chanov
19.1.2017
Kategorie: Společnost

Sociální nepřizpůsobivost jako budoucí normalita

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Původně facebookový komentář k článku o historii a současnosti mosteckého sídliště Chanov, který přerostl v zamyšlení nad současným společenským vývojem v „západním“ světě.

Dokud se místo morálního relativizování a ultraliberálního blbnutí nezačnou skutečně účinně postihovat nepřizpůsobiví rodiče, jedno jaké etnické příslušnosti, kteří kašlou na výchovu a vzdělání svých dětí, a naopak motivovat rodiče zodpovědní, tak tyhle problémy nepřestanou. Není to o barvě kůže, ale o návycích nějaké komunity, které se předávají z generace na generaci.

Je potřeba se oprostit od emocí a klišé na obou stranách, ať už jde o přecitlivělou liberalisticko-lidskoprávní ideologii, která podporuje rozklad morálky údajným „prohlubováním svobod“, tak o postoje, že nějaká rasa má „v genech“ kriminalitu a nepřizpůsobivost. Tohle se přenáší prostředím, na základě toho, co ty děti vidí kolem sebe a v čem žijí, nevěřím na žádný „zlodějský gen“. Pro starší lidi už je těžké se negativních sociálních návyků zbavit, ale o to víc by se měly řešit děti, které když se „liberálně“ ponechají „svému osudu“, tak nebudou jiní než jejich nepřizpůsobiví rodiče a prarodiče.

Jen je třeba dát si pozor, aby se to nezneužilo k nějakým sociálně-inženýrským hokusům-pokusům na dětech ve stylu „genderové“ školky Egalia…, musí se vycházet ze společných hodnot, které vyznává většinová společnost, nikoli z pseudohodnot, které se nám snaží vnutit různí „vizionáři“, „tvůrci nového člověka“ a podobní, z nichž část to může myslet dobře, ale v reálu se tohle většinou vždycky nakonec vymstilo, ať se jednalo o náboženské či politické sociální inženýry – Ježíšův důraz na vzájemné pochopení a odpouštění versus inkvizice, vize prvotních socialistů a komunistů o beztřídní, svobodné a spravedlivé společnosti versus gulagy –, tohle je prostě cesta do pekel, stejně jako dnešní politická korektnost a dehonestace těch, kteří se třeba o integraci různých nepřizpůsobivých skupin, komunit, subkultur a jak se to všechno nazývá…, snaží psát a mluvit pravdivě.

Jenže nástup ultraliberálního dekadentního myšlení postmoderní doby způsobil, že dnes mezi mladou generací začíná být „nepřizpůsobivé“ chování spíš „standard“ než něco špatného, co by se mělo odsoudit, takže místo „integrace menšin“ dochází k „dezintegraci většiny“ podle hesla – když je problém začlenit nepřizpůsobivé, tak na to půjdem opačně a z přizpůsobivých uděláme nepřizpůsobivé tím, že společné morální hodnoty zpochybníme a zrelativizujeme. Rozvody, potraty, atd., už nejsou brány jako „nutné zlo“ a „nouzové řešení“ komplikovaných životních situací, ale jako otázka „lidských práv“ a „občanských svobod“. Kuřáky (sám se k nim počítám) „vyženeme“ z hospod na ulici, kde budou „na očích“ dětem a maminkám s kočárky, místo abychom jim umožnili se „uklidit“ do vyhrazených kuřáren…, a ještě to budeme vydávat za „obecné dobro“.

A výsledek? Doplácejí na to děti, ať už ty narozené nebo nenarozené. Hlavně si užívat, bavit se, konzumovat, třeba na dluh, z cizího nebo na něčí úkor, hlavně aby se „peníze točily“ a rostlo „zlaté tele“ s názvem HDP. Že tím narůstá vzájemné odcizení lidí, sobeckost a morální úpadek, tedy jakési „přizpůsobení se“ nepřizpůsobivým…, to je pro tyto „inženýry lidských duší“ jen jakousi nepodstatnou lapálií.

ZDROJ: Adam Mikulášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 14 611,00 Kč
Vybráno 41.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 75 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.