30.1.2014
Kategorie: Politika

Sobotkova vláda: šetřit se nebude, kupředu levá!

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 30|01|2014

 

Státní rozpočtový Otesánek nám vesele kyne do dříve nemyslitelných rozměrů. Na co ještě příkladně v roce 1995 stačilo 411 miliard, dnes nestačí ani téměř čtyřnásobek. Vzhledem k tomu jak nás figurky střídající se na vládním orloji přesvědčují o tom, že jejich primární snahou je kvalitní a úsporné hospodaření, je výsledek jejich činnosti více než žalostný.

 

 

Nabízí se otázka: Kam se poděje oněch více jak tisíc miliard ročně oproti zmiňovanému roku 1995 ve výdajích státu? Kde jsou ty čtyřnásobně lepší erární služby, krásné nové silnice či luxusní nemocnice? Spolykala je snad Českou národní bankou vzývaná “zdravá” inflace, což by znamenalo, že jsme všeobecně čtyřikráte chudší než před dvaceti lety, nebo se bez rozmyslu rozházely socialistickým systémem vládnutí partají všech barev politického spektra?

 

Je to samozřejmě kombinace obojího. Zásadním problémem je však fakt, že státní rozpočet se stal hlavním zdrojem příjmů všelijakých neumětelů, blouznivých řečníků, alkoholiků moci, vychytralých parazitů a profesionálních partajníků, kteři by sami na volném poli konkurenčního prostředí trhu nikdy nemohli uspět. Tak si svoje handicapy řeší napojením na politicko-mocenské struktury s pravidelným sosáním z erárního prsu.

 

Tato novodobá sorta občanů “vyšší mocenské nomenklaturní kategorie” pak samozřejmě nemá ani minimální zájem na ubírání peněz z převelikého státního koláče a na jakémkoliv šetření na výdajové stránce rozpočtu. Za co by se pak nakupovaly rámečky na fotografie v ceně 14 000,- Kč za kus, vyplácely odměny úředníkům či poradcům dřoucím jako koně, pořizovaly webové stránky za několik miliónů, budovaly nejdražší dálnice v EU či financovaly volební kampaně politicko-lobbystické Cosa nostry?

 

Všeobecně je tedy praktikována “sociální” neobolševická politika “trvalého růstu k budoucí prosperitě”. V překladu to znamená, že se stále brutálnějším způsobem okrádá produktivní obyvatelstvo, které má ještě zbytkovou sílu a vůli vytvářet nějaké reálné hodnoty a plní svojí prací stále bezednější erární měšec. Modlou vyznavačů současné linie marxistické ekonomie je totiž takzvaný růst HDP, kterého jakoby dosahují tím, že bezmyšlenkovitě rozházejí stovky miliard státních peněz na nesmyslné a většinou navíc zbytečné projekty, zúřadované stovkami přeplácených a zkorumpovaných trafikantů.

 

Tímto způsobem pracovaly všechny vlády, které od dob “Opoziční smlouvy” zjistily jak je dobré mít krytá záda a o lup se “spravedlivě” podělit. Je úplně jedno jaké deklarovaly zásadní body svých programových prohlášení, konečný výsledek byl vždy stejný. Usadit své věrné na teplá křesla, ze kterých mohou pohodlně ovlivňovat odklánění napěchovaných krabic od vína žádoucím směrem. “Hlupákům” dole se pak namluvilo něco málo o střetu idejí ve sporu o 1% DPH, o přidání důchodcům o 20 až 100 Kč měsíčně či o třicet korun poplatku u lékaře. Mediální propaganda se pak jen stará o to, aby pomocí uměle vytvářených zástupných problémů průměrný občan neprohlédl celkovou výši zdanění a míru svého zotročení.

 

Pokud si někdo naivně myslel, že tato nová Sobotkova vláda bude snad dělat něco jiného, musel být jen po prvních prohlášeních hlavních figur dokonale vyveden z omylu. Pokud je tedy schopen to pochopit. Bude se budovat, sociálně rovnat, makat, ale hlavně lépe vybírat. Daně tedy. Tento rok se možná jejich už tak likvidační sazby nenavýší, ale příští rok? Státní penězovod je přeci třeba zase více naplnit, aby bylo na další sociálně inženýrské hokusy pokusy o nastartování ekonomiky, na budování Potěmkinovských eurovesnic či na dotace vyvoleným soudruhům byznysmenům.

 

Možná by si ti kamarádi z parlamentní a vládní čtvrti měli konečně uvědomit, že lidí, kteří produkují reálné hodnoty touto pseudoekonomickou politikou rapidně ubývá a poměr roste někam k 1 nezávislému ku 3 až 4 závislým na státním příjmu v různé formě. Kdy je to konečně začne zajímat? Teprve až nebude na jejich prebendy?

 

 

Abychom pochopili jaké hlupáky se z nás pánové nahoře snaží udělat, stačí si porovnat prohlášení členů Sobotkovy vlády k hlavním vytyčeným úkolům jejich budoucí práce se známým citátem hodnotícím socialistické řízení ekonomiky, které si zde dovolím malinko parafrázovat:

 

Daně a jejich přerozdělování, kterým prý se má zajistit prosperita či sociální smír, mají v podání dnešních eurosocialistů stejnou účinnost jako kdybychom si dávali transfúzi vlastní krví a polovinu jí při tom rozlili na zem. Veškeré úkony tohoto procesu slouží jen těm, kteří si to zákonem umožnili z té podlahy slízat. Všichni ostatní musí jednou zákonitě vykrvácet. I ti co si myslí, že jim premiér Sobotka a jeho parta budou dávat celý život pár kapek odpadu z panského stolu na uklidněnou.

 

Je samozřejmé, že nějaké daně v rozumné výši platit musíme, abychom za ně získali nezbytné služby, pro které byl kdysi demokratický stát stvořen. Nicméně “závody” o navýšení cifer státního rozpočtu, kdy se výdaje za pár let zvednou ze 411 miliard na téměř 1 600 miliard, jsou naprosto evidentní cestou do rudých pekel. Notabene, pokud jsou navíc “podporovány” nikdy nesplatitelným zadlužením a mírou zdanění, která likviduje reálné plátce.

 

Dostali jsme se do předpokoje komunistického bankrotu roku 1989, kdy obdobný systém státního přerozdělování nedokázal již dále svoje obyvatele uživit. Důsledkem umělé zaměstnanosti, kdy se chodilo jen do práce, ale nic opravdu hodnotného se nevytvářelo, byl totální hospodářský kolaps, jinými slovy – zdroje došly! Proto se bolševik naoko nechal tak lehce odstavit od válu, ač v přítmí pod svícnem vesele hospodařil dál. Dále po svém.

 

Nechal pár odvážných něco vytvořit, nechal společnost malinko nadechnout. Jenže podstata systému se nezměnila, kruh se opět uzavírá. Odvážní jsou nazýváni parazity a sociálkomunistické hospodaření, založené na okrádání a klientelismu hraje prim. Proto i vládní parta celkem rychle zplodila koaliční dohodu plnou nic neříkajících frází, bezbřehého rozhazování cizích peněz a výhrůžek daňovým poplatníkům, ale hlavní spory vede o obsazování erárních postů. Navíc o tyto posty, s celým týmem poradců “odborníků”, ani neumí bez chyb písemně požádat. Bůh s námi!

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.