euarmy-500x383
7.6.2017
Kategorie: Politika

Sobotkova slohovka

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Náš milovaný pan premier, přítel Sobotka, má zjevně nadbytek volného času. Jak jinak si vysvětlit, že přes hrozivě padající preference jeho partaje, přes lokální vzpouru v jihočeské organizaci, přes ministryni školství v demisi a mnohé další nepříjemnosti si dokázal najít dostatek klidu a prostoru ke zpracování jedné takové malé, euro – budovatelské “slohovky”?

Ano, jde o jeho článek pro Wall Street Journal. Ten, co smolili spolu s Junckerem. (třeba zde) Evropa prý, podle obou zmiňovaných vykuků, “musí převzít svou obranu do vlastních rukou a přestat se spoléhat na pomoc zvenku”.

Cožpak o to, takový požadavek by mohl znít rozumně. Ale zrovna od těchto dvou? Nevím, nemohu si pomoci, ale kdykoli vidím jednoho či druhého, tuším podraz. A když jsou oba pohromadě, tak podraz tuplovaný.

Jakou špinavost by na nás mohli šít tentokrát? Podívejme se nejdřív na Sobotku. Doma mu hoří koudel u zadku. Už ani politické gremium jeho vlastní strany příliš neskrývá, že ho považuje za hlavního viníka propadu preferencí ČSSD. Jeho perspektiva v domácí politice je do voleb. A pak? Nikdy nic normálního nedělal. V běžném životě by byl zcela ztracen. Ale finanční propad není to nejhorší. Nad hlavou mu stále visí causy OKD, Diag Human, Altner… Za záchranu a finanční zajištění udělá cokoli. Zkrátka to místečko v Bruseli, za slušný peníz a mimo dosah národní justice, si musí odpracovat. Ví to a Juncerovi kývne na cokoli.

Pokud jde o Junckera, musíme postoupit o několik levelů výše. I jeho korýtko se chvěje. Rakouské, Holandské i Francouzské volby se sice ještě podařilo zvládnout, ale bylo to o fous. Korespondenční hlasy, nelepící obálky, finta s “vyhnáním” tureckého ministra těsně před hlasováním, 500 tisíc lístků s jménem Macron navíc a nezvykle mnoho poškozených, natržených  (a tím neplatných) pro LePenovou… kdo to má furt vymýšlet. I ti nejtvořivější opinion-makeři mají hlavy v dlaních.

Lid Evropy je stále více “protievropsky” naladěný a se základním úkolem se přitom stále nedaří hnout… V takové situaci napadne člověka, jestli to třeba ten Brežněv, tehdy v osmašedesátém, neměl jednodušší. Když se mu nějaká provincie bouřila, vydal rozkaz a Společné velení vojsk Varšavské smlouvy (tak se to fakt jmenovalo) vyslalo armádu, která ty kverulanty umravnila. Jo, to musely být časy, povzdechne mnohý eurokomisař. Škoda že Brusel, nemá něco takového k dispozici… Odtud asi fouká.

Povšimli jste si, že žádný stát na světě nemá Ministerstvo útoku? Všichni a odjakživa mají jen to Ministerstvo obrany. Z tohoto úhlu pohledu lze nahlížet i na nejnovější “obrannou” iniciativu Junckera a jeho kašpárka. Takže s tou obranou asi takhle: Nejdříve lidi odzbrojíme. Příslušná směrnice již vyšla. S tím, že po dvou letech má být přezkoumána její účinost. Poučenému čtenáři je už teď samozřejmě jasné, že se ve stávající podobě neosvědčila a je zapotřebí více přitvrdit. Novátorská myšlenka komisařky Maelstromové o “centrálním, evropském” úložišti zbraní pro všechny myslivce není zapomenuta. Například.

Perspektivně pak odzbrojíme i běžné pořádkové a bezpečnostní sbory. Tak, jako v Britanii. Tam se to moc osvědčilo. A vojsko převedeme pod Bundeswehr. Samozřejmě že postupně, aby to nevzbudilo moc křiku. Tak, jako s tou naší brigádou. Tedy s převedením – nepřevedením prakticky poloviny úderné síly naší armády. Prozatím. Jo, společným výcvikem to začíná. Aby si chlapci zvykli. Kdo velí…

Bude to skvělá, vybraná společnost. Už dnes je v Bundeswehru muslimů, našich potenciálních pánů, jako když naseje. Spolková republika Německo je přece už dlouho řádnou, multikulturní zemí, která netouží po ničem tolik, jako po “začleňování”. Bez ohledu na cokoli, že… Takže těch 50 islámských extrémistů, objevených v řadách německých ozbrojených sil   (zde) je jen drobnou lapálií, které vedení německých ozbrojených sil z nastoupené cesty nesvede…

Celkem je prý, podle německých odhadů, v Bundeswehru přes 1000 aktivních muslimů. Ti lidé mají klíče od zbrojních skladů, znají utajované informace, mají kódy k systémům. A postupují ve funkcích. Jednou budou velet i našim jednotkám, které jim “dobrovolně” podřídíme…

Už tušíte, co mají Junckeři za lubem? Vypadá to na plán – odzbrojit občany, odpoutat se od NATO, vedeného nespolehlivým Trumpem, který tu hru na islamizaci odmítl hrát s nimi a preventivně paralyzovat ozbrojené složky dosud zdravých, nezasažených, islámem téměř nekontaminovaných států.  Je jedno, pod jakou záminkou.

Jakže to napsali? “Převzít svou obranu do vlastních rukou”. A myslí to doslova. Jako obranu sebe a svého zvrhlého plánu. Proti lidu Evropy.

Chcete se toho účastnit?

vylicil

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur)


Celkem za měsíc: 12 479,78 Kč
Vybráno 35.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.