soros
27.12.2016
Kategorie: Společnost

Sorosem placená organizace na “falešné zprávy” bude na Facebooku “kontrolovat fakta”

Sdílejte článek:

MICHAL ŠUMICHRAST

O pravdivosti příspěvků na Facebooku mají rozhodovat organizace, které podepsaly Poynters International Fact Checking Code of Principles na stránkách Poynter Institutu. Poynter Institut je sponzorován Sorosovým Open Society Foundations, Bill & Melinda Gates Foundation, Googlem a Omidyar Network zakladatele E-Bay – Pierra Omidyara.

Podle portálu ZeroHedge za téměř každou “liberální křížovou výpravou” v posledních desetiletích, od blokování zákonů na prokazování identity při volbách po syrskou uprchlickou krizi, byl jeden muž, který tiše tahal za nitky z pozadí: George Soros. Tak si představte náš totální šok, když jsme zjistili, že Soros financuje organizaci, která bude jako “třetí strana ověřující fakta” na Facebooku nahlašovat a eliminovat “falešné zprávy.

2016-12-16-facebook-1_0

Právě před týdnem, Facebook zveřejnil na svých internetových stránkách tiskovou zprávu o podrobných plánech a označování ” falešných zpráv,” což bude mít na starosti “kontrolní organizace třetí strany,” známá jako Poynter institut. Role “kontrolování faktů” bude spočívat v kontrole nových zpráv a označování čehokoliv, co považují za “falešné,” takže to může být staženo z novinek na Facebooku.

Samozřejmě, že to vyvolává nečíselnou řadu otázek, včetně toho, co se považuje za “falešné novinky” (např. zda budou nesouhlasné názory považovány za “falešné“), a kdo přesně dostane tak silnou pozici, která v podstatě nechá volnou ruku cenzuru médií dle vlastního výběru? Taková organizace by musela být mimořádně transparentní, financovaná z veřejných zdrojů, nestranná, pravda?

No, očividně to tak není. Rychlý přehled internetových stránek Poynter odhaluje, že organizace je financována z prostředků levicových miliardářů, včetně George Soros Open Society Foundations, Foundation Billa a Melindy Gatesových, Google a Omidyar Network Ebay zakladatele Pierra Omidyara. No, zdá se to být docela nestranné, však?

2016-12-16-fake-news_0
Ale nebojte se, Poynter vás ujistí, že jsou odhodláni být “nestranní a transparentní při ověřování faktů.

2016-12-16-poynter_0

Samozřejmě, jak Fox News poukázaly v roce 2011, byl to Poynter, který organizoval výukové kurzy a učil třídy “žurnalistů” přimět novináře bagatelizovat hrozbu teroristických organizací porovnáním počtů obětí teroristických útoků na ty spojené s malárií a HIV/AIDS.

Jen pro ilustraci tohoto bodu, kurz odkazuje na počet lidí usmrcených různými příčinami a implicitně naznačuje novinářům změnit způsob, jakým podávají zprávy o obětech džihádu.

Ze stovek vražd, které se vyskytují každý den, novináři píší daleko více o zprávách a o incidentech spojených s džihádem než o ostatním násilí. V důsledku toho se u příjemců zpráv vyvinul pokřivený dojem o džihádu, ve srovnání s jinými formami konfliktu. Souvislosti rozhodují, že způsob pokrytí tohoto globálního příběhu neposílí obavy z džihádu, “říká se v kurzu

V kurzu organizace Poynter se odhaduje, že džihádistické skupiny zabily asi 165 tisíc lidí v posledních čtyřech desetiletích, většinou v Iráku. Konstatuje, že ve Spojených státech bylo během 11. září 2001 zabito přibližně 3000 lidí.

Chcete-li dát těmto číslům nějaký kontext, FBI hlásí, že v USA je zavražděno každý rok asi 15.000 lidí. Podle Světové zdravotnické organizace je po celém světě ročně zavražděných více než půl milionu lidí. Na svém vrcholu džihádistické organizace činila méně než 2 procenta tohoto čísla. – Ve většině let je toto množství hluboko pod 1 procentem (A půl milionu jedinců umírá každý rok kvůli nedostatku potravin, více než 800.000 následkem malárie, a 2.000.000 následkem HIV / AIDS).

Dalo by se to považovat za “hájení či stahování taktické pozice” problému?

Gratulujeme k výběru “nestranného” kontrolora faktů, pane Zuckerberg. Dychtivě čekáme na vytvoření konkurenceschopného sociálního média. Takového, které podporuje skutečně svobodné a nezávislé myšlení, které jste určitě právě zplodili vytvořením svého nového “oddělení cenzury.

ZDROJ: Michal Šumichrast, konzervativnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 166 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...