hqdefault
28.4.2017
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Sobotka: Odvolávám, co jsem odvolal. Slibuji, co jsem slíbil …

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Socialistický kormidelník Sobotka manévruje se svou potápějící se partajní bárkou již za hranicí možné záchrany. Je zcela evidentní, že kocábka socanů je plná vody, ale hlavně různých nevábných splašků a exkrementů, které táhnou loď ke dnu silou větší než stačí oranžoví politruci slibovat svým námořníkům světlé zítřky, sociální jistoty, bezpracné zisky, zvýšené dávky, erární výplaty či létající pečené holuby.

Nevím jestli to má souvislost s najatou PR agenturou, která dokázala prohrát volby i mainstreamově tutové Hillary, ale poslední týdny ukazují, že panika v Lidovém domě překročila hranice soudnosti. Tvarovat z politického amarouna Bohuše Sobotky větrem ošlehaného tvrďáka, který rázně a nekompromisně zatočí se všemi neřestmi naší doby, jež ve velké míře jsou důsledkem jeho politiky, mi připadá jako pokus o vykování samurajského meče z řídkého lejna. Někdo by měl soudruhům prozradit, že ani když mu poradí slůvko “ojebat”, z jeho úst to stále působí jako bezduché kolovrátkování o ničem, jež stále roboticky celou svou politickou kariéru opakuje.

Nyní si tedy ve stejném duchu Bohuš vyšlápl na Andreje Babiše. Po letech. Po letech, kdy Babiš nastoupil do vlády bez lustračního osvědčení jako Bureš – Nebureš, agent – neagent StB, jemuž “nevinu” musel u bratislavského soudu prokazovat jeho řídící důstojník. Po letech jeho řádění při žraločím přebírání firem, které pomocí praktik bývalé státní bezpečnosti získával do svého “podnikatelského” portfolia, což odneslo mnoho slušných lidí zničeným životem, nebo vlastním životem doslova. Po kauze Čapí hnízdo, kde ministr financí okradl, pardon načerpal dotace na své děti, stát o desítky milionů. Poté co okradl stát, pardon umožnil daňové odpustky svým firmám v řádech milionů. Poté co vycucal stát na dotacích, pardon navýšil dotační příjmy do svého soukromého holdingu několikanásobně. Poté co ze své politické moci likviduje nepohodlnou konkurenci, pardon rovná podnikatelské prostředí, pomocí kontrolních hlášení EET a další šikany podnikatelů.

Teprve když vyšlo najevo jak okradl stát do další desítky milionů na daních, pardon optimalizoval daně pomocí korunových dluhopisů, se náš premiér a jeho partaj probrala. Najednou se tady Bohuš bije v prsa jak s Andrejem zatočí a dokonce jej prý odvolá. Teď … pár měsíců před volbami. Vyrobí z něj mučedníka. Fakt by mě zajímalo, kdo mu to radí. Řekl bych, že to bude ta samá paní, co vede Babišovo účetnictví. Protože takto ze sebe veřejně dělat kašpara umí jen Bohuš a Andy, když vysvětluje jak najednou po kapsách našel miliardu na nákup těch zatracených dluhopisů.

Kdyby byl premiér Sobotka opravdu chlap, kdyby byl lídr, který má šanci Bureše ve volbách porazit, kdyby nebyl jen politický rosolovitý úhoř bez páteře, kdyby mu opravdu šlo o něco jiného než o vlastní prospěch, Babiš by ve vládě neseděl. Opravdový premiér by Bureše s celou jeho agropartou vypráskal již dávno. Jenže to by asi musel říci, že nebude ve vládě s estébáckým fízlem, s komoušem, který vstoupil do KSČ po okupaci v roce 1968, s mafiánským pseudopodnikatelem, který jede přes mrtvoly, s dotačním ekvilibristou, s daňovým podvodníkem, s bezcharakterním šejdířem, využívajícím svoje nomenklaturní styky, známosti, naivity spolupracovníků, úplatnost celebritek. Ano, takto řečeno je to možná tvrdé, ale ono co kejhá jako husa a vypadá jako husa, většinou bývá husa. A pojmenovat věci pravým jménem? Na to Sobotka nemá prostě koule.

A nejen v případě Andreje Babiše. Sám za sebe musím říci, že v podstatě nejsem schopen našeho premiéra již delší dobu poslouchat. Nejen kvůli jeho protivnému akcentu, kdy každou větu končí jako otázku zvednutím hlasu. Nejen kvůli tomu, že dokáže mnoha větami říci úplné hovno. Ale hlavně proto, že obsah jeho rétorických cvičení přesně koresponduje s jeho útrpnou fyziognomií socanského “bojovníka”. Nikdo vám neukradne tolik, co tento komunistický pohrobek už všem slíbil a nakradl na to produktivní části populace. Přesně dle neobolševického vzoru, který ničí jako mor současnou EU.

Takže si v podstatě může s Babišem podat ruku. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Naší zemi bude lépe až v parlamentu nebude ani jeden. A ani jedna jejich partaj.

bloger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 193 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...