george-soros
16.2.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Sorosovo pozdní probuzení

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Americký finančník se pro mnohé Evropan stal symbolem toho nejhoršího zla. A přiznejme, že dost právem. Jeho „aktivity“ rozhodně jednotu Evropy nepodporovaly, spíše naopak. Ta fanatická podpora migrace totiž Evropu rozklížila natolik, že je otázkou, zda Evropská unie vůbec přežije.

 

.
Soros prý myšlenku jednotné Evropy vždy podporoval. Ale najednou přichází se slovy, která mnozí říkali už v roce 2015, kdy kancléřka Merkelová naprosto nezodpovědně otevřela dveře nikoliv uprchlíkům, to by bylo asi správné, ale parazitním migrantům, pro něž stejně v Evropě není práce a to dokonce za situace, kdy pracovní síly chybí. Avšak mnozí z těch, co mazaně přišli, pracovní silou nejsou a ani se nehodlají touto silou stát.

.

„Evropa odchází do bezvýznamnosti a její lid se musí probudit; pokud k tomu nedojde, hrozí, že Evropská unie bude následovat Sovětský svaz roku 1991“, říká Soros. Chce to hodně duševní síly vydržet takové pokrytectví právě od Sorose, který se na současném nedobrém stavu Evropy tolik podílí.

Soros přirovnává dnešní vedení EU k sovětskému politbyru těsně před kolapsem Sovětského svazu, ale jako vždy mazaně skrývá koho myslí, protože žádné místo ani orgán neoznačuje. A samozřejmě přichází ze systémem rad, kterým říkáme hraběcí. „Za prvé je třeba si uvědomit velikost a hloubku problému, kterému čelíme. A za druhé je nutné probudit spící proevropskou většinu a mobilizovat ji k ochraně hodnot, na nichž byla Evropská unie založena.“

Hodnoty sjednocené Evropy byly tak dlouho pošlapávány Evropskou komisí a vládami v Paříži a Berlíně, až se z nich staly pahodnoty. To je také důvod, proč Britové hlasovali pro odchod z EU. Místo toho, aby vedení EU adekvátně reagovalo, je z toho osobní válka msty, schválností a naprosté hlouposti. Taková unie se udržet nedá, protože se její hodnoty změnily natolik, že o ně Evropané už nestojí. Přidáme-li k tomu nastupující ekonomický úpadek, (a ten je více než zřejmý), problémy s terorismem a migranty, pak EU už pomalu nemá co lidem nabídnout.

Možná, že tzv. populisté, kteří chtějí změnu v EU nakonec v květnu volby do Evropského parlamentu nevyhrají, ale to úpadek EU nezastaví. Z kdysi silného EHS zůstane žalostné souručenství okupováno hloupým eurem a neschopností elit pochopit, že tudy cesta dál nevede.

Soros se probudil pozdě a navíc vyjma slov ničemu dobrému věcně nepomáhá. Škodil, ale nenapravuje. Jako kdyby byl členem této Evropské komise…stejný výsledek.

 

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 764 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
42 komentářů