zivnost2
27.7.2018
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Socialisté vysvětlili „pracujícímu lidu“, že podnikatelé kradou, neplatí daně a mnoho lidí tomu věří

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA SASOVÁ

Prostě, ať se nám to líbí nebo ne, současná vláda to s námi “myslí dobře”. Socialisté vysvětlili „pracujícímu lidu“, že podnikatelé kradou, neplatí daně a mnoho lidí tomu věří.

Vláda ANO a ČSSD je, jak mnozí říkají, vláda komunistů. Mně to připadá přehnané, ale smýšlení lidí, kteří jsou z takové vlády nadšené, je pro nás, kteří chceme pravicovou politiku, svobodu a chceme o sobě sami rozhodovat, krajně nebezpečné. Jsou to lidé, kteří zmanipulováni výkřiky různých socialistů v médiích, cílí na domnělé nepřátele – podnikatele. Zaměstnanci často vidí podnikatele pouze jako podvodníky, kteří nemají pracovní dobu, tj. nic moc nedělají, jezdí drahými auty a šidí na daních. Svá tvrzení ale neumí opřít o nic jiného, nežli o domněnky, které si sugerují a slepě jim věří.

Rozhovor, který jsem vedla s pracovníkem jedné velké firmy je toho příkladem:

On: Tahle vláda si konečně na ty živnostníky posvítí.

Já: Jak si na ně posvítí?

On: Už nebudou krást.

Já: Oni kradou?

On: Ano.

Já: Kde a jak?

On: Nás všechny okrádají.

Já: Jak nás okrádají?

On: Já musím platit daně, ale oni ne.

Já: Jak jsi na to přišel, že živnostníci neplatí daně?

On: Tak, vím to.

Já: Ne, řekni mi, jak ty víš, kdo kolik zaplatí na daních.

On: To ví každý a odečtou si děti.

Já: Bonusy na děti máš taky, to platí pro všechny fyzické osoby stejně.

On: Ne, já ne, to jen ty podnikatelé, odečtou si všechno, telefony, auto, benzín……

Já: Tak znova, u daně z příjmů je pro všechny fyzické osoby stejná sazba daně, stejné slevy na dani i nezdanitelné části a také daňové bonusy. Nerozlišuje se na podnikatele a zaměstnance.

On: To teda ne, všechno si započítají a pak nic neplatí a já musím všechno platit.

Já: Ale ty přeci nevíš, kolik který podnikatel zaplatí na dani z příjmu?

On: Nic, já to vím.

Já: I kdyby neplatil daň z příjmů, což je možné, pokud má malé příjmy, tak platí, úplně stejně jako ty, ostatní daně, třeba DPH, spotřební daň a navíc i silniční daň, kterou ty neplatíš.

On: Ale stejně šidí na daních.

Já: A tobě vadí, že platíš daň z příjmů?

On: Jasně.

Já: Dobře, dejme tomu, že podnikatelé ji neplatí. To sice není pravda, ale dejme tomu. A když je tato vláda donutí ji platit, jak to tobě pomůže?

On: Nijak, ale ať platí.

Já: Řekl jsi, že se ti nelíbí, že ty platit musíš a on ne. Tak proč raději nechceš vládu, která ji zruší i tobě? Z toho bys měl užitek.

On: To nejde.

Já: Proč?

On: Nevím.

Já: Víš, mě to připadá, jako kdyby ti onemocnělo dítě a ty, místo abys chtěl, aby se uzdravilo, se budeš usilovat o to, aby onemocnělo i sousedovi. Když já mám nemocné dítě, ať ho má on také. Jak říká to české přísloví: když mě chcípla kráva, tak ať chcípne sousedovi také.

Prostě, ať se nám to líbí nebo ne, současná vláda to s námi “myslí dobře”. Socialisté vysvětlili „pracujícímu lidu“, že podnikatelé kradou, neplatí daně a mnoho lidí tomu věří. Bují v nich závist a nenávist, vůči lidem, kteří se o sebe dokáží sami postarat. Lidem, kteří vytvářejí hodnoty a prodávají je, protože je o jejich produkty zájem. A nikdo z těch autorů různých nenávistných frází typu: „každý hospodský si jezdí Mercedesem“, si neuvědomuje, že současná cílená šikana a často i likvidace malých a středních podnikatelů poškodí v budoucnu především je.

Drakonické pokuty, které se jak na běžícím páse sází za nepatrné prohřešky drobným podnikatelům, se promítnou do cen produktů. Podnikatel na tyto pokuty musí vydělat. Takže pokud si nenávistní levicoví voliči mnou ruce, že ten zlodějský trafikant dostal pokutu 25 tis. za to, že vydal pozdě účtenku na 3,- Kč, pak by si měli uvědomit, že se promítne do ceny, pokud ho to rovnou nezničí. A že se těch pokut už vybralo. A že je všechno drahé, slyšíme pořád.

A pokud si mnou ruce, že ten nezdárný podnikatel, díky nepřiměřené pokutě, rovnou zkrachoval (dobře mu tak, nemá krást!), tak si musí uvědomit, že si bude dřív nebo později hledat práci. A nejen on, ale i jeho zaměstnanci, kteří zůstanou na dlažbě.

Tedy likvidací malých a středních podnikatelů se sníží cena práce, mzdy půjdou dolů a zvýší se nezaměstnanost. Takže jásejte, jásejte, „pracující třído“, nad zkázou podnikatelů, ono se vám to vrátí.

Autor: Ing. Helena Sasová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.