kff
1.7.2019
Kategorie: Společnost

Snobárna ve Varech

Sdílejte článek:

J3K

Karlovarský filmový festival patří pro jistou skupinu lidí k vrcholům roku. Moci se ukázat na červeném koberci je především pro umělce a VIP osoby jedinečnou událostí. Večerní mejdany poté příležitostí se zadarmo najíst, napít a pobavit. Vysoká režie stojí na státní dotaci a podpoře sponzorů. A v tom mají někteří dlouhodobě politicky pomatení problém. Návštěvu ministryně financí Schillerové provázel pískot návštěvníků festivalu, což se dá pochopit. Proti jednomu ze sponzorů však vystoupili i samotní aktéři promenády po červeném koberci.

Mnohamiliónové náklady z části hradí vláda, tedy ta vláda, která hercům tolik vadí. Pro Andreje Babiše by bylo velmi snadné zastavit podporu celé akce, což by v důsledku znamenalo pravděpodobně výrazné zeštíhlení programu, ne li likvidaci celého festivalu. I přesto řadu dalších nákladů hradí sponzoři. Nejde jen o luxusní limuzíny, přemíru jídla a pití, či úhradu ubytování pro hvězdičky českého showbyznysu, ale i o další akce spojené s promítáním filmů. Jedním ze sponzorů a partnerů se tak stala česká zbrojovka. Což nezůstalo nepovšimnuto u skupiny umělců, kterým vadí to, že se s festivalem spojil podnik vyrábějící a exportující zbraně. Pokud se Vám na tom zdá něco divného, pak jména jako Aňa Geislerová nebo režisér Hřebejk leccos vysvětlí. Právě tito dva patří k nevětším obhájcům liberální demokracie a zároveň k odpůrcům Andreje Babiše a Miloše Zemana, také kritikům dotací. O tom, že jde o systém naprosto scestný a likvidující zásadní principy podnikatelského prostředí, není třeba polemizovat. O tom, že je Babiš zneužívá, se všeobecně ví. Jenže umělcům vadí jen ta část, která se týká jeho, a naopak peníze jdoucí do umění, jim nesmrdí. Nyní však došlo k něčemu, co by nikdo nečekal. Odpor vůči zbrojařské firmě ukazuje nikoliv na morálnost umělců, ale už přímo na hloupost lidí vystupujících v souladu s ideologií Milionu chvilek.

České zbrojovky patří k významným exportérům a zaměstnavatelům. V době, kdy naivitou postižené osoby typu Hřebejka a Geislerové souhlasí s aplikací směrnice týkající se odzbrojení evropského obyvatelstva, čemuž se právě Češi brání ze všech Evropanů nejvíce, patří stále naši zbrojaři k těm s nejlepší pověstí. Ukončit výrobu zbraní je samozřejmě uchu lahodící představa, ovšem jde o naprosto nereálné a zbožné přání idealistů. Zbrojní průmysl je rozjetá mašinérie a neskutečně dobrý obchod. Politici mohou zkoušet omezit na právech vlastnit zbraň prosté občany, ale armády, policejní složky, lovci a bezpečnostní agentury budou vždy vynikajícími zákazníky, většinou i velmi dobře finančně krytými. A bohužel to v tomto průmyslu funguje tak, že když některý výrovce není schopen splnit něčí požadavky, okamžitě se na jeho místě objeví několik dalších. Nepokoje a bojiště jsou roztroušené po více částech světa. Ke klientům se určitou formou řadí i pololegální či v utajení fungující seskupení.

Představa, že by si nedokázali jejich představitelé sehnat výzbroj, je velmi naivní. Existuje velmi rozsáhlý černý trh se zbraněmi, takže s výjimkou nukleárních a taktických zbraní je možné koupit téměř cokoliv. To platí jak pro rozsáhlé protiletecké systémy, protitankové střely až po obyčejnou pistoli. Ke kvalitním zbraním se tak dostane kdekdo včetně teroristů. Snaha odebrat zbraně občanům je tak de facto jejich potencionální odeslání na porážku. Neumožnit se bránit v okamžiku napadení je jednou z ,,pokrokových ´´ myšlenek liberální demokracie prosazované ideology vedoucími Evropu do propasti. Vytváření dojmu, že výrobci zbraní jsou největším zlem, je pouze falešnou interpretací zkušeností z historie. Zbraně skutečně sebou nesou násilí, smrt a promlouvaly vždy do dění na naší planetě. Ale zároveň i pomocí zbraní byl šířen pokrok, kultura a vzdělání. Je to smutné poznání, nicméně jde o realitu.

Naši herci se snaží být podobní těm americkým. Přestože řada z nich vydělala velké peníze díky akčním filmům, v nichž o vystřelené náboje nebyla nikdy nouze. Bylo jich podstatně více, než ve skutečnosti, ale na tom přeci nezáleží. Teď přišel čas tvářit se morálně. Jestliže umělci za velkou louží rozjeli celosvětovou akci MeToo, pak ti naši bojují za genderové svobody spojené často až s úchylností a posouváním norem. Dále za spojování Evropy bez hluboké znalosti jeho důsledků, za multikulturní společnost, ve svém ,,spravedlivém´´ rozhořčení se nyní otočili proti zbrojovce. Pocit o vlastní geniálnosti a povinnosti stát za osvícením občanů už se stává skutečně trapnou. Je otázkou, nepřišel li čas, kdy bude třeba ignorovat tyto umělce a neprojevovat jim přízeň. Jenže Češi jsou poměrně kulturní národ a návštěva kin, divadel a koncertů patří k jejich životu. Geislerová a spol. tak mají dost možností se prezentovat a využívají k tomu nejen prkna, co znamenají svět, ale zároveň i pódia při demonstracích pořádaných Milionem chvilek pro demokracii. Karlovarský filmový festival je skutečnou přehlídkou malosti. Snaha za každou cenu vypadat světově je smutná. Diváci navštěvující filmová představení se na akci těší, ale podstatou festivalu není jim umožnit shlédnout filmy. Tou je týdenní pařba za cizí peníze pro vyvolené. A všichni ti na červeném koberci si to užívají. A ti za zábranami? Těm ani nevadí, že jsou prostý kompars. Stejně, jako na Letné a pravděpodobně i v reálném životě.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 20 255,00 Kč
Vybráno 57.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 971 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.