armageddon-2546068_960_720valka
24.9.2020
Kategorie: Politika

Směřujeme k válce?

Sdílejte článek:

GERD

Zhruba v roce 1900 řádili anarchističtí teroristé (hodně státníků se stalo oběťmi atentátů, nejen arcivévoda František Ferdinand d` Este v Sarajevu). Vladimir Iljič Uljanov zvaný Lenin formuloval své názory, byla rasová nenávist (tehdy především k Židům), hnutí sufražetek. V umění probíhal směr fin de siecle (konec století, v Rusku známé jako Stříbrný věk), což zahrnovalo symbolismus, secesi, impresionismus v malířství, literární dekadenci nebo hudební pozdní romantismus. Nastupuje avantgarda a expresionismus.

Britská libra byla světovým platidlem a byla nerovnováha v zahraničním obchodě především mezi Velkou Británií s jejím koloniálním impériem a nově nastupujícím ekonomickým hegemonem Německem, které hledalo nové trhy. Skončilo to první světovou válkou, tehdy zvanou Velká válka, jejíž počátek ukončil Belle Epoque (1890 – 1914).

Dnes máme terorismus vůči obyčejným občanům (státníci jsou velmi dobře chráněni). Extrémní levice se prosadila v Bruselu a vynucuje si sociální experimenty. Rasová nenávist je zde také, jen teď je obětí kromě Židů ještě bílý heterosexuální muž. Black lives matter ze všeho nejvíce připomíná řádění Ku Klux Klanu, jen se účastníci prohodili. Místo hnutí sufražetek máme feministické spolky a MeeToo#.

Výtvarné a jiné umění je zredukováno na tak holou podstatu, že v tom původní symbol najde jen opravdový expert. Např. vůbec nechápu výtvor Piera Manzoniho Merda d’artista. Divím se, proč to někdo považuje za umění, protože takové umění tvoří denně každý člověk.

Světovým platidlem je americký dolar a USA světovou velmocí se závislými státy místo britské koloniální říše. A také máme nerovnováhu v zahraničním obchodě mezi USA a Čínou.

USA jsou v pozici Velké Británie před 1914. Čína v pozici Německa před 1914. USA udržují svoji flotilu, Čína buduje zbrusu novou – srovnejme s budováním německé Hochseeflotte od 1898. Velká Británie uzavřela za Velké války německou flotilu v Severním moři, USA se snaží o totéž s omezením operací Číňanů v Jihočínském a Žlutém moři. Probíhá vývoj nových zbraní, i když ten probíhá pořád.

Příštích 10 let k válce nedojde, nejsou k tomu ještě podmínky. USA udržují status quo a utrácí finance na udržení své říše. Čína si buduje nové koloniální vazby např. Novou Hedvábnou stezkou. Ale jednoho dne se síly vyrovnají a Čína přestane přijímat USD jako platidlo. Vzhledem k agresivitě čínských ambicí  to bude první krok. Nemusí nutně dojít k válce, pokud budeme ochotni si snížit životní úroveň omezením obchodu s Čínou. Toho ale schopni nejsme a prostředky na svou budoucí obranu nesmyslně utrácíme v New Green Deal. A protože se ČR do konfliktu USA- Čína zapojí na straně USA, bohužel USA prohrají podobně jako Rakousko-Uhersko prohrálo Velkou válku. Okno příležitostí na vítězný konflikt s Čínou se uSA uzavírá právě nyní v letech 2020 – 2024. Po ní následoval konec německé koloniální říše a rozpad Rakousko – Uherska. USA přijdou o postavení světového hegemona a USD přestane být světovým platidlem. EU se po prohrané válce rozpadne podobně jako se rozpadlo Rakousko-Uhersko. Sny o Spojených státech evropských se nenaplní.

EU v obchodním soupeření s Čínou a třetím světem prohrává díky fundamentalistickým přístupům Gréty a New Green Dealu. Než tak razantní změny by daleko více prospělo mít ekologické limity jen o třídu přísnější než země vyvážející výrobky do EU. V průmyslu i zemědělství, jinak evropské podniky prohrají dlouhodobé soupeření. Nebo při fundamentalistickém ekologickém přístupu odmítnout výrobky třetího světa kvůli nedodržování ekologických limitů a místo toho obnovit vlastní průmysl a zemědělství. Zatím to ale vypadá, že je celý evropský byrokratický ansámbl placený Čínou, aby zlikvidovali potenciálního čínského konkurenta. jinak si ty asociální návrhy a nápady vzešlé z Evropské komise nedovedu vysvětlit.

