chanov
19.1.2017
Kategorie: Společnost

Sociální nepřizpůsobivost jako budoucí normalita

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Původně facebookový komentář k článku o historii a současnosti mosteckého sídliště Chanov, který přerostl v zamyšlení nad současným společenským vývojem v „západním“ světě.

Dokud se místo morálního relativizování a ultraliberálního blbnutí nezačnou skutečně účinně postihovat nepřizpůsobiví rodiče, jedno jaké etnické příslušnosti, kteří kašlou na výchovu a vzdělání svých dětí, a naopak motivovat rodiče zodpovědní, tak tyhle problémy nepřestanou. Není to o barvě kůže, ale o návycích nějaké komunity, které se předávají z generace na generaci.

Je potřeba se oprostit od emocí a klišé na obou stranách, ať už jde o přecitlivělou liberalisticko-lidskoprávní ideologii, která podporuje rozklad morálky údajným „prohlubováním svobod“, tak o postoje, že nějaká rasa má „v genech“ kriminalitu a nepřizpůsobivost. Tohle se přenáší prostředím, na základě toho, co ty děti vidí kolem sebe a v čem žijí, nevěřím na žádný „zlodějský gen“. Pro starší lidi už je těžké se negativních sociálních návyků zbavit, ale o to víc by se měly řešit děti, které když se „liberálně“ ponechají „svému osudu“, tak nebudou jiní než jejich nepřizpůsobiví rodiče a prarodiče.

Jen je třeba dát si pozor, aby se to nezneužilo k nějakým sociálně-inženýrským hokusům-pokusům na dětech ve stylu „genderové“ školky Egalia…, musí se vycházet ze společných hodnot, které vyznává většinová společnost, nikoli z pseudohodnot, které se nám snaží vnutit různí „vizionáři“, „tvůrci nového člověka“ a podobní, z nichž část to může myslet dobře, ale v reálu se tohle většinou vždycky nakonec vymstilo, ať se jednalo o náboženské či politické sociální inženýry – Ježíšův důraz na vzájemné pochopení a odpouštění versus inkvizice, vize prvotních socialistů a komunistů o beztřídní, svobodné a spravedlivé společnosti versus gulagy –, tohle je prostě cesta do pekel, stejně jako dnešní politická korektnost a dehonestace těch, kteří se třeba o integraci různých nepřizpůsobivých skupin, komunit, subkultur a jak se to všechno nazývá…, snaží psát a mluvit pravdivě.

Jenže nástup ultraliberálního dekadentního myšlení postmoderní doby způsobil, že dnes mezi mladou generací začíná být „nepřizpůsobivé“ chování spíš „standard“ než něco špatného, co by se mělo odsoudit, takže místo „integrace menšin“ dochází k „dezintegraci většiny“ podle hesla – když je problém začlenit nepřizpůsobivé, tak na to půjdem opačně a z přizpůsobivých uděláme nepřizpůsobivé tím, že společné morální hodnoty zpochybníme a zrelativizujeme. Rozvody, potraty, atd., už nejsou brány jako „nutné zlo“ a „nouzové řešení“ komplikovaných životních situací, ale jako otázka „lidských práv“ a „občanských svobod“. Kuřáky (sám se k nim počítám) „vyženeme“ z hospod na ulici, kde budou „na očích“ dětem a maminkám s kočárky, místo abychom jim umožnili se „uklidit“ do vyhrazených kuřáren…, a ještě to budeme vydávat za „obecné dobro“.

A výsledek? Doplácejí na to děti, ať už ty narozené nebo nenarozené. Hlavně si užívat, bavit se, konzumovat, třeba na dluh, z cizího nebo na něčí úkor, hlavně aby se „peníze točily“ a rostlo „zlaté tele“ s názvem HDP. Že tím narůstá vzájemné odcizení lidí, sobeckost a morální úpadek, tedy jakési „přizpůsobení se“ nepřizpůsobivým…, to je pro tyto „inženýry lidských duší“ jen jakousi nepodstatnou lapálií.

ZDROJ: Adam Mikulášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 108 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...