22.10.2014
Kategorie: Společnost

Šokující norské cvičebnice aneb co je dobré pro prvňáčky?

Sdílejte článek:

MK 22|10|2014

Agnieszka Wojtowicz, Polka žijící v norském Trondheimu utrpěla šok, když její děti, navštěvující první třídu ukázaly co je jejich “domácí úkol”. Upozornila média, protože skandální obsah úkolu, s nimiž byla ve škole její dvojčata konfrontována, překročil veškeré hranice vulgarity.

 

 

Vzhledem k tomu, že děti se ve škole v Trondheimu – Breidablikk začaly učit se nové písmeno “E”, jejich úkolem bylo najít slova z obrázku začínající na “E”. Děti správně odhadly “Elefant” (slon) a “Epler” (jablka). Ale obrázek obsahoval další, o něco vyspělejší slova začínající na “E”: “ereksjon” (erekce) a “ejakulasjon” (ejakulace). I když byste asi těžko očekávali, že slovní zásoba šestiletých dětí bude tato slovíčka znát, autor obrázků Henriflette je zřejmě jiného názoru. Umístění těchto položek v domácí úloze je však velmi šokující.

 

 

Případ popsal také norský deník VG. “Děti mají vysvětlit, co vidí na obrázku, ale nedokázaly to”, říká Agnieszka citovaná v novinách. “Mluvila jsem s mnoha lidmi a všichni jsou v šoku. Jedna matka řekla, že její dceři není dovoleno, aby domácí úkoly plnila, “přidává paní Agnieszka Wojtowicz.

 

Norský ministr školství Torbjørn Roe Isaksen však nevidí úplně problém. “Možná jen dospělí většinou reagují negativně při na pohledu na tento obrázek, protože myslí jinak než děti”, řekl, když vysvětloval, jak se úkol nehodí pro školní děti v tomto věku. Také ale pochválil rodiče pro podání stížnosti na takové neobvyklé úkoly.

 

Ředitelka školy, kterou navštěvují děti paní Agnieszky Wojtowicz, Grethe Naaslund, kontaktovala učitele, kteří se omluvili za situaci.  “Už se to nestane, učitelé dostali pořádnou lekci”, pravila nakonec ředitelka.  

 

 

ZDROJ: mk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 242 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...