sirot
22.9.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Šojdrová je chytřejší než Merkelová?

Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

Europoslankyně Šojdrová je nesrovnatelně chytřejší, než říšská kancléřka Merkel. Kancléřka 4 roky kvoká o “kvótách”, a je akorát pro srandu. Europoslankyně vyřkne magické slůvko “sirotci” a oko nezůstane suché. Třetina senátorů, včetně ostravského obhájce postu Leopolda “Poldy” Sulovského, se najednou předhání ve vítačství. Jeho volební soupeř, pravidelným cvičením omládlý “Jyrka” Paroubek, utírá slzu zpod víčka. Kdyby to Merkel od začátku hrála přes “sirotky”, dávno bychom v zemích V4 předehnali Německo – v počtu vražd a atentátů…

Snad jediní, kdo nemohou Šojdrové přijít na jméno, jsou – vedle antiislámistů – autentičtí humanitární pracovníci. Ne ti, které znáte z televize, ale ti, kteří poměry v utečeneckých táborech skutečně znají.

Pokud nevnímáte přes první signální, a sledujete věc do hloubky, dojde vám především, že nejde o nějaká batolata, či dítka mateřinkového věku, okatá a ňuňatá a zralá k adopci: “Podívejte, sousede, letos jsme si místo činčily pořídili malého Arabáčka”. Má jít o “osoby bez doprovodu”, mužského pohlaví, ve věku 13-17 let. Zkoumat věk je, jak známo, zakázáno, doklady také nemají. Případy třicetiletých “syrských školáků”, šikanujících a znásilňujících spolužačky a spolužáky na německých základních a středních školách, netřeba připomínat.

Šojdrová tudíž udělala “sirotky” z hochů v teenagerovském věku, neznámého původu a záměrů. Kdo jí to nakukal, jen alláh ví. Pak se to celé všelijak zamotalo a dnes i ona přiznává, že pokud to nepůjde s puberťáky, tak nějaká ta batolata v řeckých uprchlických táborech najde – “Určitě tam nějaká jsou”.Inu, jsou, ne že ne. Takzvanou “Egejskou cestou” (přes Turecko a řecké ostrovy) přichází do Evropy mnohem víc rodin a neúplných rodin, než cestou “Africkou” – přes Libyi a Itálii. A některé ty děti jsou fakt nemocné, nebo jen s mámou, nebo nevědí, kde se nachází zbytek rodiny.
.
 Jenže uvažujme dál. Kdybychom je nakrásně “vyhledali” a “přijali” – co by to znamenalo a co s nimi budeme dělat?Především by to znamenalo únos. V Sýrii skončila válka, legitimní syrská vláda nějaké zavlékání svých nezletilých občanů do ciziny odmítá. Jistě, rodiče či příbuzní mnoha z těch dětí zpátky do Sýrie nechtějí. Proč, to je logické – oni či jejich rodiny patřily k mnoha z poražených stran konfliktu (tedy k džihádistům) a Assadovy vlády se bojí. V lágrech se říká, že syrská vláda všechny internuje až na 3 měsíce, aby vyšetřila jejich chování za války a že ta internace není žádná Lambáda. Ovšem ty lágry na řeckých ostrovech též nejsou žádná Lambáda, migranti tam hnijí měsíce, možná roky, a čekají na azylové řízení. Dobrá, tak tedy mezi nimi najdeme nějakou omladinu, která nikde nemá žádné příbuzné a tu “zachráníme” tím, že je přivezeme k nám.
.
Co se bude dít dál? Budeme je vychovávat v jejich rodné řeči (arabsky) a kultuře (islámu) – nebo se je pokusíme “počeštit”, to jest přivést k naší postkřesťansko-konzumní ideologii? A budeme je vychovávat v nějakých internátech (tedy v podmínkách lepších, než mají v lágrech, ale pořád v “sirotčinci”), nebo je rozdělíme do sluníčkových rodin? Bude na ty rodiny někdo, třeba pražská mešita, dohlížet, aby respektovaly “kulturní identitu” svých svěřenců, nebo příslušné pěstouny rovnou donutíme přejít k islámu? To nejsou bizarní otázky. Naprosto stejné otázky řešila např. vláda socialistického Československa, když po řecké občanské válce přijala tisíce skutečných sirotků z rodin tamních komunistických partyzánů. Najali se řečtí učitele … zřídily dětské domovy se smíšenou česko-řeckou výukou … ta dítka dostávala na dnešní dobu netušenou ideologickou masáž. Přemýšlela o těch věcech poslankyně Šojdrová?
.
Jistěže nepřemýšlela. Stejně jako nepřemýšlela o tom, co dělat, až se o některá z těch dítek přihlásí příbuzní. Nebo přímo syrská vláda. Nebo, kdyby se to nestalo a my ta dítka nějak vychovali, jak se zachováme, až v pubertě začnou “hledat identitu”, sblíží se s radikálně islámskými skupinami, a naštvou se na své pěstouny.Nic z toho se naštěstí nestane – protože nejde o žádná batolata, ale o teenagery a adolescenty, a to nejspíše takové, kteří tají své příbuzenské i jiné vazby. Proč, na to si čtenář odpoví sám.
.
Mezitím batolata v těch lágrech – jež jsou tam s maminkami, raněnými tatíky či jinými příbuznými – opravdu postrádají sušené mléko, vitamíny, čerstvé ovoce, léky. Ne, aby je někdo někam “přijímal”, ale aby přežila, než dostaneme rozum a deportujeme je domů. Za měsíční plat té slavné “třetiny senátorů” by se těch věcí dal pořídit vagón. Ale to ne … žvanit o nesmyslech je přece lacinější.
.
 
 
 
konvička-portrét-titulka
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.