ISLAMWOMAN
5.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Smí muslim sníst manželku? Jen když má hlad …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Je hodně bizáru mezi tím, co mají islámští klerici ve zvyku vyhlašovat jako nové islámské právo. Šachy jsou prý haram, protože plodí nenávist. Ženám je zapovězeno jíst okurky, banány nebo mrkev, protože tím provokují v mužích chtíč. Sněhulák je haram. A má oblíbená: Mickey Mouse je Satanův voják!

Ale pojďme k tomu pojídání manželek v islámu. Konkrétně v Saudské Arábii.

Abdul Aziz bin Abdullah je takzvaný Velký Muffi, tedy nejvyšší islámistický vůdce v Saudské Arábii, kde vládne islám v tom nejtužším provedení a je jediným zákonem. Tak tenhle Velký Abdul měl prý vyhlásil fatwu, tedy nový islámský zákon, zjednodušeně řečeno, nad kterým dokonce i konzervativní muslimové krapet zvedli obočí. A pak ho vehementně začali popírat.

Údajná fatwa říká:

„Je povoleno mužům Saudské Arábie sníst vlastní ženu nebo části jejího těla, pokud manžel trpí hladem.“ Prý to vysvětlil jako „důkaz ženiny oběti a poslušnosti ke svému manželovi a její oddanost splynout v jedno“.

Fakt, že tuto zprávu média šířila, docela dost vypovídá o tom, jak šílená je realita úrovně ženských práv v Saudské Arábii. Zkrátka, není to dost bláznivé, aby se tomu nedalo věřit. Co myslíte?

DĚTSKÉ SVATBY V SAUDSKÉ ARÁBII

Ohledně počtu dětských nevěst v království nejsou data, jen dohady, které varují před velkým problémem. Podle Saudů to ovšem vůbec není téma. Oficiálně jsou v Saudské Arábii dětské sňatky zakázány, dívce musí být v době svatby alespoň 18 let. Bývalý Velký Muffí Sheikh Abdulaziz Al Asheikh na to reagoval fatwou, že není žádný limit pro věk nevěsty. Ostatně prorok Mohamed, svatý muž islámu, jehož život MUSÍ muslimové následovat, se oženil s šestiletou Aišou a znásilnil ji v jejích 8 letech.

Naštěstí není známo, jestli se Mohamed přiživoval na svém harému, když mu v poušti zrovna došlo maso.

JAK SE ŽIJE (A UMÍRÁ) ŽENÁM V SA

 • Skoro 10 % žen je v této striktně islámské zemi negramotných
 • Překvapivě 52 % žen vystudovalo vysokou školu, což je o něco vyšší číslo, než u mužů (hodně se o tento pokrok zasloužily ženské aktivistky)
 • Zaměstnaných je 22 % žen
 • Průměrně se ženy dožívají 76,5 let (oproti 73,5 u mužů tamtéž), což je dost překvapivé s ohledem na to, že se zde stále vesele udržují tradice jako stětí, kamenování atd. Ale není to až tak překvapivé, když vezmeme v úvahu jak fakticky moc bohatá tato ropná velmoc je.
 • Mučení jako forma výslechu, jak známo především z poslední doby, je podle Saudů cajk, a to i když jde o ženy, které jsou ještě navíc znásilňovány, jak tvrdí i CNN
 • Ročně je zde popraveno na 150 lidí. Kolik z nich bývají ženy je na vašem úsudku, nápověda: vedle vražd bývají „zločiny“ spojené s porušením práva šaríja, dále mimomanželský sex nebo čarodějnictví, ale nechybí ani homosexualita nebo ateismus. Způsob poprav je hodně pestrý a často veřejný. Nejoblíbenější je useknutí hlavy. Tedy, nevím, jak u popravených, ale u publika docela jistě.

ŽENSKÁ PRÁVA JSOU U SAUDŮ OXYMORON

 • Bez pokrývky hlavy na veřejnosti ani ťuk. Jasně, princ Mohammad bin Salman (ano ten, co je zodpovědný za rozřezání a rozpuštění novináře) vloni prohlásil, že ženy samozřejmě v Saudské Arábii nemusí nosit pokrývku hlavy. Na druhé straně, docela běžné jsou tam výjevy, jak naprdnutí týpci s utěrkou na hlavě šikanují řidičky, které si byť jen za volantem (nejspíš manželova) auta dovolily sundat hadřík z vlasů. Ach ano, velký pokrok. Už půl roku tam ženy smějí řídit, wow!
 • Bez souhlasů svého „oficiálního strážce“ nesmějí
  • vdát se nebo rozvést (pokud si žena chce vzít cizince, dokonce na to potřebuje souhlas ministra vnitra a pochopitelně nastávající musí být muslim)
  • podepsat smlouvu
  • otevřít si bankovní účet
  • cestovat nebo dokonce jen získat pas
  • vzdělávat se
  • pracovat
  • podstoupit chirurgický zákon, který není akutní
 • Ženy dědí jen půlku, vychází to z krásné islámské tradice, že žena má poloviční hodnotu muže, proto žena zdědí jen polovinu toho, co by zdědil muž
 • Spravedlivý soud pro ženu je prakticky nedostupný, zvláště ve věcech sexuálního nebo domácího násilí. Jednak pro nahlášení zločinu na policii potřebuje souhlas svého strážce, a to i pokud on je tím pachatelem. Druhak žena si musí přivést dva svědky, aby vůbec její svědectví bylo drobet bráno v úvahu.
 • Stýkat se s muži, s nimiž nejsou příbuzné je nepřípustné. Separace pohlaví trvá celý život a týká se třeba i cestování MHD nebo sezení v parku. Onehdá jeden trouba snídal s kamarádkou a ještě to postoval na sociální sítě a tak teď samozřejmě tvrdne v base.  
 • Plavat na veřejnosti – ženy ve svém stydlivém oblečku musí plavat zase jen mezi ženami. Na muže v plavkách jí nepřísluší ani pohledět, natož že by hupsla za ním do bazénu.
 • Zkoušet si oblečení v kabinkách zakázáno. Evidentně mužská populace Saudské Arábie ještě není schopna vyrovnat se s myšlenkou polonahé cizí ženy za zavřenými dveřmi.

Samozřejmě, není to tak, že by Saudové ženským právům vůbec nefandili. Takhle vypadá nová saudská Rada pro dívčí záležitosti. Ne že by tam nepustili žádné ženy, ale jen do vedlejší místnosti.

 

A teď mi někdo vysvětlete, jak Saudská Arábie kdy mohla vést Radu OSN pro lidská práva. Saudská Arábie je také samozřejmě členem Rady OSN pro ženská práva.

Já bych vůbec stávající OSN úplně rozpustila a nové výnosy OSN by rovnou vyhlašovala Liga arabských států. Přišlo by mi to přehlednější.

Autor:  

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 185 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.