HOLANDPHA
25.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Sobotní multikulturní obohacení Prahy vzbuzuje otázky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Všichni víte o co šlo. V sobotu 23.4.  byl v jedné z restaurací v centru Prahy napaden a brutálně zmlácen číšník. Skupinou “turistů holandského původu”, jak korektně uvedla naše media. Útočníci byli záhy zadrženi a policie jich pět, z celkem sedmičlenné skupiny, obvinila. Takže hotovo, uzavřeno, vyřízeno. Banální příhoda z hlavního města, nehodná rozruchu, který mezi lidmi vyvolala…

Ovšem vnímavější pozorovatel se přece jen nemůže ubránit několika otázkám. Otázkám klíčovým, pro naši bezpečnost. Rozeberme si celou příhodu podrobněji.

Skupina sedmi silných, trénovaných mužů arabského vzhledu a vojenského věku přijela v pátek na “dovolenou” do Prahy. Hned ten první den, pár hodin po příjezdu,  měli konflikt s domorodci. Nejprve v jistém baru poblíž Staroměstského náměstí osahávali mladou ženu, potom uhodili pěstí jednoho z hostů, který ji bránil.

Ovšem plně se realizovali až v sobotu. To napadli číšníka, který se jim pokoušel naznačit, že v našich restauracích skutečně nebývá zvykem zadarmo sedět a ještě k tomu požívat donesený, vlastní alkohol. Zbitý nešťastník byl s těžkými zraněními transportován do nemocnice a skupinka “turistů” se vzdálila. Vyklidila hotel, ve kterém měli objednáno ubytování až do pondělka a zmizela neznámo kde.

Bylo po nich vyhlášeno pátrání a jejich fotografie se objevily v mediích. Celý incident totiž zachytilo několik pouličních kamer, a to včetně poměrně kvalitních snímků jejich obličejů. Přesto byli násilníci zadrženi až na pražském letišti, těsně před odletem ze země, a to jen díky upozornění jedné všímavé cestující.

Přitom právě na tomto letišti byl, s velikou slávou, instalován systém na rozpoznávání obličejů. Kvůli teroristům, jak jinak. A podoba násilníků přece byla známa! Takže je ten systém měl vyhodnotit jako hrozbu, či hledanou osobu už při vstupu na letiště. Hned jak projdou pod první z nesčetných kamer. A sám zavolat policii.  Vždyť k tomu byl instalován.

Jak pro deník Právo uvedl expert na kamerová zařízení ze společnosti Alarmové systémy Milan Houdek: “Tato zařízení by takto nasnímané tváře případných pachatelů rozpoznat měla. Nezáleží už ani tak na kamerách, ale na speciálních rozpoznávacích softwarech, které má systém k dispozici”. Proč to nefungovalo? Jasno do věci vnesla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová, když předstoupila před novináře s šokující informací: „Naši policisté využívají v takových případech veškeré dostupné prostředky, nicméně co se týče systému detekce obličejů, v tomto případě využit nebyl.“

Takže se ptejme:

1) Proč policie postupovala tak laxně? Proč nevyužila technických  prostředků k rozpoznávání  obličejů, když z vizáže hledaných osob bylo na první pohled zřejmé, že jde o cizince, takže je  jejich odlet ze země přes místní letiště je velice pravděpodobný? Proč okamžitě po činu neprovedla razii v pražských hotelích, když z kamerových záznamů bylo zjevné, že takto oblečení cizinci nebudou bydlet pod mostem, nebo v nějaké ubytovně pro Ukrajince? Pražských hotelů přece není tolik a do večera, ještě než se přespolní bojovníci stihli sbalit a zmizet, mohli být v cele…

Takovéto policejní selhání není možné hodit na nějakého přetíženého, malého šéfíka místní služebny.  On má své nadřízené.  Kteří dostávají pravidelné svodky. A mezi nimi, i když to tak nemusí vypadat, má vnitro dostatek docela schopných analytiků. Lidí, co umí vyhodnotit situaci.  A rozpoznat možnou či pravděpodobnou prověrku našeho systému ze strany zahraniční, nepřátelské entity. Třeba ISIS. Takže z otázky o řekněme vlažném přístupu policie k této věci vyplývá otázka další, mnohem závažnější – nechtěli lidé z vedení vnitra nechat ty lidi v tichosti zmizet? Aby si nepálili prsty s causou, která může mít ty nejnepříjemnější konotace? Od řevu lidskoprávních neziskovek, až po mezinárodní patálie? A nevpadla jim ta všímavá žena na letišti tak nějak zákeřně do zad? Když už to nahlásila, tak se holt konat muselo….

