15.5.2014
Kategorie: Ekonomika

Socialistické perpetuum mobile

Sdílejte článek:

OD: JAROMÍR HLUBEK 15|05|2014

Jásejme, zase nám bude o něco lépe. Vláda projednává nový zákon, který má zamezit klamání zákazníků. Obchodníci budou musit uvádět veškeré informace i o nebalených výrobcích, toto se týká i restauratérů. Jistě s tím bude spojena i příjemná administrativa.

 

 

Šikana podnikatelů začíná nabývat obludných rozměrů a mnozí, kteří se jen tak tak uživí si spočítají, že je, vlastně, lepší živnost zabalit a jít pracovat do supermarketu za stále zvyšovanou minimální mzdu. Supermarkety přežijí, mají dostatečný aparát pro boj se státní byrokratickou šikanou. Chudák živnostenský parazit je na všechno sám a pro administrativní agendu a nepřetržitý řetěz různých státních kontrol, mu již nezbývá čas na vlastní práci. Ještě přibudou registrační pokladny a po Slovenském vzoru, bonz loterie. Možná půjde na pracák.

 

Další výbornou zprávou, která částečně vykompenzuje výhody předešlé, je vládní nařízení státním podnikům, přijímat nové zaměstnance, na každého jednoho poskytne až 280 000 ročně jako státní dotaci. Takže jak? Zvýšíme zadlužení nebo zvýšíme daně nebo natiskneme hromady nových barevných papírků?

 

 

Logika socialistů je jasná, čím víc státních zaměstnanců tím menší nezaměstnanost, čím menší nezaměstnanost tím vyšší prosperita, čím vyšší prosperita tím větší maloobchodní obrat, čím větší maloobchodní obrat tím vyšší výběr daní, čím vyšší výběr daní tím víc státních zaměstnanců. Čert na koze by musil rajtovat aby to nefungovalo.

 

Na Lounsku v jakési průmyslové zóně vznikají nové firmy. Velmi dobrá zpráva. Jedna na výrobu automobilových pružin potřebuje asi 40 zaměstnanců s technickou, nejlépe strojnickou, kvalifikací. V kraji s nejvyšší nezaměstnaností má problém. Nemůže je najít. Lidé, kteří něco umějí jsou zpravidla již zaměstnaní nebo podnikají. Takových, kteří něco umějí, jsou nezaměstnaní a mají chuť pracovat je minimum. Další firma, tamtéž, na výrobu pneumatik má zaměstnávat až 1000 lidí. Jak si s tímto problémem poradí, mi není jasné. Leda, snad Ukrajinci? Může jich být u nás v dohledné době poměrně dost, ale to je již na jiný článek a jiné téma.

 

ZDROJ: Jaromír Hlubek

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.