migrital
18.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Šokované Švýcarsko: Mladý migrant zlomil čelist učitelce

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

14letý syrský přistěhovalec vážně napadl svou švýcarskou učitelku, protože se ho zeptala na „špatné“ otázky, reportují Free West Media.

Incident, který se odehrál v malebné obci Möriken-Wildegg ve Švýcarsku, způsobil v zemi šok.

Středoškolský student údajně zlomil čelist učitelce tím, že ji opakovaně praštil pěstí.

Udělal to, když se chtěla dozvědět, jestli si znovu sebou nese nůž – jak to už udělal v minulosti.

Podle novináře Alexa Baura ve Weltwoche se útok týká 14letého „M“.

Údajně pochází ze syrské rodiny s mnoha dětmi, která před pěti lety přišla do Švýcarska, a žijí teď na sociálních dávkách. Mladík z této rodiny je označován za „celkem inteligentního, sebevědomého a rychle konajícího“.

„M“ však stále mluví o Koránu. Také požádal – „v Alláhově jménu“ – aby se dívky z oblasti oblékaly a chovaly se cudněji. V této souvislosti si údajně hrál s nožem v hale Hellmattovy školy.

Toto, podle Weltwoche, vyústilo v nutnost vyprázdnit jeho kapsy pokaždé předtím, než mu byl dovolen vstup do nějaké třídy.

Během takovéto prohlídky došlo k útoku na učitele. Údajně se studenta nedotkla, a jen mu řekla, aby jí ukázal obsah kapes.

Z toho důvodu 62-letou učitelku dospívající napadl a podle očitých svědků ji udeřil 5 krát pěstí.

Navíc, zatímco ona se snažila uniknout, on ji údajně kopl. Učitelka a matka dvou dospělých synů se chystala do důchodu. Weltwoche uvedl, že je stále v šoku.

Syřan byl zatčen krátce po útoku. Byl však propuštěn po dvou dnech ve vazbě. V současné době vyšetřuje případ mladíka státní zástupce.

V současné době není jasné, co se stane s mladíkem. Podle Weltwoche byl jeden z jeho přátel, také Syřan, vyloučen o rok dříve ze školy kvůli problémům s kázní, a byl zařazen do zvláštního prostředí mimo okresní školu v Chestenbergu.

Zástupce školního okresu André Schärer potvrzuje, že Syřan se choval nevhodně od začátku, a také slyšel, že „M“ údajně vyprávěl dívkám ve výklenku, aby se cudněji oblékly: „Existují zde jednoznačně určité známky toho, že nesouhlasí se způsobem, jakým se projevuje naše kultura.“

Trvalo týden, než byl incident zveřejněn, a rodiče si stěžovali, že škola chtěla tento incident zakrýt.

Zástupce školního okresu však trvá na tom, že nikdo nechtěl případ zamést pod koberec:

„Stalo se to v pátek 28. června. Již téhož večera jsme se rozhodli pro komunikační strategii; rozhodli jsme se aktivně informovat studenty a studenty a rodiče co nejvíce.“

„Následující týden jsme psali rodičům dopis. Naše ruce jsou svázané, kvůli vyšetřování mladistvého státním zástupcem. I kdybychom chtěli poskytnout více informací, nesmíme,“ řekl Schärer o stížnostech.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 423 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.