3.7.2015
Kategorie: Společnost

Sobotka, šibenice a dvojí metr

Sdílejte článek:

JIŘINA HOLOTOVÁ 03|07|2015

“Za zvláštní a absurdní označil premiér Bohuslav Sobotka postup policie, když si nevšímala šibenic v rukou demonstrantů proti přijetí uprchlíků, ale zasáhla proti těm, kdo protestovali proti zfanatizovanému davu .”  Za zvláštní a absurdní považuji já rozhovor Bohuslava Sobotky, který se objevil včera večer na  iDnes.cz. 

Sobotka opět nezklamal a dále hodlá velmi líbivě volenými slovy a nelíbivě uskutečňovanými činy, naštvávat lidi.  Ve svých vyjádřeních celou situaci   obrací a snaží se vytěžit politické body shazováním oponentů a hledáním problému tam, kde rozhodně není. O to, o co by se starat měl především, o to se nestará. Dělá si už pokolikáté z národa “dobrý den”?

Bojí se šibenic a bere to jako zastrašování? No to je mi líto, taky by mohl projevit trochu nadhledu.  Šibenice jsou jistě přes čáru, ale netřeba z toho dělat vědu, stačilo, aby policisté řekli lidem od Adama B. Bartoše, kteří je na demonstraci přinesli, že je mají sklidit. Ač nejsem jejich zastánkyně, tak podle fotografií a videozáznamů se o zfanatizované lidi, či dav, rozhodně nejednalo, jistě by byli uposlechli. Nejspíš ale není nikde v policejním zákoně zmínka o tom, že jsou demonstrativní předměty a nějaké makety při podobných akcích zakázány.

662277

Makety šibenic nebyly rozhodně určeny k propagaci násilí na migrantech, ale měly symbolizovat odpor předsedovi vlády za jeho podlé chování v otázce přijímání uprchlíků. Jó, když se zkrátka jde proti vůli lidí, musí se počítat s jejich odporem. To má Bohuslav Sobotka ještě velké štěstí, že nevládl v dřívějších dobách, to by ta šibenice nebyla jen symbolická a mohl by na ní rovnou skončit, nebo se octnout na dvoře v hnoji, jak páni konšelé. 

Pokud měli pořadatelé následný pochod ulicí k Úřadu vlády ohlášený a povolený, museli policisté zcela určitě padající a lehající si zelenou hysterku odtáhnout! Stejně tak, jako podivína, který metal den předtím na pódium vajíčka, tomu se není co divit! Policie konala správně!  Teď jim ale zato Chovanec se Sobotkou zvednou mandle! Osobně jsem se totiž den předtím zúčastnila demonstrace na Palackého náměstí, kde stejných pár lidí od Zelených provokovalo a narušovalo pokojný  a velmi důstojný  průběh protestní akce. Ani nechci komentovat, že naše média nepravdivě o těchto akcích informují, zkreslují počty účastníků, překrucují skutečnosti, to už je tak nějak samozřejmé, ale že to překroutí sám premiér?  

Jsem zvědava, jak budou všichni informovat a mluvit o Prague Pride 2015, který se opět blíží. To bude duhových článků a národního veselí. Na ulicích se pod šibenicí budou důtkami zase bičovat transky jako minulý rok, tak jsem zvědava, jak tenhle oříšek se šibenicema do té doby Sobotka s Chovanecem zvládnou!? Držím jim v jejich náročném úsilí palce!

ZDROJ: Jiřina Holotová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 44 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.