babis rouska
27.3.2020
Kategorie: Ekonomika

Smějící se bestie

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Takto označil zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich Čechy za stovky černých vtipů kolujících v dobách protektorátu. Kdyby žil dnes, musel by takto pojmenovat i naši vládu, která si v době nouze dělá prču z živnostníků.

Živnostníci a celkově střední třída jsou živou páteří ekonomické společnosti. Tuhle základní poučku nabubřele utřeli komunisté a do pěti let přivedli celou státní měnu cugrunt. Babiš nemá z podstaty svého původu živnostníky rád. Podle něj jsou to jen buržuj příštipkáři, kteří kradou sice málo, za to však prý všichni, a tak si z nich udělal veřejný terč svých populistických šipek. V době krize se lámou charaktery. A vzhledem k tomu, že se v Andreji Babišovi fakt už nemá co zlomit, ukázal živnostníkům pravé výsměšné chucpe. K dokonalosti to dovedl pomocí navrhované ne/pomoci živnostníkům ve stylu chytrá a moc vyčůraná horákyně.

Tak v prvé řadě slíbil, že všem zaměstnancům v karanténě bude stát proplácet celých 60% mzdy (= skutečná nemocenská), opatrujícím malých děti doma do 13 let (místo do 16), tedy klasické OČR za 424kč/den, se rozšířilo z 9 dnů na neurčito a nově se bude proplácet i OSVČ na plný úvazek. Zaměstnancům, kteří pak nuceně zůstali doma kvůli státem nařízeným zavřeným provozovnám a podnikům potom stát uhradí 80% mzdy. A tím tak nějak tvoje Máňa končí.

Stát totiž nařizuje skrze zákoník práce vyplácel zaměstnancům při překážce na straně zaměstnavatele 100% průměrné mzdy, ale sám bude hradit v době nouze zpětně jen 80%. A to i přes to, že tuto překážku sám nařídil zákonem. Nevídaná matematika. Vychází mi z toho, že živnostník doplatí ze svého v době, kdy si kvůli nařízení vlády nesmí nic vydělávat, 20% a dále pak všechny odvody z oné mzdy zaměstnance. Pro vaši představu je to takto: servírka má průměrnou mzdu 25 000kč/hrubého. Majitel zavřené restaurace ji dá 5 000kč ze svého, stát přidá 20 000kč a majitel z toho ještě státu vrátí 8 500kč na odvodech. Ovšem státní moloch není nelida. Klidně mu na ty odvody vypíše splátkový kalendář a živnostník Krkovička to může celé zacálovat až třeba v létě místo courání se po vejletech. Stejný splátkový kalendář mu pak vystaví i banka na půjčku, kterou si OSVČ vezme aby na to vůbec měl, a za kterou se mu blahosklonně zaručí stát v rámci Antivirus pobídek. Do koblihy tohle tesat! A to že vládní inkousti budou doma za 100%, které zaplatí oni nevydělávající živnostníci na daních, je věc tak nějak k tomu.

Vyrojil se nám takový nešvar. Někteří šťouralové přišli s tím, že když stát stav nouze vyhlásil, je také za ztráty z podnikání takto omezeném finančně odpovědný. To předběžně potvrdili i právníci v oblasti náhrad. Premiér se na to jukl a postavil se k tomu jako chlap. Zrušil zákonný stav nouze a vyhlásil stav nouzového režimu podle zákona o ochraně zdraví, kde už nikdo nedostane ani vorla. A kdyby jen to. Ministryně financí už dopředu vyhlásila, že toho ani vorla nedostane nikdo, a to ani za těch pár dní před tím. Možná že kdyby živnostníci měli k dispozici ten pluk státem placených právníků jako pan Babiš ohledně svého střetu zájmů, že by uspěli. Nikdy neustoupíme, to si pamatujte, nikdy! Takhle mají jen prd s medem a dluhy. Anebo kdyby na druhé straně takto přísně hodnotil Babiš státní dotace pro Agrofert, který vůbec nezná, neví kdo ho vlastní a asi účelovka, nemuselo by k nám co chvíli pendlovat konzilium kontrolorů až odkudsi z Bruselova.

Nicméně když už jsme u těch velkých podniků, tam se pan premiér projevil jako velký státník. Prohlásil, že na zmírnění ztrát podniků je ochoten dát z našich peněženek klidně i 100 mld. jako přímou finanční injekci. Rozdělovat se to bude podle abecedy a podle tohoto klíče: A-Agrofert, B-Babišovy podniky, C-cákněte tam ještě drobet, D-docházejí peníze, E-eště trochu a F-fakt už nic nezbylo. Volte ANO, s námi bude líp. Seznam těch, kteří se mají líp už dneska je k nahlédnutí na recepci Agrofertu.

V tom ho podpořila i EU. Ta se ve víru viru motala první tři měsíce jako indián v kukuřici, ale po nezavírejte hranice o nic nejde, zavřete teda jen kousek a posledním nikam nevycházejte, nebo vás zavřeme všechny, našla konečně svůj azimut. Kecy o společných evropských hodnotách se rozpadly na atomy ve chvíli, kdy šly k zemi první desítky nakažených, Italové mezi nimi tančili Salsu a Němci na jejich zádech chlastali tupláky. Ještě minulé roky nám její mocipáni zpupně předepisovali jak má chutnat rum, jak daleko smrdět olomoucké tvarůžky a jak velký může být vysavač. A jen co v Bruselu na nádraží zachrchlal první Číňan, běželi si kolektivně vyměnit spodní prádlo a zatemnit okna. Teď se však oklepali a prohlašují, že dotovat, zadlužovat a rozhazovat se bude dál, jen už ne v programu Zelená míle, nýbrž v rámci akce Antivirus všude kam se podíváš. Tak aspoň k něčemu je to dobrý.

V tomhle je Babiš taky klikař non plus ultra. Zemi vzal zotavenou po realitní krizi, v době konjunktury se choval jak patnáctka poprvé na diskotéce, a když měl přijít čas účtování, dohodil mu šedý Gandalf z Hradu ten čínskej fujtajbl jako na zavolanou. Teď už ten jeho průšvih nikdo nikdy nespočítá. A delegace z EU prošetřující jeho střet se svědomím budou mít vítr vylézt i před vlastní barák ještě roky po karanténě. Prostě klikař, jak říkám. A onen říšský protektor by ho nazval ještě hůř.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 969 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.