migrital
18.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Šokované Švýcarsko: Mladý migrant zlomil čelist učitelce

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

14letý syrský přistěhovalec vážně napadl svou švýcarskou učitelku, protože se ho zeptala na „špatné“ otázky, reportují Free West Media.

Incident, který se odehrál v malebné obci Möriken-Wildegg ve Švýcarsku, způsobil v zemi šok.

Středoškolský student údajně zlomil čelist učitelce tím, že ji opakovaně praštil pěstí.

Udělal to, když se chtěla dozvědět, jestli si znovu sebou nese nůž – jak to už udělal v minulosti.

Podle novináře Alexa Baura ve Weltwoche se útok týká 14letého „M“.

Údajně pochází ze syrské rodiny s mnoha dětmi, která před pěti lety přišla do Švýcarska, a žijí teď na sociálních dávkách. Mladík z této rodiny je označován za „celkem inteligentního, sebevědomého a rychle konajícího“.

„M“ však stále mluví o Koránu. Také požádal – „v Alláhově jménu“ – aby se dívky z oblasti oblékaly a chovaly se cudněji. V této souvislosti si údajně hrál s nožem v hale Hellmattovy školy.

Toto, podle Weltwoche, vyústilo v nutnost vyprázdnit jeho kapsy pokaždé předtím, než mu byl dovolen vstup do nějaké třídy.

Během takovéto prohlídky došlo k útoku na učitele. Údajně se studenta nedotkla, a jen mu řekla, aby jí ukázal obsah kapes.

Z toho důvodu 62-letou učitelku dospívající napadl a podle očitých svědků ji udeřil 5 krát pěstí.

Navíc, zatímco ona se snažila uniknout, on ji údajně kopl. Učitelka a matka dvou dospělých synů se chystala do důchodu. Weltwoche uvedl, že je stále v šoku.

Syřan byl zatčen krátce po útoku. Byl však propuštěn po dvou dnech ve vazbě. V současné době vyšetřuje případ mladíka státní zástupce.

V současné době není jasné, co se stane s mladíkem. Podle Weltwoche byl jeden z jeho přátel, také Syřan, vyloučen o rok dříve ze školy kvůli problémům s kázní, a byl zařazen do zvláštního prostředí mimo okresní školu v Chestenbergu.

Zástupce školního okresu André Schärer potvrzuje, že Syřan se choval nevhodně od začátku, a také slyšel, že „M“ údajně vyprávěl dívkám ve výklenku, aby se cudněji oblékly: „Existují zde jednoznačně určité známky toho, že nesouhlasí se způsobem, jakým se projevuje naše kultura.“

Trvalo týden, než byl incident zveřejněn, a rodiče si stěžovali, že škola chtěla tento incident zakrýt.

Zástupce školního okresu však trvá na tom, že nikdo nechtěl případ zamést pod koberec:

„Stalo se to v pátek 28. června. Již téhož večera jsme se rozhodli pro komunikační strategii; rozhodli jsme se aktivně informovat studenty a studenty a rodiče co nejvíce.“

„Následující týden jsme psali rodičům dopis. Naše ruce jsou svázané, kvůli vyšetřování mladistvého státním zástupcem. I kdybychom chtěli poskytnout více informací, nesmíme,“ řekl Schärer o stížnostech.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 547 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
73 komentářů