myslzena
14.8.2021
Kategorie: Společnost

Snažíme se otvírat Vaši mysl a přibrzdit manipulaci s ní …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝManipulací s lidským vědomím lze dosáhnout mnohého. Kdo ovládá média, má nesmírnou moc, stejně jako ten, komu se podařilo nashromáždit obrovský majetek. Možnost upravovat či filtrovat informace je prvním krokem k získání převahy. Podíváte li se na skutečné majitele světových mediálních kolosů, pak zjistíte, že patří do určité podnikatelsko-mediální skupiny vlastněné bohatým jedincem, případně jej tito lidé určitou formou podporují a dotují. U nás to pochopili jak Andrej Babiš, tak Daniel Křetínský a neblaze proslulý Bakala. Ve světě jsou však mnohem větší hráči. A patří k nejbohatším lidem na světě. Samozřejmě mezi média je třeba započítat i sociální sítě, protože právě těmi se šíří řada informací daleko rychleji.

Bránit se vlivu médií je velmi složité. I proto je momentálně společnost tam, kde je. Jistě si uvědomujete, kolik lidí sedí denně před televizní obrazovkou a hltá televizní zpravodajství, seriály a další pořady. Především zpravodajství jsou tím zlem, které má na lidské podvědomí největší vliv. Je třeba si uvědomit, že jeho skladbu sestavují skuteční odborníci na manipulaci s davem a  moderují ho speciálně vybraní a atraktivní lidé schopní přinést i tu největší lež s ledovým a profesionálním klidem. Lehký patos a hraná emoce poté dělají zázraky a diváci jim prostě důvěřují. V zákulisí se však hraje o hodně a příprava takových pořadů je pro danou stanici mnohem důležitější než výběr zábavných pořadů. Navíc většina z těchto informačních obrů disponuje solidním rozpočtem, do kterého plyne mnoho peněz buď z různých poplatků, z reklam či od lukrativních přispěvovatelů typu Gatese a politických stran. Pokud tedy médium nejde proti proudu, je pravděpodobné, že se udrží a jeho vliv na občany je obrovský.

Z výše uvedeného vyplývá, že bojovat proti často naprosto lživým informacím u nás šířeným například ČT, Novou či Primou je velmi složité. Reportáže a patetické přednesy jsou mixy polopravd, skutečných lží a reality. Diváci sedí před obrazovkou a bezmyšlenkovitě zírají a ukládají informace do svého podvědomí. Přesto lze tyto konzumenty rozlišovat. Někteří vše přijímají jako mycí houba hozená do vody. Prostě vstřebají vše. Další už blafání moderátorů lehce filtrují, nicméně mají své předurčené pravdy a kvitují, když jim je televize potvrzuje. Pak jsou přemýšliví a nestranní, pro které je síto, kterým k sobě sdělené propouští, velmi husté. Udělají si vlastní úsudek, shání informace i mimo mainstream a sestavují si mozaiku. No a poslední skupina buď televizi a rádio vůbec nepotřebuje, nebo tomu, co z nich plyne nevěnuje pozornost. Možná jsou to šťastní lidé, ale na druhou stranu těžko poznají svého nepřítele.

Vytváření atmosféry strachu, závislosti, potřeby určitého chování se týká jak politiky, tak i byznysu a zdraví. Manipulace s vědomím lidí dosahovala vrcholu za druhé světové války a od příchodu televizní technologie a později internetu je mnohem jednodušší. Především doba covidová nám ukazuje, k čemu všemu lze lidstvo pomocí médií přinutit, nasměrovat jeho myšlení a chování. Je velmi těžké a složité se tomuto chování podporované elitami postavit a vzepřít. Můžete se snažit sebevíce, ovšem cenzura, dehonestace a diverzní skupiny typu Dezinformátoři.cz, Čeští elfové, Manipulátoři.cz podporované ze zákulisí politické a mediální scény vytváří dojem, že lháři jsou všichni, kdo si dovolí se postavit přílivu falešných, upravených či zmanipulovaných informací. Boj je o to těžší, že tito lidé vychází z podobného prostředí, své práci věří a ideologicky spadají do stejné skupiny, jako tvůrci zpravodajství.

Přestože původně jsme Vám chtěli přinést úplně jiné informace a rozepsat se o nich, nakonec jen přikládáme dva odkazy na videa s jejich přepisy do češtiny, která svým obsahem mají otevřít oči a mysl konzumentům oficiálně šířených zpráv. Existují totiž lidé neochotní se smířit s totální devastací lidstva a věnující svůj čas snaze rozsvítit v přítmí, ve kterém se děje skutečné zlo. Zvažte také, nechcete li přispět aspoň malou finanční částkou těm, kteří ve svém volném času překládají tato videa a články tak, aby byly pochopitelné pro všechny. Nejsou to příspěvky pro nás, inadhled je nepotřebuje. Nyní už tedy slíbené odkazy a opravdu se zkuste zamyslet nad tím, jste li obětí machinace s realitou, nebo Vám stojí za to změnit svůj přístup k dosavadní konzumaci falešných informací.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 920 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)