cesko
28.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Smetanova, Žižkova … má vlast

Sdílejte článek:

KAREL PETŘÍK

Vlast je domov, místo prožitků, vztahů, úspěchů a proher. Kdybych ji bránil, bránil bych svůj dům a všechny mé drahé v něm. Je to zem, se kterou prožitými léty srůstám kořeny, mezi které mě nakonec uloží.

Národ je společností lidí se společnou řečí, historií, kulturou, tradicemi a třeba smyslem pro humor. Je to směsice hrdinů, zbabělců, geniů, hlupáků, pracantů i lenochů všech spojených společným kusem země – vlastí. Jsou jistě lidé, kterým nechybí domov ani rodina. Běžné ani normální to není a nebude, i kdyby všechny reklamní plochy světa tvrdily opak. Vlastenec ani národovec – nacionalista nejsou sprostá slova ani archaismy. Hrdost a láska ke svému národu neznamená nenávist k jiným národům a v žádném případě není ohrožením demokracie. Zdůrazňování ohrožení demokracie je největší urážkou vlastenců, kterou se současně umetá cesta k cílům, jichž chtěli dosáhnout ti, co svůj lid povýšili na nadlidi a poslali je ovládnout svět. Možná, že všichni ti, co se tváří tak evropsky moderně, tak nezávisle na vlasti a národu, zažijí reálnou hrozbu z jejich ztráty a uvědomí si, že jim skoro nic nezůstane. Přeji nám, aby to probuzení přišlo včas. Připomínám, že židovskému národu trvalo dlouhá staletí, než znovu získal a vybojoval kus země, které mohou nazývat vlastí. Dnes Izrael patří k nejlépe a nejodhodlaněji bráněným zemím.

Pokud Vám připadají má přirovnání příliš jednoduchá a nevědecká, máte pravdu. Nejsem ani vědec, ani profesor, ale to neznamená, že se neozvu a nechám si brát svou vlast a národ lidmi, kteří komunistickou utopii vyměnili za utopii socialistického multikulturalismu. Krach té první vědecké fantasmagorické vize jakoby tu novou ještě větší pitomost spíš posílil. Podpora tohoto nesmyslu většinou západní inteligence je pro mě nepochopitelnou záhadou a zklamáním. Zdá se, že nemáme kam vykročit, tak zůstaňme chvíli na místě. Za pár dnů budou „malé volby“. Nevolme ty, co nás táhnout na východ ani ty, co nás táhnou na západ. Ani jedno tažení není dobré. Kdo ví, možná k nám ze západu začnou emigrovat skuteční vědci a inženýři, až to tam bude k nevydržení. Jen u nás musíme udržet normální svět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 664 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.