21.7.2014
Kategorie: Společnost

Socialismus aneb evropská eutanázie v přímém přenosu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 21|07|2014

Dám-li si dohromady řadu zpráv z poslední evropské etapy, vychází mi jediné: Evropa páchá vědomou, ale jistou eutanázii. Bohužel, na rozdíl od demonstrativních sebevrahů, se nám to zřejmě podaří dotáhnout do smutného konce.

 

 

Občas neškodí si některé postupy připomenout, pohromadě mají výrazně vyšší sdělnou hodnotu:

 

Arabská liga v OSN: kriminalizujte urážku náboženství. To, co je v demokracii výsostným právem, tedy svoboda projevu, dostává v islámem infiltrované společnosti vážné trhliny.

 

Odbory, tedy okrajová zájmová skupina překročila svévolně rozumné hranice péče o zaměstnance a již delší dobu terorizuje občany evropských zemí, vstup do politiky sice na oko popírají, ale reálně provádějí s neskrývanou podporou levice.

 

Cikáni nepracují, nevodí děti do škol a kradou. Pochopitelně, že ne všichni, ale většina ano. Dělali to tak po staletí, ale nyní se poprvé setkali se systémem, který je za to netrestá. Ale trestá sám sebe za to, že chudákům cikánům neumí pomoct. Plodí to inverzní rasismus a sebenákladnější multikulturní projekty to nezachrání. Hrana mezi těmi, kdo platí a těmi, kdo jen berou, je a bude čím dál ostřejší.

 

Soumrak idejí: Mezi politiky prakticky nelze nalézt nikoho, kdo pracuje s vizemi či ideály a dělá kroky s dlouhodobým řešením. Naopak, krátkodobý zisk či přístup ke zdrojům alespoň na to jedno volební období, odklonit a zmizet. V tom horším případě si omotat kolem ruky policii a soudy, přeskakovat ze strany do strany a vesele tančit na hlavách daňových poplatníků. Tolik bída lokální politiky.

 

Stíráme (přirozené) rozdíly mezi lidmi a národy, a pomalu už i mezi kulturami. To, co bylo fantastickou předností Evropy, stává se koulí na noze. A nejen to, stírají se i rozdíly mezi politiky, tím, jak si jdou navzájem na ruku, už od sebe pravičáka a levičáka jen stěží rozeznat.

 

Bohužel, jedna idea tu přece jen je a jak na potvoru se jí daří báječně: Idea vrcholně sjednocené Evropy. Nic proti rozumně fungující spolupráci evropských zemí, ale promiňte, EU není dobré řešení a ní to ani pověstné menší zlo. Je to skrz naskrz špatný projekt, díky špatným lidem, kteří v jeho vrcholných patrech našli zalíbení. Není náhodou, že osmdesát procent z nich jsou levičáci.

 

Zákony dnes nadržují lumpům a diskriminují jejich oběti.

 

Necháme dělat maminku chlapa a tatínka ženu, abychom vyhověli malé skupince nespravedlivě postižených spoluobčanů a současně v těchto dětech už od malička vypěstovali abnormální návyky.

 

V rodném listu nebude napsán otec a matka dítěte, ale jen pojem rodiče. Prosím vás, koho to uráží? Komu to způsobuje nekorektní kopřivku, že musí tak jasnou informaci (a navíc správnou a dobrou) zlikvidovat, v zájmu koho? Nakonec budeme zamlčovat i pohlaví, abychom někoho nediskriminovali? Takže na pohovor už nepůjde žena, či muž, ale jakási “osoba”, kterou bude lépe nevidět a přijímat anonymně?

 

 

Jistě si dokážete doplnit spoustu dalších příkladů sami.

 

Obecně lze říci, že nás dusí alternativy všeho druhu, které překračují rámec, který alternativám přirozeně odpovídá a který lze chránit. Dusí nás levicové myšlení, neboť preferuje pohodlí davu za cenu vzdání se osobní svobody. Dusí nás odklon od poctivého hospodaření a ekonomiky, která by vždy měla být na prvním místě. Nefunguje-li něco ekonomicky, není záhodno tomu pomáhat na úkor někoho jiného. Dusí nás naše vlastní neochota tomu rozumět, naše vlastní lenost to změnit.

 

A proč to všechno píšu? Slyšel jsem povzdech jednoho unaveného občana-živnostníka, který zněl asi takto: “Ať mi alespoň dají pokoj, ať dnešní politici alespoň nekradou, nežvaní a nejlépe někam zalezou. Tak alespoň nic nepokazí.”

 

Ano, bylo by hezké, kdyby alespoň nekradli. Ale copak to stačí? Copak volíme své zástupce na to, aby “alespoň nekradli”? Mě to tedy nestačí. Politika není špatná, špatní jsou jen někteří politici:

 

Nechci politiky, kteří jen nedělají špatné věci. Chci politiky, kteří dělají ty dobré.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.