…stejný výsledek.

 

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 638 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.