VOL_0425
1.8.2016
Kategorie: Politika

Socialistické trafiky ministryně Valachové

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM 01|08|2016

Na ministerstvu školství zřejmě mají pražské trafiky přidruženou výrobu. Za Hulinským nastoupil i Březina. Ale logiku to má. Oba jsou to přeborníci na hlídání veřejných peněz, aby se neztrácely jinam než do jejich kapes.

První vesele obíral o dary z Pražské energetiky i hendikepované, druhý je soudem pravomocně uznaný podvodník v souvislosti s odměnami z Dopravního podniku. Rady od takového chlapa, to musí být požehnání.

Tolik jeden z komentářů na sociální síti na skutečnost, že po Hulinském bude radit na ministerstvu školství i další šíbr pražské ČSSD Karel Březina. A jak národu soudružka ministryně Valachová vysvětlila fakt, že rady Karla Březinů jsou pro české školství naprosto nepostradatelné? Přečtěte si záznam rozhovoru v Událostech, komentářích na ČT 24:

  • Poslední věc, proč vám bude radit Karel Březina, člověk pravomocně odsouzený za podvod?

Kateřina Valachová: Je to jeden z mých poradců, externí. Bude se to týkat otázky regionů.

  • Ptal jsem se proč, ne čeho.

Valachová: Je to legitimní, že pracuji s kolegy uvnitř ČSSD. O odsouzení Březiny vím, je to fakt. Mě ani jeho to netěší, ale co se týká spolupráce v této konkrétní oblasti, týká se to politické agendy, to je zkrátka fakt.

  • Vidíte v tom problém? Odsouzený podvodník, roční podmínka. Vidíte problém, že odsouzený může radit ministryni školství?

Svoboda (bývalý pražský primátor): Z právního hlediska problém nevidím, pokud mu podmínka skončila, není co řešit. Z odborného hlediska mě zajímá, kde je jeho přínos do oblasti regionálního školství. On je člověk, který je dopravní inženýr, rozumí dopravním stavbám, ale že by se zabýval někdy v životě školství, to jsem neviděl. Trochu to zavání trafikou.

Valachová: Březina má své stálé jiné angažmá, nedá se říci, že by v rámci externího poradenství zbohatl na ministerstvu, ale je to rozhodně otázka poradenství, politické. Lze snést i výhradu, kterou jste zmínil. Pokud by šlo o státní službu, tam by to byl problém, ale tyto činnosti jsou od července odděleny. Zvládneme to.

Jó, zvládneme to, soudruzi. Kája z toho přeci nezbohatne, závistivci, má ještě jiný a lepší erární džoby, je to politické. Hlavně, že ze státního kape a my to umíme, tak nějak po socialisticku vysosat dokud je v krmelcích co žrát.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
16 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.