chanov
19.1.2017
Kategorie: Společnost

Sociální nepřizpůsobivost jako budoucí normalita

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Původně facebookový komentář k článku o historii a současnosti mosteckého sídliště Chanov, který přerostl v zamyšlení nad současným společenským vývojem v „západním“ světě.

Dokud se místo morálního relativizování a ultraliberálního blbnutí nezačnou skutečně účinně postihovat nepřizpůsobiví rodiče, jedno jaké etnické příslušnosti, kteří kašlou na výchovu a vzdělání svých dětí, a naopak motivovat rodiče zodpovědní, tak tyhle problémy nepřestanou. Není to o barvě kůže, ale o návycích nějaké komunity, které se předávají z generace na generaci.

Je potřeba se oprostit od emocí a klišé na obou stranách, ať už jde o přecitlivělou liberalisticko-lidskoprávní ideologii, která podporuje rozklad morálky údajným „prohlubováním svobod“, tak o postoje, že nějaká rasa má „v genech“ kriminalitu a nepřizpůsobivost. Tohle se přenáší prostředím, na základě toho, co ty děti vidí kolem sebe a v čem žijí, nevěřím na žádný „zlodějský gen“. Pro starší lidi už je těžké se negativních sociálních návyků zbavit, ale o to víc by se měly řešit děti, které když se „liberálně“ ponechají „svému osudu“, tak nebudou jiní než jejich nepřizpůsobiví rodiče a prarodiče.

Jen je třeba dát si pozor, aby se to nezneužilo k nějakým sociálně-inženýrským hokusům-pokusům na dětech ve stylu „genderové“ školky Egalia…, musí se vycházet ze společných hodnot, které vyznává většinová společnost, nikoli z pseudohodnot, které se nám snaží vnutit různí „vizionáři“, „tvůrci nového člověka“ a podobní, z nichž část to může myslet dobře, ale v reálu se tohle většinou vždycky nakonec vymstilo, ať se jednalo o náboženské či politické sociální inženýry – Ježíšův důraz na vzájemné pochopení a odpouštění versus inkvizice, vize prvotních socialistů a komunistů o beztřídní, svobodné a spravedlivé společnosti versus gulagy –, tohle je prostě cesta do pekel, stejně jako dnešní politická korektnost a dehonestace těch, kteří se třeba o integraci různých nepřizpůsobivých skupin, komunit, subkultur a jak se to všechno nazývá…, snaží psát a mluvit pravdivě.

Jenže nástup ultraliberálního dekadentního myšlení postmoderní doby způsobil, že dnes mezi mladou generací začíná být „nepřizpůsobivé“ chování spíš „standard“ než něco špatného, co by se mělo odsoudit, takže místo „integrace menšin“ dochází k „dezintegraci většiny“ podle hesla – když je problém začlenit nepřizpůsobivé, tak na to půjdem opačně a z přizpůsobivých uděláme nepřizpůsobivé tím, že společné morální hodnoty zpochybníme a zrelativizujeme. Rozvody, potraty, atd., už nejsou brány jako „nutné zlo“ a „nouzové řešení“ komplikovaných životních situací, ale jako otázka „lidských práv“ a „občanských svobod“. Kuřáky (sám se k nim počítám) „vyženeme“ z hospod na ulici, kde budou „na očích“ dětem a maminkám s kočárky, místo abychom jim umožnili se „uklidit“ do vyhrazených kuřáren…, a ještě to budeme vydávat za „obecné dobro“.

A výsledek? Doplácejí na to děti, ať už ty narozené nebo nenarozené. Hlavně si užívat, bavit se, konzumovat, třeba na dluh, z cizího nebo na něčí úkor, hlavně aby se „peníze točily“ a rostlo „zlaté tele“ s názvem HDP. Že tím narůstá vzájemné odcizení lidí, sobeckost a morální úpadek, tedy jakési „přizpůsobení se“ nepřizpůsobivým…, to je pro tyto „inženýry lidských duší“ jen jakousi nepodstatnou lapálií.

ZDROJ: Adam Mikulášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 571,00 Kč
Vybráno 21.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
31 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.