piaklemp

Sluníčkářka má problém

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilItalská prokuratura prý v nejbližších dnech zahájí soud s jedním námořním kapitánem. Podobná zpráva by za normálních okolností zcela bez zájmu zapadla na předposlední stránce nějakého místního plátku, mezi kuriozity a černou kroniku. Ale okolnosti v tomto případě normální nejsou. Nebo spíše není tak úplně standardní osobnost onoho kapitána.

Jedná se o jistou Piu Klemp,  rodačku z německého Bonnu. Je na Sicílii  vyšetřována od té doby, co  italský stát zabavil loď “Iuventa”, které velela. Toto 33m dlouhé plavidlo, vyrobené v r. 1962 si pronajala jistá německá neziskovka k „záchraně migrantů” ve Středozemním moři. (podrobnosti o lodi zde). Po nějakou dobu jim „sorosovský” business šlapal jak hodinky a sluníčková media psala dojemné články o obětavých zachráncích ubohých, tichých a vděčných uprchlíků.  Než přišla nová, Salviniho vláda a zatla neziskovému pašeráctví tipec.

První výstraha, zabavení lodi “Iuventa”, však mladou kapitánku nezlomila. Právě naopak. Přestoupila na novější a ještě větší Sea Watch 3 jiné neziskovky a opět vyrazila k Lybijským břehům. (podrobnosti o lodi zde). Ale teď už konečně padla kosa na kámen. Pia Klempová a její kolegové z kolektivu Solidarité en Mer byli na Sicílii obviněni z pašeráctví a napomáhání nelegální migraci. Její italský právník oznámil, že jí hrozí “až 20 let vězení a strašné pokuty”.

Kdo je to Pia Klempová? Dnes 34 letá Němka, rodačka z Bonnu vystudovala vcelku normální školu. Obor biologie. Ale pak pocítila nutkání „udělat něco pro záchranu moře”. Nechala se najmout organizaci Sea-Shepherd a brázdila oceán  na její lodi. Na té, co „monitoruje moře, chrání velryby, plete se do práce rybářům a tak… Na moři se jí zalíbilo a udělala si kapitánské zkoušky a pak už to jelo. Humanitární organizace, záchrana migrantů, prohlášení pro media, typu: „ je to naše povinnost, jako nadměrně zvýhodněných Evropanů“, nebo „jsme zodpovědní za přežití tisíců lidí, protože politici se nestarají”.

Ten postup, od „ochrany přírody” až k multikulturalismu a „humanitárním operacím”, které zcela otevřeně ničí její vlastní civilizaci, připomíná sešup feťáka. Od počáteční, občasné „marjány” až ke konečnému, totálnímu dnu na heroinu…. Celkový obrázek pak vhodně dotvoří i foto paní kapitánky. Celotělové tetování a kroužek v nose můžou naznačovat, když už nic jiného, tak míru vzdálenosti od běžného člověka, jeho zájmů, starostí a způsobu života určitě (k nahlédnutí zde a zde).

Pia Klempová však není v průšvihu sama. Kapitán další „záchranné” lodě Lifeline,  Claus-Peter Reisch, je obviněn na Maltě. Místní orgány ho, kromě pašeráctví, viní i z falešné registrace lodě. To je v podstatě podobná záležitost, jako kdybyste si dali na auto vlastnoručně vyrobenou (falešnou) poznávací značku. Dokud byla v Itálii u moci Renziho sluníčkářská vláda, tak to nikdo moc nezkoumal a neřešil. Ale po Salviniho nástupu k moci se to „najednou” řešit začalo.

Z tohoto pohledu mají zhruba dva roky Salviniho působení docela slušné skóre. Loď „záchranné” mise Lifeline stojí v současné době v přístavu na Maltě a bude tam ještě dlouho. Nebo napořád. Sea Watch kotví pod dohledem v jižní Francii. Proactiva Open Arms a SMH zase ve Španělsku. Iuventa je zabavena v Itálii. Koncem roku 2018 ukončili svou činnost ve Středozemním moři Lékaři bez hranic. Poté, co jejich plavidlo Aquarius, které spolupracovalo se SOS Mediteranee, nedostalo povolení k vyplutí. Další neziskovka, Save the Children, už také přerušila činnost…

Středomořské pašeráctví končí. Skomírá na úbytě. A šlo to přitom ráz na ráz a úplně mírově, bez jediného výstřelu. Stačila politická vůle. Což je asi to největší poučení z případu, jehož je kapitánka Pia Klempová jakousi vrcholovou třešničkou.

Ovšem není nejmenšího důvodu usínat na vavřínech. Silnou „politickou vůli” má i náš protivník. A když se plánovaná výměna evropského obyvatelstva zadrhává na trase přes Středozemní moře a krycí legenda „uprchlík” přestala fungovat, musí se najít cesty nové.  Už nějakou dobou se třeba hovoří a píše o letadlech, přistávajících v Německu s afromuslimským nákladem, tentokrát ovšem vybaveným řádnými, stoprocentně pravými německými doklady. I u nás se objevují na alternativě zvláštní fotografie autobusů, zastavujících v Praze mimo zastávky a obvyklé turistické destinace, z nichž vystupují „velice opálení” lidé, nevypadající na turisty….

Ostatně, všimli jste si, jak naše politické elity hovoří, v podivuhodné shodě, o potírání NELEGÁLNÍ migrace? S důrazem na to slovo nelegální.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 884 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.