hypocrite
17.4.2016
Kategorie: Politika

Sociální demokracie se chová jako hochštapler

Sdílejte článek:

ALEŠ ROZEHNAL 17|04|2016

Zpochybňováni, popírání či zneplatňování vlastního právního jednání činěné za účelem vlastního prospěchu je typickým chováním hochštaplerů. Naprosto šokující je také nerespektování pravomocného a vykonatelného soudního rozhodnutí nejsilnější politickou stranou, jejíž předseda vede českou vládu.

Česká strana sociálně demokratická údajně nezaplatí právníkovi Zdeňku Altnerovi 337 milionů korun podle vykonatelného rozsudku soudu. Pohledávku totiž prý neuznává. ČSSD se dále podle tiskové zprávy „důvodně obává“, že zaplatí-li nyní Zdeňkovi Altnerovi částku přiznanou rozhodnutím odvolacího soudu, tyto peníze v případě úspěchu před Nejvyšším soudem již nikdy neuvidí.

ČSSD v dovolání bude poukazovat především na neoprávněnost a nezákonnost smluvní pokuty, která za 16 let od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů, přičemž tuto délku trvání soudního řízení prý způsobil sám Zdeněk Altner.

Nesmyslná argumentace

Argument, že výše smluvní pokuty byla způsobena průtahy věřitele při soudním řízení, je však naprosto nesmyslný. Prodlení dlužníka je nutno vždy přičítat pouze k tíži dlužníka, tedy ČSSD. Tato strana měla velmi jednoduchou možnost, jak zastavit narůstání smluvní pokuty, a to tím způsobem, že by svůj dluh vůči Zdeňkovi Altnerovi ve výši přibližně 18 a půl milionu korun zaplatila kdykoli po jeho vzniku.

Vzhledem k jednoznačnosti jeho nároku se takové řešení nabízelo, ale ČSSD se spíše chovala jako ten, kdo se snaží svým písemně převzatým závazkům vyhnout. Její argument, že uzavřela smlouvu v tíživé ekonomické situaci a unikala jí podstata odměny Zdeňka Altnera, je nedůstojný politické strany s takovou historií, jako má právě ona.

Smlouvu podepsaly za stranu svéprávné osoby, které následně zastávaly vysoké vládní funkce. Takže jistě mohly poznat, co znamená odměna ve výši 10 % z nájemného zaplaceného ve prospěch ČSSD třetími osobami na základě právní pomoci Zdeňka Altnera.

Pokud měla ČSSD pochyby o tom, zda skutečně Zdeňkovi Altnerovi dluží, mohla se pokusit splnit svůj dluh také tím, že by předmět plnění, tedy oněch přibližně 18 a půl milionu korun, uložila do soudní úschovy.

Je otázkou, zda by tato soudní úschova byla přípustná, protože Zdeněk Altner nebyl ani neznámý nebo nepřítomný a neodmítl bezdůvodně plnění přijmout. Rovněž obtížné by bylo případné tvrzení ČSSD, že je bez své viny v nejistotě, kdo je věřitelem. Identita věřitele byla totiž z mandátní smlouvy zcela nepochybná.

ČSSD se mohla již dávno zbavit problému svého nynějšího dluhu, pokud by dodržovala čestně a poctivě platnou právní zásadu, že smlouvy se mají plnit, a nezpochybňovala smlouvu, kterou sama uzavřela s poukazem na její údajnou neplatnost či neurčitost.

Šokující obstrukce

Zpochybňováni, popírání či zneplatňování vlastního právního jednání činěné za účelem vlastního prospěchu je typickým chováním hochštaplerů a neměla by se ho dopouštět tradiční, demokratická a vážená politická strana, která mnohokrát v historii sestavovala vládu.

Naprosto šokující je také nerespektování pravomocného a vykonatelného soudního rozhodnutí nejsilnější politickou stranou, jejíž předseda vede českou vládu. Podání dovolání ve věci nemá žádný vliv na vykonatelnost rozsudku, což je ČSSD jistě známo.

Dovolání je přípustné tehdy, pokud se odvolací soud odchýlil od ustálené rozhodovací praxe Nejvyššího soudu nebo která v rozhodování Nejvyššího soudu dosud nebyla vyřešena nebo je Nejvyšším soudem rozhodována rozdílně anebo má-li být Nejvyšším soudem vyřešená právní otázka posouzena jinak.

Otázka přiměřenosti smluvní pokuty je však Nejvyšším soudem řešena konstantně, a to tak, že její výše není nepřiměřená, pokud je její celková výše způsobena dlouhodobým prodlením dlužníka a s tím spojeným navýšením o jinak přiměřenou denní sazbu, kterou sazba 0,3 % denně z dlužné částky bezpochyby je. Pokud tedy bude Nejvyšší soud rozhodovat i nadále konstantně, nemělo by mít dovolání šanci na úspěch.

Vážné důsledky

Vláda práva nemůže existovat bez respektu veřejnosti k justici a jejím rozhodnutím. Pokud nebude veřejnost respektovat justici, bude své spory řešit jinými způsoby, což povede k desintegraci společnosti.

Pro vládu práva a pro stabilitu společnosti je klíčové, aby veřejnost byla ochotna podrobit se autoritě soudů, dodržovat a akceptovat jejich nařízení, a to dokonce i tehdy, když jsou pro ně nepříznivá, kontroverzní nebo nepopulární. Pokud však soudní rozhodnutí nerespektuje ani vládní politická strana, je obtížné takový respekt požadovat po veřejnosti.

ZDROJ: Aleš Rozehnal, hlidacipes.org

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 89 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.