CO2
24.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Snižujte emise CO2 a způsobíte utrpení v chudých zemích

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDR„Podle amerického ministerstva zemědělství a Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) je skutečností, že  výnosy plodin v USA  a  globální výnosy plodin  vytvářejí rekordy téměř každý rok, protože zeměkoule se mírně otepluje…… Vzestup koncentrace atmosférického CO2, způsobený historickým spalováním fosilních paliv, pravděpodobně zvýšil zemědělské výnosy u obilovin o 70% (pšenice, oves , rýže, bavlna a stále zelené stromy), o 28% u kukuřice, o 33% u ovoce a melounů, o 62% u luskovin, o 67% u kořenových rostlin a o 51% u zeleni. “ To uvádí Zpráva institutu Heartland z května 2018 s názvem „Sociální výhody fosilních paliv“ (1).


U nás je však uhlíková neutralita a dekarbonizace už dogma, o kterém profesionální klimatologové nediskutují, baví se hlavně o tom, jak ho uskutečnit, přičemž kdo to zaplatí je jaksi nezajímá, protože oni to rozhodně nebudou.

Následují dva grafy, které opět vyvracejí tvrzení Mezivládního panelu IPCC, který tvrdí, že hlavní příčinou globálního oteplování jsou lidské emise oxidu uhličitého a jejich nárůst.

Grafy pocházejí z observatoře Barrow na severu Aljašky, červený znázorňuje průběh koncentrace CO2 a modrý teplotu vzduchu (2).

BarrowdailyCO2

Jsou to periodické funkce, které se neustále opakují a jejich perioda trvá 1 rok. Tedy nutně jsou řízeny změnou ročních období – jaro, léto, podzim zima. Je zde patrná negativní korelace mezi teplotou a obsahem CO2 v atmosféře. Teplota stoupá od února do začátku srpna, zatímco obsah CO2 s mírným zpožděním klesá od května do konce srpna. Tento pokles je způsoben fotosyntézou, která CO2 nutně potřebuje, a také je na jaře a začátkem léta více srážek, které CO2 také absorbují. Potom už začnou převládat aerobní procesy, jako je dýchání rostlin a živočichů, aerobní rozklad bioty a spalování fosilních paliv. Nebo-li když narůstá CO2, tak teplota vzduchu klesá. Ale neklesá kvůli CO2 , ale že přichází podzim a pak zima.

Také je zde patrný mírný roční nárůst CO2 , který činí asi 2 ppm / rok, zatímco globální nárůst teploty je 0,016°C za rok, což je nepatrné a neměřitelné.

Z výše uvedeného je zřejmé, že hlavní příčinou globálního oteplování nemůže být nárůst CO2 , když ten je způsoben mnoha různými příčinami, a jedna z nich je teplota.

 

Prameny:

(1) https://www.heartland.org/news-opinion/news/cut-carbon-dioxide-cause-misery
(2) https://climateauditor.com/barrow-observatory-alaska/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 606 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.