SHA5f6653_torak
17.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Slovo Cikán je prý urážka a co takhle slovo Gadžo, pane Toráku?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

“Slovo cikán považuji za urážku,” říká britskou královnou oceněný český Rom – Petr Torák a pokračuje: „V ČR není velký respekt k Romům ani od politiků a policie.”

464809_article_photo_AwniCmp0_900xSlovo cikán se používá celá staletí a já nevidím důvod proč by se měl cikán stydět za tohle označení. Je to český výraz a označuje jejich etnikum. Spousta cikánů si odmítá říkat Rom a víte co je na tom zajímavé? Jsou to téměř pokaždé ti cikáni, co chodí do práce a rozhodně neházejí odpadky z okna až tam vyrostou kopce v řádce tun. Zato vidím docela hodně Romů, kteří tráví život na dávkách, jejich děti nechodí do škol a “nevědí” jak se zbavit se odpadků. Odpadky přece přímo hodit oknem ven, anebo skladovat na patře. Gadžové to uklidí. Je jim jedno, že se vynakládají statisíce na úklid odpadků a zbavení se potkanů a krys. Z jejich kapsy to nejde. Zase to zaplatí ten hloupý gadžo.

Tady se zastavíme u natoricky známého výrazu pro majoritu. Gadžo – necikán. Romové tvrdí, že na tom slovíčku není nic hanlivého. Tak dobře, my jim budeme věřit a budeme dál gadžové. Takže věřte Romové zase nám. Slovo cikán podle nás hanlivé není a proto se nezlobte za to, že se po stalení neměníme a nazýváme věci pravým jménem.

Pane Toráku,

mně je opravdu jedno, že jste dostal vyznamenání od britské královny, protože já nejsem Britka a můj domov je Česko. Pak také od vás zazněla věta, že u nás Romové nemají respekt. Nechcete mi prosím vysvětlit, za co by si měli u nás doma získat respekt? Právě jsem popsala kolik nás vaši soukmenovci stojí je za to, že po nich vyváříme jejich bordel. Máte pocit, že léčba žloutenky které se z těchto šíří do okolí, je zdarma? Ujišťuji vás, že zdarma není a zase to zaplatí gadžové. Je to vlastně komické jak si neustále otvíráte hubu na majoritu, ale bez nich byste neměli ani na chleba a sežrala by vás špína.

Respekt si od nás zaslouží jen ten cikán jehož děti chodí do školy, kde rodiče chodí do práce a na odpadky má popelnice. Píšu dost jasně? Už mne totiž nebaví, jak neustále někdo z vás ostouzí ty, kteří celý život makají a ještě živí kdejakou příživu.

Víte kdy Romové pracovali a jejich děti chodili do škol (i když většinou do zvláštních, protože nerozuměly česky) a odpadky se neváleli pod oknem? Nevíte, jste ještě mladý a rodiče vám to asi neřekli. bylo to za totáče, protože v té době museli makat všichni, jinak skončili v base za příživu a bylo to tak dobře. Vaši muži makali tvrdě na výkopech, ale jejich potomci vyžírají republiku pomocí sociálních dávek. Taková je skutečnost.

Byla bych ráda, kdybyste konečně přestali ostouzet ruku, co vás živí, tedy velkou většinu. Otírejte si ústa o ty z vás, co nám zamořují vzduch nakažlivými nemocemi. Pak uděláte jen dobře.

Autor: Milena Doušková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
148 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.