piaklemp

Sluníčkářka má problém

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilItalská prokuratura prý v nejbližších dnech zahájí soud s jedním námořním kapitánem. Podobná zpráva by za normálních okolností zcela bez zájmu zapadla na předposlední stránce nějakého místního plátku, mezi kuriozity a černou kroniku. Ale okolnosti v tomto případě normální nejsou. Nebo spíše není tak úplně standardní osobnost onoho kapitána.

Jedná se o jistou Piu Klemp,  rodačku z německého Bonnu. Je na Sicílii  vyšetřována od té doby, co  italský stát zabavil loď “Iuventa”, které velela. Toto 33m dlouhé plavidlo, vyrobené v r. 1962 si pronajala jistá německá neziskovka k „záchraně migrantů” ve Středozemním moři. (podrobnosti o lodi zde). Po nějakou dobu jim „sorosovský” business šlapal jak hodinky a sluníčková media psala dojemné články o obětavých zachráncích ubohých, tichých a vděčných uprchlíků.  Než přišla nová, Salviniho vláda a zatla neziskovému pašeráctví tipec.

První výstraha, zabavení lodi “Iuventa”, však mladou kapitánku nezlomila. Právě naopak. Přestoupila na novější a ještě větší Sea Watch 3 jiné neziskovky a opět vyrazila k Lybijským břehům. (podrobnosti o lodi zde). Ale teď už konečně padla kosa na kámen. Pia Klempová a její kolegové z kolektivu Solidarité en Mer byli na Sicílii obviněni z pašeráctví a napomáhání nelegální migraci. Její italský právník oznámil, že jí hrozí “až 20 let vězení a strašné pokuty”.

Kdo je to Pia Klempová? Dnes 34 letá Němka, rodačka z Bonnu vystudovala vcelku normální školu. Obor biologie. Ale pak pocítila nutkání „udělat něco pro záchranu moře”. Nechala se najmout organizaci Sea-Shepherd a brázdila oceán  na její lodi. Na té, co „monitoruje moře, chrání velryby, plete se do práce rybářům a tak… Na moři se jí zalíbilo a udělala si kapitánské zkoušky a pak už to jelo. Humanitární organizace, záchrana migrantů, prohlášení pro media, typu: „ je to naše povinnost, jako nadměrně zvýhodněných Evropanů“, nebo „jsme zodpovědní za přežití tisíců lidí, protože politici se nestarají”.

Ten postup, od „ochrany přírody” až k multikulturalismu a „humanitárním operacím”, které zcela otevřeně ničí její vlastní civilizaci, připomíná sešup feťáka. Od počáteční, občasné „marjány” až ke konečnému, totálnímu dnu na heroinu…. Celkový obrázek pak vhodně dotvoří i foto paní kapitánky. Celotělové tetování a kroužek v nose můžou naznačovat, když už nic jiného, tak míru vzdálenosti od běžného člověka, jeho zájmů, starostí a způsobu života určitě (k nahlédnutí zde a zde).

Pia Klempová však není v průšvihu sama. Kapitán další „záchranné” lodě Lifeline,  Claus-Peter Reisch, je obviněn na Maltě. Místní orgány ho, kromě pašeráctví, viní i z falešné registrace lodě. To je v podstatě podobná záležitost, jako kdybyste si dali na auto vlastnoručně vyrobenou (falešnou) poznávací značku. Dokud byla v Itálii u moci Renziho sluníčkářská vláda, tak to nikdo moc nezkoumal a neřešil. Ale po Salviniho nástupu k moci se to „najednou” řešit začalo.

Z tohoto pohledu mají zhruba dva roky Salviniho působení docela slušné skóre. Loď „záchranné” mise Lifeline stojí v současné době v přístavu na Maltě a bude tam ještě dlouho. Nebo napořád. Sea Watch kotví pod dohledem v jižní Francii. Proactiva Open Arms a SMH zase ve Španělsku. Iuventa je zabavena v Itálii. Koncem roku 2018 ukončili svou činnost ve Středozemním moři Lékaři bez hranic. Poté, co jejich plavidlo Aquarius, které spolupracovalo se SOS Mediteranee, nedostalo povolení k vyplutí. Další neziskovka, Save the Children, už také přerušila činnost…

Středomořské pašeráctví končí. Skomírá na úbytě. A šlo to přitom ráz na ráz a úplně mírově, bez jediného výstřelu. Stačila politická vůle. Což je asi to největší poučení z případu, jehož je kapitánka Pia Klempová jakousi vrcholovou třešničkou.

Ovšem není nejmenšího důvodu usínat na vavřínech. Silnou „politickou vůli” má i náš protivník. A když se plánovaná výměna evropského obyvatelstva zadrhává na trase přes Středozemní moře a krycí legenda „uprchlík” přestala fungovat, musí se najít cesty nové.  Už nějakou dobou se třeba hovoří a píše o letadlech, přistávajících v Německu s afromuslimským nákladem, tentokrát ovšem vybaveným řádnými, stoprocentně pravými německými doklady. I u nás se objevují na alternativě zvláštní fotografie autobusů, zastavujících v Praze mimo zastávky a obvyklé turistické destinace, z nichž vystupují „velice opálení” lidé, nevypadající na turisty….

Ostatně, všimli jste si, jak naše politické elity hovoří, v podivuhodné shodě, o potírání NELEGÁLNÍ migrace? S důrazem na to slovo nelegální.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 553 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.