smarda
16.8.2019
Kategorie: Politika

Šmarda je nekompetentní! To víme

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrezident Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem kultury nominanta ČSSD Michala Šmardu. Důvodem je podle Zemana Šmardova „nekompetentnost“. Prezident tak pokračuje ve svém boji s ČSSD.

Ústava České republiky hovoří podle ústavních právníků jasnou řečí. Prezident jmenuje ministra na návrh předsedy vlády a odpovědnost je zcela na straně premiéra. Miloš Zeman to vidí optikou přímo zvoleného prezidenta a nechápe svou roli jako „podpisový automat“. Ústavní právníci nepochybují o tom, že Zeman porušuje Ústavu hrubým způsobem a pokud by se tento spor dostal k Ústavnímu soudu, ten by musel rozhodnout v neprospěch Zemana a de facto by ho tím odvolal z funkce.

Faktický stav věci z hlediska jmenování ministra prezidentem je tedy jasný. Nicméně, námitka Zemana proti Šmardovi, jeho „nekompetentnost“, stojí za komentář. Prvním signálem o Šmardovi je jeho vlastní vyjádření, že rozhodnutím Zemana ho nejmenovat je jeho důvěra v koaliční projekt „otřesena“. On však tento projekt nikdy nepodporoval, byl proti vstupu ČSSD do koalice s hnutím ANO, a proto jeho důvěra otřesena být nemohla. To jen tak pro pořádek.

Ministr je však z povahy věci politická figura, která si jmenování zasluhuje právě proto, že je ve vysoké politice a zaujímá jistou pozici v hierarchii koaličních stran. ČSSD si Šmardu zvolila místopředsedou, podobně jako Tomáše Petříčka nebo Janu Maláčovou. Petříček a Maláčová jsou taky „odborníci“ na slovo vzatí, že ano. Šmarda je zcela jistě nekompetentní podobně jako jeho straničtí kolegové Petříček, Maláčová i Jan Hamáček. Předvádějí svou nekompetentnost dnes a denně při tiskovkách, na kterých požadují „všimné“ pro svou partaj.

Šmarda by byl naprosto rovnocenným ministrem všem ostatním ministrům za ČSSD a většině ministrů za ANO – snad kromě Karla Havlíčka, ministra průmyslu a obchodu, který svému resortu asi rozumí více než ostatní ministři a ministryně dohromady.

Prezident Zeman si může být jistý tím, že ho k Ústavnímu soudu poslanci nepoženou. Podporu ve věci nejmenování Šmardy mu již vyjádřili Tomio Okamura a Vojtěch Filip. Hnutí ANO se k ústavní žalobě na prezidenta také nepřidá. Zeman si tak může s ČSSD a potažmo s celou vládou hrát jako kočka s myší. Navíc, Hamáček a jeho parta chtějí na ministerských postech vydržet co nejdéle. Moc dobře vědí, že podání demise by pro ně skončilo naprostým fiaskem. Andrej Babiš by demisi nepodal a vláda by byla „rekonstruována“ podle přání Babiše a Zemana.

Jan Hamáček a jeho přátelé tak prokazují, že se v politice ničemu nenaučili a nic nepochopili. To je zřejmě ten hlavní důvod, proč se preference ČSSD pohybují na hraně 5% potřebných pro vstup do poslanecké sněmovny. Volit tuto partaj chce skutečně „silné nervy“ a ty většina českých voličů nemá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 955 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.