20.10.2014
Kategorie: Politika

Sociální demokratura

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 21|10|2014

Mnoho našich spoluobčanů se domnívá, že veškerá negativa spojená se současnou společenskou situací jsou důsledkem prohnilosti vládnoucího kapitalismu, podnikatelské zlodějiny a vykořisťování či přílišné anarchie spojené s mnoha občanskými svobodami, které nejsou na každém rohu korigovány udavačem šedého moru. Často se proto ohlížejí do minulosti a za opakování mantry „Zlatý komunisti!“ s láskou vzpomínají na jistoty socialismu, který jim zaručoval právo na práci, novomanželskou půjčku, kus žvance i dva tři lahváče k televizní estrádě.

 

 

Když už se přeci jen odhodlají a připustí nějakou dílčí chybu rudého koncentráku, většinou je vyjádřena větou: „Kdyby komunisti otevřeli hranice, nic by lidem nechybělo.“ Bohužel těm „myslitelům“ už nikdy nedojde proč bolševik musel omotat svoje území ostnatým drátem a střílet po všech, kteří jej chtěli překonat, stejně jako jim nedojde, že dnes nežijeme v kapitalismu, podnikatel není ten mediálně presentovaný zloděj státních financí a svobodná společnost se nebuduje pomocí státní represe.

 

Myslím, že nic nevystihuje lépe současný stav společenského uspořádání než pojem „sociální demokratura“. Jakási socialistická náhražka demokracie založená na „sociálním“ uplácení voličů pomocí peněz ukradených produktivní pětině obyvatelstva, presentovaná parodiemi na politické strany, které místo ideových vizí nabízejí jen plytké reklamní slogany a retušované ksichty.

 

Hlavním mediálně presentovaným trumfem svobodné demokratické společnosti, ve které údajně žijeme, je možnost volby zastupitelů, kteří pečlivě naslouchají svému elektorátu a plní v zákonodárných sborech či na různých stupních vlády zásadní požadavky zastoupených občanů. Ano, podobně hovořili o své „lidové demokracii“ i komunisté v 50. letech, kdy občany, kteří neprojevili dostatek nadšení nad volbou z jediné možnosti nechávali umírat jako zvířata v koncentračních táborech.

 

Poslední volební klání navštívilo 16,69% oprávněných voličů. Na vítězství kandidáta do Senátu tedy stačily hlasy pouhých 9 lidí ze sta. Může mít něco větší vypovídací hodnotu o kvalitě současné demokracie v ČR než tento údaj?  President Miloš Zeman se ihned rozpomněl na svoje marxistické vzdělání a  oprášil svoji myšlenku o volební povinnosti pro každého: Demokratické svobody pod hrozbou kriminálu, dobytku českej, nevděčnej!!!“

 

diktatura_(2)

 

Z tohoto příkladu je vidět co nám tady vlastně vládne (a vůbec dnes již neobstojí námitka, že volební povinnost je uzákoněna v některých zemích EU, neboť eurosocialistická Evropa již dávno není relevantním měřítkem občanských práv a svobod). Presidenta nezajímá proč občané nechodí k volebním urnám, proč nevyužívají svoje základní právo a vzdávají se tak svých rozhodovacích pravomocí ve společnosti, on by jim to místo nějaké racionální analýzy či sebereflexe prostě po bolševicku nařídil.

 

Rád bych Miloši Zemanovi dal alespoň malou radu než začne zase někde trousit svoje „demokratická“ moudra Gottwaldovského stylu. Lídé toho mají prostě dost. Mají dost vašich politických klientelistických hrátek, které jsou na hony vzdálené skutečné „vládě lidu“. Mají dost toho, že se místo zásadních problémů této země po každých volbách jen řeší obsazení postů, křesel a erárních trafik.  Mají dost toho, že mezi partajemi není v podstatě co vybírat, neboť v drtivé většině se jedná jen o mafiánská uskupení bez ideí a programů, která mají sloužit jako výtahy k plným korytům státního penězovodu pro vyvolené parazity.  Ze svobodného demokratického klání zásadních morálních a životních principů či ekonomických vizí se stalo pouhé kupčení  partajních oligarchů se závislou a závistivou lůzou o uplacené hlasy a rozumný člověk ztrácí sílu se v této politické žumpě brodit.

 

Lidé nechodí k volbám, protože nevidí světlo na konci tunelu. Vrátila se komunistická normalizace, vrátil se socialistický systém řízení hospodářství. Naše země je předaněná, přeregulovaná, přebyrokratizovaná, ničena tisíci zbytečnými a nesmyslnými zákony, justiční a exekutorskou mafií, vysávána „státními podnikateli“, kteří se ruku v ruce se zkorumpovanou stále bující státní správou vysmívají těm posledním „Mohykánům“ tvořící reálné hodnoty, které okrádají téměř do bezvědomí.

 

Žijeme v systému, kde ať se podíváme kamkoli na významnější politická mocenská centra najdeme komunistu nebo estébáka. Žijeme v systému, který je založen na násilném konfiskování výdělků a majetků produktivního obyvatelstva, v systému kde skutečné daňové zatížení je 75% a pětina, která nějaké reálné hodnoty ještě tvoří a musí uživit celý zbytek společnosti, je neomarxistickou mocenskou věrchuškou šikanována, kriminalizována a dehonestována.

 

 

Musíme žít v systému, který místo toho, aby uvolnil smyčku kolem krku živnostníkům, firmám a jejich zaměstnancům, neustále ústy ministra financí vyhrožuje dalšími a dalšími represivními opatřeními vůči nim, komunistickými regulacemi trhu, euro neomarxistickým křivením svobodné hospodářské soutěže a v neposlední řadě již také plíživým znárodněním.

 

Toto že jsou vady pionýrského kapitalismu? Podnikatelské vykořisťování? Demokracie? Nikoliv. Je to čistá esence bolševického socialismu zaváděného fabiánskou metodou. Vaříme se tady postupně v tom rudém kotli jako ony pověstné žáby za fanfár mediálních politruků a blábolů mluvících hlav o tom, jak už konečně bude líp, jen co ještě opravíme ty malé „pozůstatky vad bezcitného kapitalismu“ bez sociálního a multikulturního aspektu.

 

No, uvidíme … Co ještě může přijít, když oním výše zmíněným ministrem financí je bývalý člen KSČ, „ne“spolupracovník StB, příjemce stamiliónových dotací na „podnikání“, který vede nyní vítěznou prý pravicovou stranu se sociálním cítěním? … „A povedzte mi, Nebureš, čo si predstavujetě pod takým slovom „absurdné“? A čo vy, major Zeman?“ …  Kdo asi přijde k volbám příště?

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 108 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.