Analogie z vývoje před Velkou válkou 1914-1918 je znepokojivá. Bude EU válčit v budoucím konfliktu s Ruskem, zatímco USA s Čínou? Kanonenfutter a základ budoucí Evropské armády mezitím dováží německé neziskovky přes Středozemní moře – alespoň tak se jejich činnost jeví pohledem ze střední Evropy. Nastoupený vývoj můžeme zvrátit jen nezapojením se do budoucího konfliktu, odmítnutím nápadů současné Evropské komise a v nejhorším případě vystoupením z EU. Není v zájmu ČR sledovat vývoj nalinkovaný současnou Evropskou komisí v Bruselu, protože vede do záhuby. Nemusíme se účastnit každé bláznivé akce.

Lakmusovým papírkem budoucího konfliktu bude rozhodnutí o odpovědnosti Číny za koronavirovou epidemii a tím způsobené ztrátyDo prezidentských voleb v USA se nestane na frontě USA – Čína nic podstatného. Teprve vítěz duelu Biden – Trump rozhodne o další fázi konfliktu. Kvůli jeho ekonomickým základům ale nakonec k nějakému rozkolu mezi USA a Čínou dojde.

Čína sama nic nepodnikne, dokud bude držet dluhopisy v USD. Zatím jejich stav udržuje ve stabilní výši. Dojde-li ovšem k válce, firmy z USA a EU o své podniky v Číně přijdou. Čína je zabaví. Ale myslím si, že Číňané nebudou těmi, kdo konflikt začnou. Budou vznášet územní požadavky v Jihočínském moři, postupně přecházet na stále větší objem obchodu v renminbi, ale USD nikdy úplně nezatratí. Ten hlavní impulz k válce přijde z USA po prezidentských volbách. Vyhraje-li Trump, můžeme čekat další rozkol vztahů s Čínou. Vyhraje-li Biden, můžeme čekat další vnitřní konflikty v USA typu BLM. A nějakou vítěznou válku proti slabšímu státu, jak bylo zvykem nositele Nobemovy ceny za mír Baracka Husseina Obamy, který začal asi 6 válek. Trump ještě ani jednu. Bude cílem Írán? Zatím je horkým kandidátem na nepřítele budoucí americké války. Nebo KLDR či Venezuela? Mali? Někdo úplně jiný?

Koronavirus všechny válečné ambice odvrátil, protože oslabil všechny. Ovšem kdokoliv může být v pokušení vyřešit vnitřní problémy započetím války proti vnějšímu nepříteli. Zbraní na velký konflikt ještě není dost. Na nějakou menší válku ale ano, a tak k nějaké válce ve 2021 dojít může. V Evropě ještě ne, nás čeká jen pouliční rabování.

Angela Merkelová bude dál dovážet imigranty přes Středozemní moře a cílit na post generálního tajemníka OSN. Ten současný úřaduje od 1.1.2017, období je 5 let. od 1.1. 2022 bude někdo nový. Angela Merkelová? Než ji přátelé přesvědčí, že nejlépe poslouží Německu ve funkci generálního tajemníka OSN a se zdráháním kandidaturu přijme, ze strany Německa zesílí tlak na přijímání ekonomických imigrantů vůči zemím EU, a především ČR. Rok 2021 se tak ponese ve znamení nárůstu plaveb mezi Libyí a Itálií. Pojede-li někdo na dovolenou do Tuniska nebo středomořské pobřeží Egypta, nechť neplave daleko od pobřeží. Mohli by jej chytit, vylovit do člunu a odvézt do uprchlického tábora v Itálii. Na migrační trase bude nával. ČR zatím chrání chudoba místních obyvatel v porovnání s Německem a pověst xenofobní země. To se může tlakem z Bruselu změnit, a tak budou migrační kvóty žhavým ústředním tématem diskuzí uvnitř EU v příštím roce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 216 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)