02
3.1.2016
Kategorie: Politika

Socialistický idiotismus

Sdílejte článek:

JOSEF LEBDUŠKA 03|01|2016

Ačkoliv je většina lidí pracovitých, tak žijí v nepříznivém ekonomickém podnebí. Bohužel lidé musí většinu své energie vynakládat k překonávání regulací, vysokého zdanění a korupce zejména ve státní správě.

Jsou to hlavně nespravedlivě vysoké daně, které lidem sbírají více jak polovinu toho, co dokáží vydělat.  Základní funkcí státu je přeci pouze bránit bezpečnost našich životů a majetků. To přeci neopravňuje žádnou skupinu, aby měla možnost brát peníze z kapes druhých a užívat je dle svých, mnohdy nesmyslných nápadů.

Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), jedním z hlavních důvodů nízkého růstu mezd v Česku je vysoké zdanění práce. Může za to především sociální a zdravotní pojištění. V žebříčku nejvyspělejších ekonomik světa se Česko pohybuje mezi prvou desítkou zemí s nejvyšší daňovou zátěží. Celkové zdanění práce průměrného bezdětného českého zaměstnance podle nich dosahuje přes 43 procenta. Tedy 43 procenta z toho, kolik na mzdě vyplatí firma zaměstnanci, mu pak sebere stát. Pokud by zaměstnanec dostal všechny peníze, které “od něj” získá stát na dani z příjmů, zdravotním a sociálním pojištění, byla by jejich výplata o 75 procent vyšší než nyní. Navíc z toho, co dostane jako čistou mzdu zaplatí další desítky procent státu ve formě DPH a spotřební daně, a z těch zbylých 25 procent zaplatí i dražší PHM díky biosložkám, příspěvky na OZE a za další zbytečná bruselská nařízení.

I proto řada lidí, přestože pracuje a snaží se, nemá peníze na dojíždění do zaměstnání, na přestěhování se za zaměstnáním, či rozjetí nabízení svých služby, nebo na započetí podnikání.

Nyní k tomu vláda přidává vláda další nespravedlnost. Bude z evropských peněz proplácet příspěvek na dojíždění do zaměstnání do regionu, kde je nezaměstnanost nižší. Vypadá to opravdu nádherně, Evropská unie vám bude platit dojíždění do práce. Prý „nejprve bude připraven pilotní projekt v gesci ministerstva práce a sociálních věcí. Pokusí se na tento pilotní projekt zajistit prostředky z fondů Evropské unie, a pokud by tento pilotní projekt prokázal přínosy pro zlepšení situace na trhu práce, tak bychom toto opatření rozšířili,“ řekl Sobotka.

Na Slovensku si spočítali, že na každé euro, které přišlo z Bruselu, do Bruselu poslali 73 centů. Nejinak tomu bude i u nás. Tedy z každé koruny, kterou vám vláda vyplatí na příspěvku na dojíždění do zaměstnání, vám nejprve minimálně 73 haléřů sebere. Ne náhodou se všichni eurohujeři ohání tím, kolik jsme z Bruselu dostali peněz, ale žádný z nich neřekne, kolik jsme do Bruselu skutečně poslali a o kolik jsme přišli například tím, že zaplacená cla nejsou příjmem ČR, ale příjmem EU, kolik stojí kofinancování evropských projektů a financování EU úředníků, či na kolik přijdou ČR nesmyslná nařízení z EU.

Ovšem při hlubším zamyšlení zvídavého člověka napadne, kde vlastně EU bere ty peníze? Mají v Bruselu nějaké zahradnictví, kde rostou na stromech? Ne, jsou to právě ty peníze, které nám vláda sebere, je to část z těch 75 procent plus ty další, ve formě DPH a spotřební dani, zaplacených při každém nákupu.

Jen socialistický idiot si může vymyslet, podobnou zhovadilost, jako je příspěvek na dojíždění do práce. Socialistický idiot nezkoumá stav, příčiny ani dopady. Jen hledí na to, aby byl znovu zvolen, aby mohl říkat, že se stará o blaho lidu, aby mohl lidem vtloukat do hlavy, že bez něj by jim bylo zle. Neříká, že každý z nás přeci už platí ze svých daní dotovanou veřejnou dopravu, že to, proti čemu se vymezuje je jen dopad jeho opatření a nařízení. Pominu-li, jaké možnosti podvádění dává zavedení takového příspěvku, počínaje nepravdivými údaji a konče přestěhováním se jen tak, na oko, pak se stejně jedná o nesmyslné opatření. Z jedné kapsy vám peníze vytáhnou a do druhé něco, jako příspěvek, nasypou.

Nebylo by rozumnější zavést opatření systémovější? Snížit daně, dotace? Ponechat lidem jimi vydělané peníze, ať oni sami si je utratí dle svých potřeb? Nebo zavést všem odpočet nákladů na dojíždění do zaměstnání a to buď formou nějakého paušálu, podobného zavedenému paušálu u živnostníků na auto, nebo zvýšení odečitatelné položky na osobu, či snad dokonce zrušení daně z příjmů u fyzických osob, podobně jako to navrhují Svobodní?

ZDROJ: Josef Lebduška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 449,00 Kč
Vybráno 32.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.