2) Kde  pobývali naši milí návštěvníci mezi opuštěním hotelu a odchycením na letišti? Pod stanem, nebo mezi bezďáky to asi nebylo.  Takže vyvstává těžko vyvratitelné podezření, že už tu mají nějakou základnu. Nějaké útočiště. A tedy i pár souvěrců, kteří je spravují… Že nám tu, v anonymní Praze, začínají klíčit drobná, křehká semínka Molenbeeku, či pařížského Chapelle.  Zatím snad jen pár bytů. První rakovinné buňky, usazující se skrytě, tu a tam, ve zdravé tkáni.

Celá tahle akce vzbuzuje dojem tak zvaného průzkumu bojem. Tak, jako každý schopný velitel neustále “oťukává” svého nepřítele vysíláním malých, útočných skupin, aby zjistil jeho slabá místa, rozložení sil, rychlost reakce, nebo si jen vyzkoušel jeho odhodlání k odporu v daném sektoru, tak nepochybně činí i náš nepřítel. Ten, co na taktické úrovni organizuje obsazování a islamizaci evropských států.

Co tomu nasvědčuje? Chování, vystupování a vzhled komanda, připomínající ze všeho nejvíc elitní průzkumnou jednotku. Natrénovaný boj zblízka. I naši experti mluví, po shlédnutí videa s napadením číšníka o dlouhodobém výcviku a praktických bojových zkušenostech. Vynikající krytí. Tedy žádní ilegálové, ale řádní občané váženého člena Únie. Dobré kontakty na místní buňky, které jim poskytly úkryt až do odletu. To na běžné turisty skutečně nevypadá.

A hlavní argument? Trumfové eso mezi důkazy? Přichází z nečekané strany. A je jím zcela zjevný a neskrývaný “damage management” České televize po dopadení pachatelů. Tak úporná, křečovitá snaha o bagatelizaci případu, zamlžení podstaty a odvedení pozornosti jinam se málokdy vidí. Hned v první,  hlavní zpravodajské relaci po zatčení ničemů, se spindoktoři a mediální mágové z Kavčích hor pokusili spojit tenhle “incident” s přejetím cizinky ruským turistou (s důrazem na slově ruským) na počátku letošního roku, nebo s uhořelými cizinci při loňském požáru jednoho z pražských hotelů. Zkrátka vysvětlit lidu, že drobné lapálie se v metropolích, hojně navštěvovaných cizinci, bohužel stávají. A že někteří přitom dopadnou ještě o moc hůř, než ten číšník. Tak co se tím dál zabývat, že. Hlavně nesmí padnout nic o tom… no víte… o čem se nesmí mluvit. A když tak jen jako o náboženství lásky.

Takže když víme, na čí straně naše milá ČT stojí a za čí zájmy štěká, je situace jasná. Státy V4 jsou považovány za islámofobní a k cizincům afro-arabského původu, řekněme, nevstřícné. Což takhle prověřit, jak budou reagovat na malý incidentík? Co lidé, budou se bránit? Co policie a silové složky, jsou už dost rozložené humanismem a lidskoprávně školenými právníky na vedoucích postech, aby se dívaly jinam? A co místní politikové, už se je podařilo dost zastrašit a zakřiknout, aby si s čímkoli, co souvisí s islámem nechtěli pálit prsty?  

To je potřeba čas od času zjistit. Jestli neustálý politický tlak EU, miliardy vkládané do neziskovek a, jak to říct, “motivovaných” místních politiků už nesou ovoce, nebo ta banda stále ještě vzdoruje…

 

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
105 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.