cash-1169650_960_720
21.3.2016
Kategorie: Ekonomika

Smrtící reklamy na půjčky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAROMÍR HLUBEK 21|03|2016

Klidně si půjčte, nemusíte skoro nic splácet, odložíme vám splátky, pokud máte problém s více půjčkami, sloučíme vám je, a budete platit méně a kratší dobu. Kdo jen trošilinku přemýšlí, přijde jednoduchým myšlenkovým pochodem na to, že toto jsou „šmejďácké“ reklamy. Jistěže jsou a jsou cíleny na lidi mdlejšího ducha, kteří jsou náchylní jim uvěřit. Řeknu to lidsky, a doufám v opětné nesmazání za vulgární výrazivo, je to mířeno na blbce. Náš socialistický stát se snaží blbce chránit, nedovolí jim hrát na automatech, nařizuje jim reflexní prvky, zakazuje a kriminalizuje podomní prodej a prodejní akce.

Každý kdo dával, na základce, alespoň trošku pozor a nepovažoval tyto blbosti za naprosto nepoužitelné, ví, že nic nevzniká z ničeho, že nelze něco od někud vzít a oplátkou dostat na toto místo víc. Že si nelze půjčit a zároveň na tom vydělat. Existuje výjimka, podnikatelsko-investiční úvěr, avšak tyto peníze musí být využity jako investice do budoucího podnikání, pokud je projekt dobrý, vydělat se dá.

Výše zmíněné reklamy nejsou o půjčkách na investice, jsou o půjčkách na život, na který nemám a nedokážu si na něj vydělat. Jsou o iluzi blahobytu bez práce, jsou o sebezničujícím pocitu úspěšnosti. Je to jako euforie po požití alkoholu a následné kocovině druhý den.

cash-1169650_960_720

Proč jsem vůbec našel inspiraci o těchto věcech se šířit? Těch reklam je příliš mnoho, je jich dokonce většina ze všech reklam. Náš socialistický stát se o své občany stará výše zmíněnými, i nezmíněnými, zákazy a příkazy, ale o to největší nebezpečí se nestará. Statisticky je prokázáno, že 80% populace jsou v podstatě neuvažující jedinci preferující příležitost bezpracného zisku. Nemají svůj vyhraněný názor a životní filosofii, jsou lehce ovlivnitelní a snadno podléhají líbivým nabídkám. Nikdo již neřekne, že život je úplně jiný, pouze tvrdá, celoživotní práce vede k blahobytu a trvá to dlouho, není to ze dne na den.

Zase existuje výjimka, jste členem preferované skupiny bývalých příslušníků vládnoucí strany, měli jste z tohoto důvodu volný přístup k bankovním úvěrům, které po vás vaši soukmenovci ani nežádali splatit, za pouhý bakšiš. Já, coby nepodstatný niemand žádající v roce 1991 o podnikatelský úvěr, jsem byl odeslán do brusele, jelikož jsem neměl žádné příznivé reference od důvěryhodných soudruhů. Kterak bych je asi mohl získat? Tito důvěryhodní soudruzi nám vládnou i po 27 letech.

Dnes se nikdo těch ubožáků na nějaké reference neptá, nabízejí peníze, hned a skoro „zdarma“, banky vědí, že jejich klient nebude schopen splácet, ale to je netrápí, exekutor jim jejich pohledávku vrátí, že to bude znamenat likvidaci dlužníka, je jim jedno.

Na jedné straně sociální stát se všemi svými daněmi a odvody, zákazy, příkazy a regulacemi zaklínající se nejvýsostnějším zájmem o „obyčejného člověka“, na druhé straně šmejd, který těm obyčejným lidem hází do ksichtu, prostřednictvím podvodných reklam, nejhorší budoucnost.

ZDROJ: Jaromír Hlubek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
71 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.