twitter-locked
21.1.2021
Kategorie: Společnost

Sociální média USA se staly cenzory svobodného mínění a hrobaři demokracie

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Vždy když demokracie někde ztroskotala a pak přišlo k diktatuře, tak nejprve začala politika cenzurovat a omezovat média. V naší době je to však opačně. Média, a to především sociální média, nyní cenzurují politiky, kteří jim z nějakého důvodu nevyhovují a cenzurují i lidi, kteří se podle nich nechovají politicky korektně, nebo hlásají svůj svobodný názor, který je v rozporu s ideologií, kterou šíří vlastníci sociálních médií.

 

V USA se stal obětí cenzury sociálních médií prezident Trump. Internetoví giganti Twitter a Facebook deaktivovali prezidentovy Accounts. Tím byla zničena a “vygumovaná” čtyřletá historie jeho tweetů. Byla tak provedena dokonalá digitální cenzura vlastního demokraticky zvoleného prezidenta.

Možná to lze vnímat i jako smrtící ránu zasazenou americké demokracii. A lze s jistotou předpokládat, že to bylo provedeno se souhlasem a nebo dokonce na podnět Demokratů.

Krátce před posláním prezidenta do trvalého digitálního vyhnanství odstranil Facebook a Twitter dokonce i jeho video, ve kterém vyzýval demonstranty a své přívržence, aby šli klidně domů a aby z jejich strany nedošlo k násilnostem.

Je ubohým vysvědčením celého žurnalismu – ale zejména německého – který se hlásí k politické korektnosti, že nad touto cenzurou amerického prezidenta projevili velkou radost.

Nejde mi tu o hájení Donalda Trumpa, ale každý skutečný demokrat musí, nebo měl by vidět v tomto vývoji obrovské nebezpečí pro demokracii.

Neboť pokud sociální média bez mrknutí oka si dovolili vyhasnout “twitterový život” amerického prezidenta, tak to ještě mnohem snadněji udělají s každým, kdo se jim nějakým způsobem znelíbí.

Toto je začátkem konce každé svobodné společnosti – protože to, co se v současnosti odehrává, je konec jedné epochy a začátek nové. Nastavují se zcela nová pravidla a občané jsou státem ve spolupráci s médii transportováni do novodobého středověku a stávají se podle potřeb takového státu jeho rukojmími bez práva na vlastní samostatné rozhodování.

Stát a sociální média zde jdou společně ruku v ruce proti občanovi ve zbavování jeho svobod a jeho demokratických práv a dělají to pod záminku “šlechetných” prohlášení, že ho ochraňují a že je to jen a jen pro jeho dobro.

A nástupem k moci Demokratů v USA, s nacvaknutou figurkou prezidenta Bidena, který je ovládán a manipulován kruhy, které budou mít reálnou moc, padnou i poslední zábrany na cestě k totálně ovládanému občanovi.

Bohužel občan tento vývoj nesmírně podcenil a první náznaky tohoto politického trendu, který se markantně začal projevovat na přelomu tisíciletí, a odstartoval novou epochu lidstva, ponechal zcela bez povšimnutí.

Byl zcela unesen a zaslepený tím, co všechno, jaké “úžasné vymoženosti” mu sociální sítě na čele s Googlem nabízely. A naivně a bez rozmýšlení padal stále hlouběji a odevzdaněji do pasti, která mu byla šikovně nastavena a za cenu toho, že je používal jim postupně a dobrovolně odevzdal celou kontrolu nad svou osobou a takříkajíc i veškeré informace o ní.

A tak se rychle stal jen ubohou a bezmocnou kořistí v jejich rukou. Svým nesmírně povrchním životním stylem, který si dal vnutit, se stal totálně závislý na nich, takříkajíc drogově závislý – neboť sociální média se staly jeho nejvyšší drogou a nebo jeho novým nejvyšším božstvem, kterému se jen dévotně a oddaně klaní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 655 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.