soros
27.12.2016
Kategorie: Společnost

Sorosem placená organizace na “falešné zprávy” bude na Facebooku “kontrolovat fakta”

Sdílejte článek:

MICHAL ŠUMICHRAST

O pravdivosti příspěvků na Facebooku mají rozhodovat organizace, které podepsaly Poynters International Fact Checking Code of Principles na stránkách Poynter Institutu. Poynter Institut je sponzorován Sorosovým Open Society Foundations, Bill & Melinda Gates Foundation, Googlem a Omidyar Network zakladatele E-Bay – Pierra Omidyara.

Podle portálu ZeroHedge za téměř každou “liberální křížovou výpravou” v posledních desetiletích, od blokování zákonů na prokazování identity při volbách po syrskou uprchlickou krizi, byl jeden muž, který tiše tahal za nitky z pozadí: George Soros. Tak si představte náš totální šok, když jsme zjistili, že Soros financuje organizaci, která bude jako “třetí strana ověřující fakta” na Facebooku nahlašovat a eliminovat “falešné zprávy.

2016-12-16-facebook-1_0

Právě před týdnem, Facebook zveřejnil na svých internetových stránkách tiskovou zprávu o podrobných plánech a označování ” falešných zpráv,” což bude mít na starosti “kontrolní organizace třetí strany,” známá jako Poynter institut. Role “kontrolování faktů” bude spočívat v kontrole nových zpráv a označování čehokoliv, co považují za “falešné,” takže to může být staženo z novinek na Facebooku.

Samozřejmě, že to vyvolává nečíselnou řadu otázek, včetně toho, co se považuje za “falešné novinky” (např. zda budou nesouhlasné názory považovány za “falešné“), a kdo přesně dostane tak silnou pozici, která v podstatě nechá volnou ruku cenzuru médií dle vlastního výběru? Taková organizace by musela být mimořádně transparentní, financovaná z veřejných zdrojů, nestranná, pravda?

No, očividně to tak není. Rychlý přehled internetových stránek Poynter odhaluje, že organizace je financována z prostředků levicových miliardářů, včetně George Soros Open Society Foundations, Foundation Billa a Melindy Gatesových, Google a Omidyar Network Ebay zakladatele Pierra Omidyara. No, zdá se to být docela nestranné, však?

2016-12-16-fake-news_0
Ale nebojte se, Poynter vás ujistí, že jsou odhodláni být “nestranní a transparentní při ověřování faktů.

2016-12-16-poynter_0

Samozřejmě, jak Fox News poukázaly v roce 2011, byl to Poynter, který organizoval výukové kurzy a učil třídy “žurnalistů” přimět novináře bagatelizovat hrozbu teroristických organizací porovnáním počtů obětí teroristických útoků na ty spojené s malárií a HIV/AIDS.

Jen pro ilustraci tohoto bodu, kurz odkazuje na počet lidí usmrcených různými příčinami a implicitně naznačuje novinářům změnit způsob, jakým podávají zprávy o obětech džihádu.

Ze stovek vražd, které se vyskytují každý den, novináři píší daleko více o zprávách a o incidentech spojených s džihádem než o ostatním násilí. V důsledku toho se u příjemců zpráv vyvinul pokřivený dojem o džihádu, ve srovnání s jinými formami konfliktu. Souvislosti rozhodují, že způsob pokrytí tohoto globálního příběhu neposílí obavy z džihádu, “říká se v kurzu

V kurzu organizace Poynter se odhaduje, že džihádistické skupiny zabily asi 165 tisíc lidí v posledních čtyřech desetiletích, většinou v Iráku. Konstatuje, že ve Spojených státech bylo během 11. září 2001 zabito přibližně 3000 lidí.

Chcete-li dát těmto číslům nějaký kontext, FBI hlásí, že v USA je zavražděno každý rok asi 15.000 lidí. Podle Světové zdravotnické organizace je po celém světě ročně zavražděných více než půl milionu lidí. Na svém vrcholu džihádistické organizace činila méně než 2 procenta tohoto čísla. – Ve většině let je toto množství hluboko pod 1 procentem (A půl milionu jedinců umírá každý rok kvůli nedostatku potravin, více než 800.000 následkem malárie, a 2.000.000 následkem HIV / AIDS).

Dalo by se to považovat za “hájení či stahování taktické pozice” problému?

Gratulujeme k výběru “nestranného” kontrolora faktů, pane Zuckerberg. Dychtivě čekáme na vytvoření konkurenceschopného sociálního média. Takového, které podporuje skutečně svobodné a nezávislé myšlení, které jste určitě právě zplodili vytvořením svého nového “oddělení cenzury.

ZDROJ: Michal Šumichrast, konzervativnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 125 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.