17.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Sluníčkáři: Strach, zbabělost, kolaborace … hlavně islamisty neprovokovat

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 17|10|2015

Každý správný antiislamista je vystaven diskusím se smířlivými a opatrnými sluníčkáři. I já vedu plno debat. A pořád přemýšlím o tom, proč proboha mají slunka tak divné postoje. Copak nemají žádný pud sebezáchovy? 

Když vedete debatu s jakýmkoliv sluníčkářem, doberete se nakonec k tomu, že oni taky nepodporují nerovnoprávné postavení ženy. Oni taky mají problém s kamenováním. Oni taky mají problém s fanatismem a agresí. Oni taky nesnáší totalitu. Ještě jsem nenarazila na sluničkáře, který by schvaloval šáriju a některé agresivní části z koránu. Přesto se s vámi budou do krve přít, že není možné odmítat islám. Mají spoustu hloupých argumentů, které se neustále opakují. 

  • – nemůžeme potlačovat náboženství
  • – většina muslimů jsou přátelští lidé
  • – křesťanství bylo v minulosti také všelijaké
  • – a vůbec – muslimů je jedna a půl miliardy, takže s tím stejně nic nezmůžeme

Tato základní sada sluníčkových argumentů je vyvratitelná levou zadní. Přesto to slyšíme stále dokola. Proboha proč? Vážení – je za tím jen obyčejný lidský strach a malé sebevědomí, jinak si to neumím vysvětlit. Nemá každý odvahu říkat nahlas nepříjemné věci. Naši sluníčkáři nechtějí vyčnívat, nechtějí dráždit, nechtějí na sebe upozorňovat. Takoví malí nenápadní kolaboranti.

babysun

Slušný člověk, který přece drží hubu a krok a nechce nikoho dráždit. Vzpomeňte jen na poníženého Kocába, který drmolil v televizi něco o tom, že přece ty hordy bojovníků nesmíme provokovat. Budeme hezky sedět v koutku a budeme se snažit být neviditelní a oni si nás ti kolonizátoři třeba nevšimnou. Za sluníčkářstvím je strach a zbabělost. Protože říct nahlas, že je někdo zlý a budu se před ním bránit, chce odvahu. Je to riziko a nebezpečí. Proto ani většina sluníčkářů nechce vědět nic o islámu – mají strach, že by museli zaujmout stanovisko. Museli by se vymezit – a oni se tak neradi vymezují…

Co když by někoho naštvali? Šéfa, další sluníčkáře, novináře, různé jejich modly. Co když by je pak z toho pohodlného prostředí jejich kámošů někdo vyloučil? Co by si počali? Holt, člověk, který se brání, je víc vidět. A to slunko nechce – chce být v ústraní, neupozorňovat na sebe, být s každým zadobře. Naneštěstí tito slaboši bez pudu sebezáchovy ovládají média a politiku. 

Ale je to neudržitelné a začíná se to lámat. Považte i samotní muslimové už dnes varují. Naposledy tak činil v časopise Téma arabista Petr Pelikán, který konvertoval k islámu. Kritizuje ekonomickou migraci, která podle něho absolutně převažuje, očekává drsné střety: “Samozřejmě očekávám, že ty věci (střety a násilnosti) se budou odehrávat i tady v mnohem větším měřítku. Navíc jsme v Evropě a musíme se na ni dívat jako na celek. Myslím ale, že to množství lidí z jiných kultur, které je schopná evropská společnost vstřebat natolik, aby se sama nezničila, bylo už stejně překročeno.” O islámu tvrdí třeba toto: Islám v sobě obsahuje velkou míru nějaké násilnosti. Je to tak, že islám vidí svět, který by měl mít nějaký řád, a tento řád se snaží různé islámské směry vyžadovat.” Přijde vám to jako obhajoba migrace a opěvování islámu jako mírumilovného náboženství?

Myslím, že už to není tak jednoznačné – hodně sluníčkových lidí začíná zvažovat své postoje. Přece jen se k nim dostávají informace, které předtím třeba nechtěli vidět. Najednou některé věci říkají i jiní lidé, než ti hnusní xenofobové. Naposledy třeba profesor Pafko… Je toho čím dál víc a teprve teď se ukáže, kdo je opravdové sluníčko. Já myslím, že nás xenofobů bude přibývat geometrickou řadou! 

480672_article_photo_GRqpSrG0_900x

 

ZDROJ: Eva Hrindová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
81 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.