soros-v0
25.4.2018
Kategorie: Společnost

Soros není dobrodinec. Sleduje pouze svoje cíle, na lidech mu nezáleží

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Maďarský rodák, pro mnohé krystalické dobro, pro jiné čiré zlo George Soros, budí, nejen v posledních letech emoce po celém světě. Nejen proto, že málem zlikvidoval britskou ekonomiku a v půlce Asie vyvolal hospodářskou krizi.

Řekněme si rovnou, že George Soros není žádný lidumil, ale tvrdý byznysmen, kterému je při cestě za ziskem jedno, kolik zlikviduje lidských životů. A přiznejme si, že ekonomické krize, které vyvolal svou cestou za bohatstvím, přináší i lidské tragédie. George Soros tohle moc dobře, ví. Sám vyrůstal v době, kdy úspěch jednoho znamenal smrt druhého. Jeho dětství, jakoby poznamenalo jeho život. Nebýt podřízen „dravcům“, ale sám být „předátorem“ stojícím na vrcholu potravního řetězce. Smrt neznamená nic, pokud přežiji.

Není to ani žádný čestný chlapík. Naopak, je to člověk, který hledá způsoby, jak se vyhnout placení daní. Podle agentury Bloomberg si takto George Soros „ulil“ 13,3 miliardy amerických dolarů. To je 33 663 Rathových krabic s vínem. Případně 650 600 tisíc automobilů Škoda Octávia v základní výbavě. Pro lepší představu, je to průměrný plat v České republice za 18 mil. měsíců, který by tisíc lidí pobíralo po dobu jeden a půl tisíciletí. To není špatný výsledek na člověka, ke kterému se obrací jako k panence Marii aktivisté všech zemí, že? Důvod? George Soros přes svou nadaci Open Society Fund financuje další nadace a aktivistické organizace v mnoha desítkách zemí. Obrací se k němu i mnozí politici a mnozí politici Georgi Sorosovi náslouchají. Čemu naslouchají a proč nechám stranou. Pravdou však je, že vliv tohoto maďarského sirotka na politiky není zanedbatelný.

Georg Soros peníze, které získává způsobem, který je na hraně zákona a mnohdy praktik, které jsou mimo morální hodnoty, které evropské společnosti, snad ještě uznávající nějakou podnikatelskou morálku, získané prostředky používá k tomu, čemu se říká filantropie. Aspoň zdánlivě, protože o žádnou filantropii se nejedná. Jedná se o šíření myšlenek filozofa Karla Poppera o „Otevřené společnosti“, jejichž základem je, že politici jsou sice zvolení s určitým programem a snaží se tento program prosazovat, tak společnost by měla mít možnost se k tomuto programu vyjádřit, posoudit a případně vyvíjet snahu, aby dotyčný politik změnil svůj program.

K prosazení této filozofické myšlenky je ovšem třeba změnit myšlení lidí.

Jak změnit myšlení lidí? Nejlépe prostřednictvím škol. Je náhodou, že různé organizace financované prostřednictvím Norských fondů, Open society se snaží dostat do škol, například nenápadné změny v učebnicích a ovlivnit myšlení dětí, které vyhovuje principu otevřené společnosti? Například prostřednictvím sexuální výchovy? Prostřednictvím pozitivního vnímání jiných kulturních a náboženských okruhů? Nepřímým odsuzováním těch, kteří lpí na určitých, jim vštěpených, hodnotách? Filozofie Karla Poppera je totiž založena na myšlence, že pokud změníme myšlení lidí, změníme společnost. Odsoudíme komunistické, fašistické, nacistické totality, stejně jako konzervativní myšlenky a založíme otevřenou společnost stejně smýšlejících lidí plných lásky k druhým a lásky k jinakosti druhých.

Není asi náhodou, že tyto „úctyhodné“ a „láskyplné“ a neuvěřitelně „tolerantní“ myšlenky Karla Poppera, prosazované nadaci George Sorose narážejí v zemích poznamenaných komunistickou totalitou, narážejí na odpor. Zvláště u generace vyrostlé před rokem 1989,která si pamatuje na snahu systému vytvořit nového, stejně myslícího člověka. Karl Popper odsuzující totality ve svých myšlenkách chce proti totalitě bojovat tím, že lidé budou myslet stejně „Liberalismem bez břehů, kde nic není nemožné“ a budou odsuzovat a bojovat proti každému, kdo nemyslí stejně. Je to stejný princip na jakém byl založen fašismus, komunismus i nacismus.

Změna myšleni mladých lidí ve prospěch režimu. Proto se všechny tyto režimy snažily sdružovat mladé v organizaci, státem povolené, státem řízené, kde stát určoval ideologii. V nacistickém Německu to byly Hitlerjugent či Bund Deutscher Madel, v NDR Freie Deutsche Jugend, kterého byla členkou i současná německá kancléřka Angela Merkel, v SSSR Komsomol a u nás Pionýři a SSM. Paradoxně organizace založené na principech skautingu, propagovaného například vynikajícím spisovatelem Ernestem Thompsonem Setonem, principy jako Bůh, vlast, rodina, příroda, které však v rámci totalitních ideologii dostaly jiný nádech. Třeba už jen ve vypuštění slova Bůh a nahrazením tohoto slova Hitlerem, Marxem, Engelsem, Leninem.

Dnes je mnoho mládežnických organizací. Není moc prostředků je ovlivnit centrálně. Ale je možné je ovlivnit přes školství. Demokraticky, nenásilně. Výchovou k novému myšlení. A nejen ve školách, ale také prostřednictvím médií, kde se mladí ukazují jako ti progresivní a vzdělaní a kazí jím to to starší a méně vzdělaní. Nepřímo média říkají. Starší a méně vzdělaní jsou méněcenní. Nebýt jich, tak by svět bych krásnější. Není tohle příznak totality?

Totalita totiž nespočívá ve společenské a politické nesvobodě, ale v tom, když lidé přijmou myšlenky totality za svoje. Když myšlení se stane jednotným a odsouzen je člověk, který si místo amarounů dal ke snídani anglickou slaninu.

 

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 95 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.