668x310_Jan_Masaryk
10.1.2016
Kategorie: Historie

Smrt Jana Masaryka očima kriminalisty: Evidentní vražda

Sdílejte článek:

K. MRZÍLEK 10|01|2016

Když cizí lidé vnikli nedovoleně bez ohlášení do bytu Jana Masaryka v budově ministerstva zahraničí, zastihli jej v pyžamu. Vystrčili ho, přes parapet z okna. Nebyl vyhozen. Z psychických důvodů neudržel rektální svěrač sevřený, což je v náhlém děsu a strachu přirozené. Dotyčná část poznamenaného parapetu byla vyříznuta a je uložena v archivu. Vystrčením se dotyčný ocitl na šikmé rampě budovy. Chůze po ní či pozvolné posouvání se není bezpečné.

Přesto postava, která se tam násilím ocitla se snažila nohama opatrně se posouvat stranou od okna. Krůček za krůčkem se to dařilo do té doby nežli postavě sklouzly na šikmé ploše nohy a začala padat. Spadla rovnou na paty, které jsou na snímku rozdrcené. Dopad musel být velmi tvrdý, protože při pitvě bylo zjištěno utržené srdce a játra. V ložnici ministra, kterou do té doby obýval sám byly nalezeny v popelníku mezi českými oharky, také nedopalky-vajgly ruských cigaret. Ukazuje to na přítomnost cizích osob. Také nepořádek svědčil o pohybech více lidí v místnosti, kde byl nalezen rozházený nábytek i povlečení v posteli.

Kniha staršího a zkušeného kriminalisty pana Jana Havla „Smrt Jana Masaryka očima kriminalisty“ na fotografiích i grafech názorně ukazuje, že dotyčný nespadl  POD okno, ale stranou, což svědčí o snaze zachránit se ustupováním po rampě stranou OD okna. Bohužel v době kdy žil /Stalin/, vlastním jménem Josif Visarionovič Džugašvilli, se v ČSR nikdo neodvážil mluvit o vraždě nýbrž o sebevraždě.

Dokonce i jeho osobní tajemník pan JUDr. Antonín Sum se tak vyjádřil a přesto byl odsouzen ke třinácti letům vězení. Kdo a proč usiloval o smrt ministra lze jen spekulovat. Ze strany českých tehdejších stranických orgánů zde k takovému činu potřeba nebyla. Jan Masaryk byl oblíbeným členem vlády, ve které jak řekl zůstal, protože to slíbil svému otci. Je známá jeho poznámka po návratu čsl. delegace z Moskvy, kde jí bylo Džugašvillim, striktně sděleno, že Marschallův plán nabízený tehdy Spojenými státy Evropě pro vzkříšení ekonomiky nesmí být Československem přijat. Výrok, který po návratu ministr zahraničí pronesl zněl: „Odjel jsem do Moskvy jako ministr zahraničí a vrátil se jako stalinův pacholek.”

O Džugašvillim byla známa jeho mstivost. Jak ukazují v současné době filmové televizní dokumenty, všechny své kolegy soudruhy, kteří s ním stoupali po Leninově smrti ve funkcích, nechal časem různým způsobem popravit. Dokonce i v dalekém Mexiku to odnesl Lev Trocký krumpáčem do hlavy. V Petrohradě S. Kirov, který pro svoji oblibu, jako jediný při volbách získal více hlasů nežli Džugašvilli, zemřel inscenovanou vraždou, po které mu dotyčný šel na pohřeb. A Jan Masaryk ten byl nedaleko.

Jmenovaná kniha popisuje výslechy jednotlivých osob skutečnými českými kriminalisty, ze kterých vyplývá, že Jan Masaryk po té co se situace měnila každým dnem, počítal s odchodem do exilu. Celá kauza byla velmi brzy kriminální policii odebrána a předána STB. O lidech, kteří měli na starosti v té době ostrahu ministerstva, se nemluví. Jak se jmenovali, jak se dostali cizí lidé do soukromého bytu ministra do druhého poschodí, ani co se s nimi stalo. V knize kriminalisty Jana Havla je mnoho dalších důležitých poznatků a jmen. Z USTRU nakonec tento charakterní odborník byl nucen odejít.

ZDROJ: K.Mrzílek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 178 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.