george-soros
14.5.2020
Kategorie: Politika

Soros se třese nedočkavostí, jak se vrhne na nové příležitosti po pandemii koronaviru přetvořit svět na nový, lepší

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Globalistický miliardář George Soros vítá pandemii Covid-19 jako krizi přinášející největší příležitosti během jeho života.

Ve skutečnosti tento investor prakticky slintá blahem nad šancí na přetvoření společnosti po pandemii, kdy tvrdí, že už není cesty zpět ke globalizované ekonomice, jaká jí předcházela. Podle Sorose je tohle jediná věc, která je jistá, všechno ostatní je k dispozici, aby si to pro sebe někdo uchvátil a předělal to podle svého.

Jsou ale věci, které mu dělají starosti, jako vzestup Číny, osud Spojených států a přežití Evropské unie.

V pondělí Soros řekl Projectu Syndicate: „Už před úderem pandemie jsem si uvědomoval, že se nacházíme v revolučním okamžiku, kdy to, co by v normálních časech bylo nemožné nebo i jen nepředstavitelné, se nejenomže stává možným, ale nejspíš i absolutně nezbytným. A pak do toho přišel Covid-19.“

RT hlásí:

Ač tento filantrop uznával, že uvedená „bezprecedentní událost se ještě nikdy neobjevila v této kombinaci, která ve skutečnosti ohrožuje i samotné přežití naší civilizace,“ tak varoval: „Už se nevrátíme do světa, ve kterém jsme byli, když ta pandemie začala.“

Všechno je k dispozici, aby si to pro sebe někdo uchvátil a předělal to podle svého. Nemyslím si, že by někdo věděl, jak se teď bude kapitalismus vyvíjet.

Ač nespecifikoval, co přesně definovalo ten „revoluční moment“ před koronavirem, o kterém mluvil, tak Soros v posledních měsících nasypal 1 miliardu $ ze svého ohromného bohatství do zakládání univerzitní sítě, která bude bojovat proti „národovectví“ a klimatické změně, kdy on tuto iniciativu prohlásil za „nejdůležitější projekt svého života.“

A tomuto tématu se v pondělním interview vrátil, kdy prorokoval, že politické životy prezidentů čínského Xi Jinpinga a amerického Donalda Trumpa se chýlí ke konci. Tato krize v „dlouhodobé perspektivě“ svede národy blíže k sobě, předpovídal, i když ty se v krátkodobém výhledu „choulí“ strachem.

Po bitvě Číny s koronavirem se Xi asi ocitá „ve zranitelné pozici,“ spekuluje Soros, když o sobě prohlašuje, že on je „na straně těch, kdo věří na otevřenou společnost. A v Číně je spousta lidí, kteří také upřednostňují otevřenou společnost.“ Sorosova Open Society Foundation (Nadace otevřené společnosti) sehrála prominentní roli při rozdmychávání „barevných revolucí“ ve společnostech, kterým chyběla ta „otevřenost“, které je Soros tak oddaný, čím přidával potenciální vrstvu hrozbu k tomu, co na povrchu vypadalo jako neškodné.

Ale ač Soros v podstatě souhlasí s Trumpem, že „musíme ochránit svou demokratickou svobodnou společnost“ tím, že nebudeme příliš úzce spolupracovat s Čínou, tak si svůj odpor k tomuto americkému vůdci zachoval. „Rovněž musím říci, že si dělám naději, že Trump se zničí sám, a on překračuje má nejdivočejší očekávání,“ řekl.

Sorosem financované skupiny bojují za sesazení Trumpa od moci prakticky od jeho nástupu do úřadu, kdy v poslední době se soustřeďují na kampaň možnosti poštovního hlasování, o kterém Republikáni říkají, že by hlasování otevřelo bezprecedentní úrovni volebních podvodů. Mezitím Soros sám obvinil generálního ředitele Facebooku Marka Zuckerberga, že se spikl s Trumpovou kampaní, aby Trumpovi pomohl se znovuzvolením, kdy zašel až tak daleko, že požadoval jeho odstranění z kontroly nad touto platformou sociálních médií, pokud nezastaví všechnu politickou inzerci.

Soros vidí diktátory ve skutečnosti všude, zvláště příšerně to vidí v EU. O svém maďarském krajanovi řekl: „Viktor Orbán už zneužil nouzový stav Covid-19, aby uchvátil parlament, pomocí něhož se jmenoval diktátorem.“ Rovněž zjevně poukazoval na právní spor Německa s Bruselem o kvantitativním uvolňování, když vyjádřil obavy, že i jiné země by se „mohly chytit jejich příkladu“ a začít klást své vlastní právo nad právo EU, pokud aliance okamžitě neudeří proti namyšlencům jako Maďarsko a Polsko, když „porušují právo EU.“

„Pokud by rozsudek německého soudu zabránil, aby EU trestala takovéto snahy o nekázeň, tak to přinese konec EU, jak ji známe,“ varoval. Tuto alianci by mohl zabít i odchod Itálie z EU, dodal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 412 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)