smarda
16.8.2019
Kategorie: Politika

Šmarda je nekompetentní! To víme

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrezident Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem kultury nominanta ČSSD Michala Šmardu. Důvodem je podle Zemana Šmardova „nekompetentnost“. Prezident tak pokračuje ve svém boji s ČSSD.

Ústava České republiky hovoří podle ústavních právníků jasnou řečí. Prezident jmenuje ministra na návrh předsedy vlády a odpovědnost je zcela na straně premiéra. Miloš Zeman to vidí optikou přímo zvoleného prezidenta a nechápe svou roli jako „podpisový automat“. Ústavní právníci nepochybují o tom, že Zeman porušuje Ústavu hrubým způsobem a pokud by se tento spor dostal k Ústavnímu soudu, ten by musel rozhodnout v neprospěch Zemana a de facto by ho tím odvolal z funkce.

Faktický stav věci z hlediska jmenování ministra prezidentem je tedy jasný. Nicméně, námitka Zemana proti Šmardovi, jeho „nekompetentnost“, stojí za komentář. Prvním signálem o Šmardovi je jeho vlastní vyjádření, že rozhodnutím Zemana ho nejmenovat je jeho důvěra v koaliční projekt „otřesena“. On však tento projekt nikdy nepodporoval, byl proti vstupu ČSSD do koalice s hnutím ANO, a proto jeho důvěra otřesena být nemohla. To jen tak pro pořádek.

Ministr je však z povahy věci politická figura, která si jmenování zasluhuje právě proto, že je ve vysoké politice a zaujímá jistou pozici v hierarchii koaličních stran. ČSSD si Šmardu zvolila místopředsedou, podobně jako Tomáše Petříčka nebo Janu Maláčovou. Petříček a Maláčová jsou taky „odborníci“ na slovo vzatí, že ano. Šmarda je zcela jistě nekompetentní podobně jako jeho straničtí kolegové Petříček, Maláčová i Jan Hamáček. Předvádějí svou nekompetentnost dnes a denně při tiskovkách, na kterých požadují „všimné“ pro svou partaj.

Šmarda by byl naprosto rovnocenným ministrem všem ostatním ministrům za ČSSD a většině ministrů za ANO – snad kromě Karla Havlíčka, ministra průmyslu a obchodu, který svému resortu asi rozumí více než ostatní ministři a ministryně dohromady.

Prezident Zeman si může být jistý tím, že ho k Ústavnímu soudu poslanci nepoženou. Podporu ve věci nejmenování Šmardy mu již vyjádřili Tomio Okamura a Vojtěch Filip. Hnutí ANO se k ústavní žalobě na prezidenta také nepřidá. Zeman si tak může s ČSSD a potažmo s celou vládou hrát jako kočka s myší. Navíc, Hamáček a jeho parta chtějí na ministerských postech vydržet co nejdéle. Moc dobře vědí, že podání demise by pro ně skončilo naprostým fiaskem. Andrej Babiš by demisi nepodal a vláda by byla „rekonstruována“ podle přání Babiše a Zemana.

Jan Hamáček a jeho přátelé tak prokazují, že se v politice ničemu nenaučili a nic nepochopili. To je zřejmě ten hlavní důvod, proč se preference ČSSD pohybují na hraně 5% potřebných pro vstup do poslanecké sněmovny. Volit tuto partaj chce skutečně „silné nervy“ a ty většina českých voličů nemá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 906 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.